Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Jedni wracają, inni zaczynają. Policjanci pomagają podróżnym w czasie ferii
Kończące się ferie w województwie lubuskim to czas ciężkiej pracy policjantów na rzecz bezpieczeństwa. Funkcjonariusze wraz ze służbami współpracującymi obecni są na jednej z głównych tras przebiegających przez region. Gorzowscy policjanci kontrolują kierowców, którzy korzystają z drogi ekspresowej S3. Są wśród nich mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, którzy z początkiem ferii w swoim województwie jadą na południe kraju. By było bezpiecznie warto stosować się do obowiązujących przepisów.
KMP Gorzów Wlkp. -
Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - to nasz cel!
W czwartek (27 stycznia) policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których obserwowali zachowanie kierujących względem pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów i odwrotnie.
KPP Krosno Odrzańskie -
Policyjny pościg w oku kamery. Zatrzymany i aresztowany kierowca posiadał znaczne ilości narkotyków
Zielonogórscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego prowadzili pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Po skutecznym zatrzymaniu, badanie narkotestem wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy i marihuany. W mieszkaniu 23-latka policjanci ujawnili znaczne ilości różnych narkotyków. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.
KMP Zielona Góra -
Niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy TIR-a uchwycił policyjny wideorejestrator. W sądzie grozi mu nawet 30 tys. zł
Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę TIR-a, który niebezpiecznie wyprzedzał inne ciężarówki. Mężczyzna tak bardzo się spieszył, że postanowił wyprzedzić na wzniesieniu i linii ciągłej. Na szczęście żaden pojazd nie jechał z przeciwnej strony, bo mogło dojść do tragedii. Całą sytuację nagrała policyjna kamera zamontowana w nieoznakowanym radiowozie. Policjanci odstąpili od ukarania mandatem 60-letniego kierowcy i skierowali jego sprawę do sądu. Teraz grozi mu grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.
KPP Strzelce Kraj. -
Kierowca zaskoczony wysokością mandatu. Jego sprawa trafi do sądu
O wysokich kwotach mandatów przekonali się kolejni kierowcy. Mężczyzna zatrzymany przez grupę SPEED stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Kiedy usłyszał o kwocie, którą za wykroczenie będzie musiał zapłacić, odmówił przyjęcia mandatu, bo był za wysoki. Taryfikator jednak jasno tę kwotę określa. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Wysoki mandat zapłaci także kierowca, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu.
KMP Gorzów Wlkp. -
Policjanci dbają o bezpieczne ferie
Policjanci w ramach działań "Bezpieczne Ferie” codziennie przeprowadzają szereg spotkań i rozmów na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu. W trakcie ferii mundurowi dbają także o bezpieczeństwo na drogach powiatu oraz przestrzegają najmłodszych przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.
KPP Nowa Sól -
Jesteśmy by pomagać. Policjanci podzielili się krwią
„Oddając krew, ratujesz życie” to hasło przewodnie wschowskich policjantów i pracowników Policji, którzy od kilkunastu lat aktywnie współpracują z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Mundurowi doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało. Dlatego w dniu dzisiejszym (26 stycznia) Mobilny Punkt Poboru Krwi stanął przed Komendą Powiatową Policji we Wschowie. Policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, pracownicy policji oraz mieszkańcy Wschowy i okolic mogli przyjść i oddać krew.
KPP Wschowa -
Policja stawia na bezpieczeństwo – działania nowosolskiej drogówki z wykorzystaniem drona
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Dzięki profesjonalnemu i nowoczesnemu sprzętowi, mundurowi mogą jeszcze szybciej reagować na zagrożenia, jakie pojawiają się na naszych drogach. Wyposażone w precyzyjną kamerę drony rejestrują wykroczenia popełniane w miejscach, gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.
KPP Nowa Sól -
„Policyjny nos” w akcji – mundurowi zatrzymali poszukiwanego 54-latka na zakazie prowadzenia pojazdów
Każdy kolejny rok służby w Policji to nowe doświadczenia. Na ich bazie mundurowi są w stanie jeszcze efektywnej wykonywać powierzone im zadania. Stają się bardziej wyczuleni na nietypowe zachowania kierowców. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest wczorajsze zatrzymanie poszukiwanego 54-latka, który posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
KPP Sulęcin -
Skuteczne działania grupy „SPEED”. Kolejne wysokie mandaty za rażące przekroczenie prędkości
W minioną sobotę (22 stycznia) zielonogórska Grupa „SPEED” pracowała na drodze K-32, na której często dochodzi do zdarzeń drogowych. Niestety najczęstszą przyczyną tych zdarzeń jest nadmierna prędkość. Dwaj kierujący przekroczyli dopuszczalną prędkość tak wysoko, że zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2500 oraz 1500 złotych.
KMP Zielona Góra -
Nieodpowiedzialna kumulacja na drodze – 25-latek nietrzeźwy, kierując bez uprawnień dachował nissanem
Kara do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów grozi 25-letniemu mieszkańcowi gminy Otyń. Nietrzeźwy mężczyzna kierując osobowym nissanem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do dachowania pojazdu. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Kierujący za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie przed sądem.
