Skuteczni w walce z narkobiznesem - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Skuteczni w walce z narkobiznesem

Data publikacji 09.02.2017

Po raz kolejny dużą skutecznością w walce z przestępczością narkotykową wykazali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Dzięki swemu doświadczeniu zatrzymali młodego mężczyznę, który posiadał przy sobie blisko trzy kilogramy suszu marihuany. 21-latek już usłyszał zarzuty. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek /30 stycznia/ policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zaangażowani byli w realizacje obowiązków służbowych. Przed godziną 22.00 w rejonie dworca kolejowego ich uwagę skupił młody mężczyzna, którego zachowanie było podejrzane. Śledczy szybko rozpoznali w nim tego, który już w przeszłości był przez nich zatrzymywany. Nienaturalne zachowanie podróżnego było przyczyną podjęcia przez policjantów dalszych czynności wobec podejrzanie zachowującego się młodego człowieka. Ten posiadał torbę, w której, jak twierdził, znajduje się prezent dla jego siostry. Podczas kontroli bagażu okazało się, że przypuszczenia policjantów okazały się skuteczne, a sprawdzenie uzasadnione. Torba po brzegi wypełniona była suszem marihuany. Mężczyzna posiadał blisko trzy kilogramy tego narkotyku.  21-latek z powiatu gorzowskiego został zatrzymany. Zostały z nim już przeprowadzone czynności procesowe. Rolą policjantów będzie także ustalenie skąd mężczyzna miał takie ilości narkotyków. Ponadto zasadnicze będzie również wyjaśnienie czy już wcześnie młody mężczyzna nie wprowadził tego specyfiku do obrotu. Pytań jest oczywiście więcej ale odpowiedź na nie zostanie udzielona po zakończeniu postępowania, które pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniać będą śledczy

Z 21-latkiem już wykonano czynności procesowe. Młody mężczyzna usłyszał zarzut związany z posiadaniem znacznych ilości narkotyków i przygotowaniem do wprowadzenia ich do obrotu. W czwartek /2 lutego/ odbyło się posiedzenie aresztowe. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i Policji i zdecydował, że 21-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za tego typu przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Opracował: kom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Ładowanie odtwarzacza...