Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Skuteczne działanie OBYWATEL – POLICJA doprowadziło do zatrzymania podejrzanych o kradzież katalizatorów
W ciągu kilku dni, funkcjonariusze zatrzymali 5 osób związanych z kradzieżą katalizatorów. Ogromna zasługa takiego stanu rzeczy leży po stronie mieszkańców gminy Sulęcin, którzy wzorowo zareagowali na podejrzane zachowania. Mienie zostało odzyskane, a w drugim przypadku kradzież udaremniono. Amatorom części samochodowych grożą teraz poważne konsekwencje. Stając przed wymiarem sprawiedliwości muszą liczyć się z karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Sulęcin -
Wtargnął do mieszania i zażądał pieniędzy od starszej kobiety. 49-latek aresztowany na trzy miesiące
Dzięki szybkiej reakcji wschowskich policjantów do aresztu trafił 49-letni mężczyzna, który w minioną środę (2 marca) wtargnął do mieszkania 90-letniej mieszkanki Wschowy. Pijany agresor użył siły wobec seniorki i zażądał od niej pieniędzy. Kobieta broniąc się zerwała firankę co zauważył przechodzień. Mężczyzna zaalarmował policję. W piątek (4 marca) sąd zadecydował o tym, że 49-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
KPP Wschowa -
„Nie zapomnę tego” - wyjątkowe podziękowania od 9-letniego Bogdana dla lubuskich policjantek
Pełniąc służbę na wschodniej granicy policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Gorzowa Wielkopolskiego pomagają obywatelom Ukrainy bezpiecznie przekroczyć granicę i zaaklimatyzować się w Polsce. Każda spotkana osoba to kolejna dramatyczna historia. Jedną z nich opowiedział mały chłopiec ze Lwowa, który wraz z mamą przyjechał do Polski zostawiając na Ukrainie tatę walczącego za kraj. Opiekę oraz pomoc otrzymał od policjantek, które go wysłuchały i podniosły na duchu. W ramach wdzięczności, chłopiec podarował funkcjonariuszkom laurkę.
KWP Gorzów Wlkp. -
PRZYJDŹ I ODDAJ KREW – TY TEZ MOŻESZ POMÓC!
W czwartek (10 marca) przed gmachem Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim stanie Mobilny Punkt Poboru Krwi. W godzinach od 9 do 12 zapraszamy wszystkich chętnych do podzielenia się krwią, która jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Dzielenie się „cząstką życia” jaką jest krew ma niebagatelne znaczenie dla chorych, którzy potrzebują jej do życia. Każdy z nas może dołożyć swoją „cegiełkę” i pomóc potrzebującym powrócić do zdrowia. Czekamy na Was!
KWP Gorzów Wlkp. -
By świat dla nich był bardziej kolorowy - policjanci wspierają młodych uchodźców
Osoby, które uciekają przed wojną na Ukrainie, znajdują schronienie również na terenie województwa lubuskiego. Wśród nich jest wiele dzieci i młodzieży. Mają oni zapewnioną pomoc władz, służb, instytucji oraz zwykłych obywateli. Na pomoc mogą również liczyć ze strony lubuskich stróżów prawa.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuska drogówka pomaga na wschodniej granicy
Policjanci z województwa lubuskiego, między innymi ze Świebodzina i Zielonej Góry, czuwają nad bezpieczeństwem i pomagają uchodźcom przy wschodniej granicy Polski. Wykorzystując swoje doświadczenia, policjanci drogówki starają się, by ruch w tamtym rejonie kraju odbywał się jak najpłynniej.
KPP Świebodzin -
Pomagamy TU i TERAZ - policjanci dla obywateli Ukrainy
Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji i mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Część z zebranych przedmiotów i środków czystości trafi do hotelu, gdzie zorganizowano przedszkole dla ukraińskich dzieci, natomiast część trafi na zbiórkę organizowaną w całym województwie przez lubuskich policjantów.
KMP Zielona Góra -
Skuteczny pościg policjantów za piratem drogowym z dożywotnim zakazem kierowania
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego działający w specjalnej grupie SPEED zatrzymali po pościgu młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że uciekał, bo od 5 lat miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz czekają na niego poważne konsekwencje.
KMP Zielona Góra -
#JESTAKCJA
Gdy rozpoczynaliśmy projekt pod nazwą #JESTAKCJA, nie przypuszczaliśmy nawet, że z każdym miesiącem będzie on nabierał takiego rozmachu i rozwinie się tak bardzo. Podstawowym założeniem było pokazanie, że WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ WKROCZYŁA DO POLSKIEJ POLICJI. Dowodem na to była dobrze już znana internautom seria filmików wykonanych w technologii video 360, przy współpracy Wydziału Promocji Policji BKS KGP i firmy vr360.pl.
-
Chciał przejechać policjanta. Grozi mu 10 lat więzienia
Żagańscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali dwie osoby, które ukradły katalizator z pojazdu. W trakcie wykonywania czynności przez śledczych, na miejsce przyjechało dwóch mężczyzn, którzy chcieli odbić „łupy” oraz narzędzia pozostawione w samochodzie zatrzymanych. Jeden z mężczyzn, aby wymusić na policjantach odstąpienie od czynności, próbował potrącić go samochodem. Do sprawy zatrzymano łącznie cztery osoby, które usłyszały zarzuty. Dwie trafiły do aresztu.