KPP Nowa Sól -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – wirtualne zgłoszenie, realne działanie
Lubuszanie każdego dnia korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, poprzez którą zgłaszają przypadki niebezpiecznych sytuacji, które zauważył w najbliższej okolicy. Mogą być to akty wandalizmu, nieprawidłowe parkowanie czy niewłaściwa infrastruktura drogowa. Te narzędzie sprawia, że każdy z mieszkańców danej okolicy ma realny wpływ na bezpieczeństwo, a policjanci posiadają bieżące i aktualne informacje o zagrożeniach, na które reagują – szybko i skutecznie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Katalizatory odzyskane przez lubuskich policjantów. Dwaj mężczyźni zatrzymani na gorącym uczynku
Zielonogórscy policyjni wywiadowcy zatrzymali w miniony weekend dwóch mężczyzn, którzy na widok policyjnego patrolu usiłowali w pośpiechu odjechać z parkingu. Jak się okazało w swoim samochodzie ukrywali trzy odcięte katalizatory oraz narzędzia służące do takich kradzieży. Obydwaj mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.
KMP Zielona Góra -
192 km/h – niebezpieczna prędkość zakończona mandatem w wysokości 2500 złotych
Mandatem w wysokości 2500 zł oraz 10 punktami karnymi zakończyła się interwencja policjantów międzyrzeckiej drogówki, którzy w sobotę (22 stycznia) patrolowali drogę ekspresową S-3 nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestratrator. Pomiar prędkości pędzącego pojazdu marki BMW wskazał 192 kilometry na godzinę, gdzie maksymalna prędkość na drogach ekspresowych wynosi 120 kilometrów na godzinę.
KPP Międzyrzecz -
Nie zatrzymał się do kontroli. Powodem był wypity alkohol
Wypity alkohol był przyczyną niezatrzymania się do kontroli drogowej przez mieszkańca gminy Świebodzin. W trakcie ucieczki kierujący uszkodził swój pojazd, a następnie porzucił go i usiłował uciekać pieszo. Zarówno jeden, jaki i drugi pościg nie trwał długo. Mężczyznę skutecznie zatrzymali policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim, którzy pełnili służbę na terenie powiatu świebodzińskiego.
KPP Świebodzin -
„Bieg w mundurach” – służby połączyły siły, by ratować serduszko Mai
Nowosolscy policjanci zorganizowali bieg, którego celem była pomoc dla chorej 2-latki. Funkcjonariusze systematycznie włączają się w różne akcje charytatywne. Tym razem wszystkie służby połączyły siły, by pomóc dziewczynce, której serduszko wymaga pilnej, bardzo kosztownej operacji.
KPP Nowa Sól -
Wjechał w dwa auta. Kierowca z 3 promilami zatrzymany po pościgu
Policjanci ruchu drogowego ulicami miasta ścigali kierowcę, który wjechał w dwa auta. Mężczyzna nie chciał się zatrzymać mimo sygnałów, które dawali mu policjanci. Pościg zakończył się na parkingu przy jednej z ulic. Kierowca stawiał opór, ale został skutecznie obezwładniony. W swoim organizmie miał niemal 3 promile alkoholu.
KMP Gorzów Wlkp. -
Widzisz – Reaguj. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu
Silne podmuchy wiatru, mróz i opady śniegu sprawiają że niechętnie wychodzimy z ciepłego domu. Takiego komfortu nie mają bezdomni, którzy porą zimową narażeni są na wychłodzenie organizmu, co może zagrażać ich życiu i zdrowiu. Dlatego też policjanci powiatu krośnieńskiego w ramach akcji „Zima 2022” kontrolują miejsca, w których mogą przebywać takie osoby, a także pomagają potrzebującym przetrwać ten trudny czas. Pamiętajmy, że ofiarami wychłodzenia mogą być nie tylko osoby bez własnego dachu nad głową, ale i chore, czy też nietrzeźwe, które nie są w stanie same dotrzeć do miejsca zamieszkania. Nie bądź obojętny! Widzisz- Reaguj.
KPP Krosno Odrzańskie -
Nowa metoda działania oszustów! Do niecnych celów wykorzystują pandemię Covid-19! Nie daj się oszukać!
Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze metodą „na wnuczka”. Tym razem wykorzystują legendę „na koronawirusa”. Dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka rodziny, który zachorował na Covid i jest w bardzo złym stanie. Po chwili do rozmowy wkracza rzekomy lekarz, który potwierdza tę sytuację wskazując na pilną potrzebę wdrożenia terapii ratującej życie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Dzień babci i dziadka. Podarujmy im BEZPIECZEŃSTWO
Dzień Babci i Dzień Dziadka to dobry moment, aby oprócz życzeń i prezentów, obdarować seniorów wiedzą, która pozwoli im skuteczniej bronić się przed niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Jednym z najlepszych prezentów, jakie możesz dać swoim ukochanym dziadkom, będą częste kontakty, poświęcony im czas i wspólne rozmowy o bezpieczeństwie.
KMP Gorzów Wlkp.

