„spoKREWnieni służbą” – HOŁD DLA JEDNYCH, KREW DLA DRUGICH - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

„spoKREWnieni służbą” – HOŁD DLA JEDNYCH, KREW DLA DRUGICH

Data publikacji 01.03.2017

1 marca przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie na kilka godzin zatrzymał się Mobilny Punkt Poboru Krwi. Powód? Ogólnopolska akcja „spoKREWnieni służbą”, której celem jest oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym w dniu ich święta. Krew dla potrzebujących oddawać mogli zarówno mundurowi, jak i wszyscy Ci, którzy chcieli.

3 lutego 2011 roku Sejm RP ustanowił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ogólnopolska akcja „spoKREWnieni służbą”, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ma właśnie na celu upamiętnienie i oddanie hołdu bohaterom antykomunistycznego podziemia. Choć w głównej mierze mobilizująca wszystkich mundurowych, to stwarzająca również możliwość dla wszystkich tych, którzy oddając krew chcieli pomóc innym.

Od samego rana przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. można było dostrzec Mobilny Punkt Poboru Krwi, gdzie sporo mundurowych zdecydowało się oddać krew. To oczywiście miało wymiar symboliczny ponieważ większość z funkcjonariuszy i tak robi to regularnie. Wielu z nich przedstawiało specjalistom z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry legitymacje „Honorowego Dawcy Krwi”.

Wśród funkcjonariuszy nie mogło zabraknąć lubuskich szefów Policji i Państwowej Straży Pożarnej,  Insp. Jarosława Janiaka oraz st. bryg. Sławomira Kluska.  Oddana krew trafi do Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznicztwa w Zielonej Górze w celu preparatyki, a później już do szpitali w województwie lubuskim

Ale krwiobus nie kończy swojego biegu na parkingu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. W ciągu najbliższego  miesiąca /właśnie tyle potrwa cała akcja/ odwiedzi większość jednostek Policji w naszym garnizonie. W pozostałych krew będzie można oddać w innych wyznaczonych punktach. Wierzymy, że przelicznik donacji będzie wykazywał wysokie wartości i pozwoli na pomoc jak największej liczbie osób oddając przy tym również hołd Żołnierzom Wyklętym.

 

Opracował: kom. Marcin Maludy

foto/video: sierż. Mateusz Sławek

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.36 MB)

Pliki do pobrania