KPP Żagań -
KORUPCJA W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ. PIENIĄDZE ZAMIAST DO POTRZEBUJĄCYCH, TRAFIAŁY DO KIESZENI SKORUMPOWANYCH URZĘDNICZEK
Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Gorzowie Wlkp. przedstawili zarzuty czterem, byłym już urzędniczkom z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie nad Odrą. Wśród nich jest dyrektorka tej placówki. Kobiety wydawały decyzje administracyjne o przyznaniu świadczeń socjalnych określonym beneficjentom. Ale pieniądze zamiast do potrzebujących, trafiały do skorumpowanych urzędniczek. Co najmniej 640 tysięcy złotych. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie.
KWP Gorzów Wlkp. -
5 tysięcy mandatu i sprawa skierowana do sądu wobec pijanego kierowcy, który rozbił auto na drodze ekspresowej
Pijany kierujący volkswagenem rozbił swój samochód o barierki na drodze ekspresowej. Mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Policjanci doprowadzili go do izby wytrzeźwień, a jego pojazd trafił na strzeżony parking. 46-latek, za popełnione wykroczenia, został ukarany mandatem w kwocie 5 tysięcy złotych, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
KMP Zielona Góra -
Sezon motocyklowy jeszcze się nie rozpoczął. Niestety są już pierwsze wypadki z ich udziałem...
Policjanci wyjaśniają okoliczności poważnego wypadku do jakiego doszło na drodze niedaleko Drezdenka. W jego wyniku poważnych obrażeń ciała doznał 53-letni motorowerzysta. W uczestniczył również samochód osobowy, za kierownicą którego siedział 64-letni kierowca. Poważnie ranny motorowerzysta, między innymi z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Pamiętajmy, że zbliżająca się wiosna będzie zachętą dla wielu miłośników motocykli i motorowerów. Dlatego ci uczestnicy ruchu drogowego, jak również wszyscy kierowcy powinni zachować szczególną uwagę i rozsądek na drodze.
KPP Strzelce Kraj. -
Bezdomni mogą liczyć na pomoc policjantów. Ty także reaguj i nie bądź obojętny!
Nowosolscy policjanci pomagają bezdomnym, którzy ze względu na panujące niskie temperatury znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze prowadzą działania prewencyjne i interwencyjne, aby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób najbardziej potrzebujących.
KPP Nowa Sól -
Ginęli za niepodległą Polskę... Lubuska Policja oddaje hołd żołnierzom wyklętym
1 marca w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Hołd żołnierzom, którzy dając opór komunistycznej władzy tracili życie za Polskę pragnąc do końca uczynić ją wolną, oddali także policjanci. Lubuskich stróży prawa reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim, inspektor Jarosław Pasterski.
KWP Gorzów Wlkp. -
Brawura kierowcy zakończona dzięki postawie policjanta po służbie
Mandat karny w kwocie 2700 zł oraz 20 punktów karnych – to efekt interwencji policjanta w czasie wolnym od służby wobec młodego kierowcy, który kierując swoim pojazdem, całkowicie ignorował przepisy drogowe. Tylko zdecydowana postawa i surowe konsekwencje, pomogą nam dążyć do wyeliminowania niebezpiecznych zachowań i brawury na drogach.
KPP Świebodzin -
Działania lubuskiej drogówki z wykorzystaniem drona
Nowosolscy policjanci drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Dzięki profesjonalnemu i nowoczesnemu sprzętowi, mundurowi mogą jeszcze szybciej reagować na zagrożenia, jakie pojawiają się na naszych drogach. Wyposażone w precyzyjną kamerę drony rejestrują wykroczenia popełniane w miejscach, gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.
KPP Nowa Sól -
NIEBEZPIECZNA JAZDA I BRAK UPRAWNIEŃ. SPRAWA KIEROWCY TRAFI DO SĄDU
Kilka wykroczeń popełnił kierowca audi, który zwrócił na siebie uwagę policjantów grupy Speed w jednej z podgorzowskich miejscowości. Mężczyzna przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, a za kierownicą w ogóle nie powinien siedzieć, bo nie miał prawa jazdy. Kierowca wyprzedzał na łuku drogi, gdzie była linia podwójna ciągła. Wcześniej nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, a w audi przednia szyba była pęknięta. Ze swojej jazdy będzie musiał tłumaczyć się w sądzie.
KMP Gorzów Wlkp. -
MŁODSZY INSPEKTOR WIESŁAW GOM ŻEGNA SIĘ Z MUNDUREM
Z policyjnym mundurem po blisko 32 latach żegna się doświadczony policjant- młodszy inspektor Wiesław Gom. Funkcjonariusz, który na wszystkich szczeblach swojej kariery kierował się zasadami nieodzownymi w budowaniu międzynarodowych relacji – zasadą sprawiedliwości, wzajemności i obustronnych korzyści, które zaowocowały trwałym partnerstwem polsko-niemieckim. Ostatnie siedem lat służby to jeszcze większe budowanie relacji i współpracy na stanowisku Oficera Łącznikowego przy Ambasadzie RP w Berlinie. Człowiek, którego aktywność, kreatywność i potencjał wyznaczyły nowe, wysokie standardy współpracy po obu stronach Odry.
KWP Gorzów Wlkp. -
KOBIETA NIE WYKAZYWAŁA FUNKCJI ŻYCIOWYCH. SKUTECZNĄ REANIMACJĘ PRZEPROWADZIŁA LUBUSKA POLICJANTKA
Zielonogórska policjantka ruchu drogowego - starsza posterunkowa Wiktoria Zasimiuk, podczas interwencji wobec pijanego kierującego podjęła akcję reanimacyjną jego żony. Kobieta w trakcie interwencji straciła przytomność i nie wykazywała funkcji życiowych. Policjantka prowadziła resuscytację krążeniowo-oddechową do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego.
KMP Zielona Góra

