Aktualności

Wirtualne zgłoszenie - realne działanie. Reaguj i zadbaj o wspólne bezpieczeństwo

Data publikacji 12.09.2022

Krajowa Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz już dziś wskazać zagrożenia bez wychodzenia z domu w kilka minut.

Policjanci z Międzyrzecza zachęcają do korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” za pomocą, której w bardzo wygodny sposób można wskazać stróżom prawa miejsca zagrożone oraz miejsca, które należałoby częściej monitorować i sprawdzać. Dzięki aplikacji mobilnej możesz to zrobić nie wychodząc z domu. Współdziałanie społeczeństwa i Policji poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa przynosi korzyści dla obu stron. Każde zgłoszenie jest weryfikowane i sprawdzane przez mundurowych, a każde potwierdzone zagrożenie eliminowane.

Wystarczy:

  • wejść na  stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • zaakceptować regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,
  • w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk "ZGŁOŚ".

Każde zgłoszenie jest weryfikowane i przekazane do realizacji, a zebrane informacje pozwalają policjantom na wyeliminowanie zgłoszonych zagrożeń. Dzięki wirtualnym zgłoszeniom funkcjonariusze częściej monitorują wskazane miejsca oraz podejmują intensywne działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa.

Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

 

młodszy aspirant  Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • Policjant sprawdza na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa występujące zagrożenia
  • Obraz monitora z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • Policjant kontroluje prędkość a w prawym dolnym rogu obraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • Menu wyboru zagrożeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Powrót na górę strony