Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lubuska Policja na obchodach Narodowego Święta Niepodległości
Mija 98 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. W wojewódzkich uroczystościach tego najważniejszego święta państwowego wzięły udział władze państwowe i samorządowe, poczty sztandarowe, przedstawiciele służb mundurowych, a przede wszystkim licznie zgromadzone rzesze gorzowian. Lubuskich policjantów reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosław Janiak.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci drogówki podczas działań „Listopadowy weekend”
Zbliżające się „Święto Odzyskania Niepodległości” przypadające na piątek sprawi, że najbliższy weekend będzie wydłużony. Wiąże się to także ze zwiększonym ruchem drogowym, na który przygotowani są lubuscy policjanci. Oprócz pomocy przy organizacji ruchu podczas uroczystości w regionie, policjanci drogówki będą strzegli także bezpieczeństwa na głównych szlakach komunikacyjnych naszego województwa.
KWP Gorzów Wlkp. -
Dzieci z wizytą w komendzie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli gościli dzieci z przedszkoli powiatu nowosolskiego. Spotkanie było okazją do tego, aby poznać bliżej tajniki policyjnej służby.
KWP Gorzów Wlkp. -
KASKADĄ w piratów drogowych
Sprawdzanie stanu technicznego pojazdów, trzeźwości, uprawnień do kierowania, a przede wszystkim kaskadowe kontrole prędkości – policjanci gorzowskiej drogówki z uwagą przyjrzeli się zachowaniom zmotoryzowanych na drodze. Wspomagali ich mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. Nieodpowiedzialni kierowcy, których jazda zagrażała bezpieczeństwu w ruchu drogowym musieli się liczyć z konsekwencjami.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policja to nie tylko funkcjonariusze
Policja to nie tylko funkcjonariusze, ale także pracownicy cywilni, których rzetelna praca, zaangażowanie i oddanie w dużej mierze decyduje o skuteczności policyjnych działań. Dzisiaj, 8 listopada w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Służby Cywilnej podczas, której Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. wyróżnił dwudziestu pracowników Korpusu Służby Cywilnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
KWP Gorzów Wlkp. -
KONFERENCJA „DZIECIŃSTWO NIE BOLI – WSPÓLNA LUBUSKA SPRAWA”
W piątek, 4 listopada 2016 r., w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, odbyła się konferencja pn. „Dzieciństwo nie boli – lubuska wspólna sprawa” zrealizowana w ramach projektu, który otrzymał dofinansowanie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Programu Osłonowego „Wspieranie Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.
KWP Gorzów Wlkp. -
Nowy szef zielonogórskich policjantów
Od piątku /4 listopada/ Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze ma nowego szefa. Komendant Wojewódzki Policji powierzył obowiązki na tym stanowisku nadkom. Piotrowi Fabijańskiemu, który w ostatnim roku pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Gorzowie Wlkp.
KWP Gorzów Wlkp. -
W Berlinie o 25 latach współpracy
Z okazji obchodów Święta Policji oraz podpisanego 25 lat temu przez Polskę i Niemcy traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak, został zaproszony do Ambasady RP w Berlinie. Komendant był przedstawicielem całej formacji.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zachowajmy ostrożność na drodze!
Jesienne warunki na drodze niestety nie wpływają korzystnie na bezpieczeństwo. Częste opady, zalegające na jezdni liście, szybko zapadający zmrok i temperatura oscylująca wokół zera stopni mają na to niebagatelny wpływ. Niestety w piątek /4 listopada/ na zjeździe ze „starej trójki” w kierunku Gorzowa doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł kierowca TIR-a. Pracujący na miejscu policjanci i prokurator wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.
KWP Gorzów Wlkp. -
Podsumowanie działań "ZNICZ 2016"
Funkcjonariusze zakończyli tegoroczne działania „ZNICZ”. Policjanci przez sześć dni pracowali na rzecz bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze. W weekend panował spory ruch, dlatego funkcjonariusze ręcznie kierowali ruchem. Wśród kierowców widać było zrozumienie i cierpliwość.
KWP Gorzów Wlkp. -
„ZNICZ 2016” - przede wszystkim pomagamy
Trwa policyjna akcja „ZNICZ 2016”. Na lubuskich drogach jest więcej samochodów i pieszych. Wszyscy wybierają się na groby bliskich. Nad bezpieczeństwem czuwają policjanci z drogówki wspierani mundurowymi z innych pionów. Wszytko po to, aby służyć pomocą zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym w sprawnym i bezpiecznym dotarciu do celu. Jednak, kiedy jest to niezbędne policjanci odpowiednio reagują.
