Aktualności

Mając prawie trzy promile uderzył w drzewo. Pijany kierowca stracił prawo jazdy i stanie przed sądem

Data publikacji 13.09.2022

Prawie trzy promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierując daewoo uderzył w drzewo. Teraz 26-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz wysokiej grzywny i utraty prawa jazdy, grożą mu nawet dwa lata więzienia.

W piątek (9 września) przed godziną 22 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kożuchowie otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w jednej z miejscowości gminy Kożuchów. Okazało się, że kierujący daewoo wjechał w przydrożne drzewo. Świadek zdarzenia podbiegł, by zobaczyć czy nic mu się nie stało i od razu wyczuł od niego silną woń alkoholu. Wykazując się wzorową postawą, zabrał 26-latkowi kluczyki i udaremnił mu dalszą jazdę. Następnie mężczyzna wezwał patrol Policji, który sprawdził stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało prawie trzy promile alkoholu w jego organizmie. Teraz 26-latek za swoje czyny odpowie przed sądem.

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch kolejnych miało aż po dwa promile alkoholu w organizmie. Dalsze losy mężczyzn są w rękach sądu. Grozi im kara wysokiej grzywny, zakaz prowadzenia pojazdu oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach i cierpią w nich także niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę i zadzwoń pod numer alarmowy 112.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony