Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Gra uliczna dla gimnazjalistów
W czwartek (07.05) w Zielonej Górze odbywała się gra uliczna dla drużyn z gimnazjów. Była to konkurencja programu profilaktycznego „Słoneczniej", w którym rywalizują szkoły gimnazjalne z Zielonej Góry.
-
Nieletni kradł nie tylko na cmentarzu
Stałe źródło dochodów z kradzieży uczynił sobie pewien nieletni mieszkaniec Sulechowa. Nie działał jednak długo. Policjanci zatrzymali go w salonie gier, gdzie przegrywał skradzione pieniądze. Chłopak kolejny raz uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
-
Sprawca rozboju zatrzymany
Zielonogórscy policjanci w wyniku działań operacyjnych ustali tożsamość sprawcy, który przed jedną z dyskotek w centrum miasta napadł mieszkańca Poznania. Sprawca jest znany Policji i jak się okazało niedawno wyszedł z zakładu karnego.
-
Ze złości uszkodził auto
Policjanci służby patrolowej zatrzymali, a policjanci z komisariatu II przedstawili zarzuty mężczyźnie, który na jednym z zielonogórskich osiedli uszkodził zaparkowany samochód. Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że mężczyzna pomylił samochody.
-
Stop agresji na drodze
Zdarza się, że agresywne zachowania przenosimy na drogi i odreagowujemy swoją frustrację na innych, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Do jednego z takich zdarzeń doszło podczas minionego weekendu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który usłyszał zarzut pobicia.
-
Zatrzymany za próbę kradzieży
Dzielnicowi z I komisariatu zatrzymali mężczyznę, który próbował okraść teren budowy w centrum Zielonej Góry. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.
-
Zatrzymany za kradzież portfela
Dzielnicowi z Komisariatu I Policji zatrzymali wczoraj (23.04) mężczyznę, który w ubiegłym tygodniu ukradł portfel pracownikowi jednego z zielonogórskich barów. Mężczyzna nie spodziewał się zatrzymania. Usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do winy.
-
Uwaga na pieszych
Do zdarzenia doszło w dość nietypowy sposób. W tył samochodu, który zatrzymał się przed przejściem, żeby przepuścić pieszą, wjechał kierujący dostawczym mercedesem. Piesza trafiła na badania do szpitala.
-
Odpowie za podłożenie ognia
Policjanci z komisariatu II zatrzymali młodego mężczyznę, który podpalił las w okolicy Nowogrodu Bobrzańskiego. Podpalacza zarejestrowała fotopułapka zamontowana przez Straż Leśną.
-
Uszkodził szlaban
Policjanci z Komisariatu I w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, który uszkodził szlaban na jednym z parkingów w centrum miasta. Straty przez niego spowodowane to nawet 2 tys. zł.
-
Zatrzymany w godzinę po zgłoszeniu
Policjanci z Komisariatu II ustalili i zatrzymali złodzieja, który ukradł elementy konstrukcyjne markiz. Sprawca został namierzony w ciągu godziny, pomimo, że pokrzywdzony zgłosił kradzież dopiero po tygodniu.
-
Weekendowe działania zielonogórskiej Policji
Zielonogórscy policjanci w miniony weekend prowadzili działania „Dealer”. Funkcjonariusze zatrzymali 14 osób, spośród których 7 mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania narkotyków, a kobieta zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających.
-
Aresztowana za atak na własną babcię
Policjanci zatrzymali kobietę, która kilkakrotnie uderzyła młotkiem w głowę starszą kobietę. Okazało się, że zatrzymana jest wnuczką pokrzywdzonej. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanej wnuczki.
-
Zatrzymany kolejny diler
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową doprowadzili do zatrzymania kolejnych mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Podejrzewano, że jeden z nich może mieć broń palną, więc zatrzymanie realizowali policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej.
-
Patrole rowerowe do działań gotowe
Od kilku dni mamy piękną pogodę, która sprzyja zarówno rowerzystom jak i pieszym. Również policjanci przesiedli się na jednoślady i na terenie Zielonej Góry można spotkać patrole rowerowe. Policjanci na rowerach pojawiają się najczęściej w centrum miasta oraz w okolicach parków i skwerków.
-
„Trzeźwy Poranek” na ul. Dworcowej
Zielonogórscy policjanci w czwartek rano kontrolowali trzeźwość kierujących na ulicy Dworcowej. Przebadano 400 kierowców. Nikt z kontrolowanych nie został zatrzymany.
-
Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe
Policjanci z Komisariatu I i Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków: amfetaminy i marihuany. Jeden z nich został aresztowany, dwaj objęci są policyjnym dozorem.
-
Prędkość pod kontrolą
Zielonogórscy policjanci na drogach miasta i powiatu zielonogórskiego prowadzili działania „PRĘDKOŚĆ”. Patrole drogówki z miernikiem prędkości kierowcy mogli spotkać również na drodze krajowej nr 3, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków.
-
Zatrzymali wandali
Policjanci służby patrolowej zatrzymali trzech wandali, którzy uszkodzili kilka samochodów w okolicy Parku Piastowskiego. Wszyscy byli nietrzeźwi. Jeden z zatrzymanych to nieletni.
-
Kierowcy, uważajcie na pieszych!
W środę po raz kolejny doszło w Zielonej Górze do potrąceń pieszych na wyznaczonych przejściach dla pieszych. Sprawca potrącenia z Nowogrodu Bobrz. odjechał z miejsca zdarzenia i po kilkunastu minutach został zatrzymany przez policjantów. Na ul.Chopina kierujący Chryslerem potrącił 7-letniego chłopca i odpowie za spowodowanie wypadku.