KWP Gorzów Wlkp. -
Trwa policyjna akcja „ZNICZ 2016”
Lubuscy policjanci kontynuują działania „ZNICZ 2016”. W tym czasie na drogach całego regionu jest więcej patroli, które uwagę skupiają na tym, aby ruch odbywał się płynnie i bezpiecznie. Mundurowi przypominają również o zachowaniu czujności tak, aby nie stać się ofiarą kradzieży. Służyć do tego mają specjalnie przygotowane ulotki informacyjne.
KWP Gorzów Wlkp. -
Msza Święta w intencji poległych na służbie lubuskich policjantów
W sobotę /29 października/ w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie Mszą Świętą uczczono pamięć poległych na służbie funkcjonariuszy województwa lubuskiego. Cała policyjna rodzina w refleksji oddała hołd tym, którzy swoją postawą dali świadectwo wierności pięknym słowom przysięgi.
KWP Gorzów Wlkp. -
Ruszyła policyjna akcja „ZNICZ 2016”
W całej Polsce rozpoczęły się działania „ZNICZ”. Funkcjonariusze będą pomagać kierowcom i pieszym sprawnie dotrzeć do cmentarzy i bezpiecznie z nich powrócić. Na drogach spotkamy więcej patroli drogówki. Służbę będą pełnić także dzielnicowi i funkcjonariusze kryminalni.
KWP Gorzów Wlkp. -
Odblaski trafiły do dzieci
Aby przedszkolaki były bardziej bezpieczne policjanci regularnie odwiedzają je w szkołach i przedszkolach. Ważnym elementem takich spotkań jest przypominanie o odblaskach. Tylko w środę /26 października/ mundurowi przekazali 120 elementów odblaskowych dzięki, którym dzieci będą bardziej widoczne na drodze, a co za tym idzie bezpieczniejsze.
KWP Gorzów Wlkp. -
Sierżant sztabowy Adam Florczak z Krzyżem Zasługi za Dzielność
Sierżant sztabowy Adam Florczak, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Iłowej został odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność, nadanym przez Prezydenta RP. Odznaczenie państwowe Adam Florczak odebrał z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Komendanta Głównego Policji. To pokłosie zdarzenia z listopada ubiegłego roku, kiedy uratował siedmioosobową rodzinę przed zatruciem
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuscy dzielnicowi wśród najlepszych
Asp. szt. Grzegorz Pawęska z KPP w Żaganiu i asp. szt. Adam Tomaśko z KPP w Słubicach reprezentowali lubuską Policję w IX Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Nasi reprezentanci zajęli znakomite drugie miejsce w zawodach, w których rywalizowali z dzielnicowymi z całego kraju. Warto zaznaczyć, że z grona policjantów biorących udział w rywalizacji najlepiej z testem wiedzy poradził sobie asp. szt. Grzegorz Pawęska z KPP w Żaganiu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu
Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera, lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Do celu zawsze bezpiecznie – działania „Kaskada” na lubuskich drogach
Kontrole prędkości i stanu trzeźwości kierowców znalazły się pod szczególnym nadzorem lubuskiej drogówki w trakcie działań pn. „Kaskada”. Pod lupą mundurowych, rozstawionych na krótkim odcinku są przede wszystkim drogi, na których kierowcy najczęściej nie stosują się do przepisów związanych z prędkością. Takie kontrole nabierają szczególnego znaczenia z uwagi na coraz trudniejsze warunki na drogach.
KWP Gorzów Wlkp. -
Profilaktycy podnoszą swoje umiejętności
W piątkowe przedpołudnie w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., specjaliści ds. profilaktyki społecznej Komend powiatowych i miejskich oraz komisariatów woj. lubuskiego wzięli udział w odprawie służbowej. Podczas spotkania podsumowano działania profilaktyczne realizowane przez jednostki w I półroczu 2016 oraz przygotowano policjantów do realizacji od stycznia 2017 działań w ramach wojewódzkich programów: „Bezpieczne Gimnazjum” i „Dopalam się Sobą”.
KWP Gorzów Wlkp.
