Aktualności

Usłyszeli zarzuty za zniszczone mienie

Data publikacji 08.03.2016

Policjanci z komisariatu I w Zielonej Górze ustalili tożsamość trzech mężczyzn, którzy uszkodzili drzwi w sklepie spożywczym przy ul. Sulechowskiej. Funkcjonariusze wykorzystali nagrania z monitoringu. Dwaj sprawcy zostali już zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

4 marca do komisariatu I w Zielonej Górze zgłosiła się właścicielka sklepu spożywczego przy ul. Sulechowskiej i poinformowała, że trzej nieznani mężczyźni po zrobieniu zakupów w jej sklepie wyszli na zewnątrz budynku, a następnie kopiąc zniszczyli drzwi wejściowe wraz z okalającymi je płytami oraz szyld sklepowy na którym umieścili wulgarne i obraźliwe napisy wykonane markerem. Napisy pozostawiły trwały ślad i nie dały się całkowicie usunąć. Właścicielka wyceniła straty na ok. 650 zł.
Policjanci zabezpieczyli monitoring i podjęli działania operacyjne żeby ustalić tożsamość i zatrzymać sprawców. Trzy dni później policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o uszkodzenia. To 27-letni Krzysztof S. oraz 28-letni Łukasz S. Policjanci ustalili tożsamość trzeciego pdoejrznaego. To 30-letni Marcin K. – trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania.
Wszyscy mężczyźni są znani policji i byli wcześniej notowani za inne przestępstwa. Obaj zostali już przesłuchani. Usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Zarówno Krzysztof S. jak i Łukasz S. wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Za przestępstwo uszkodzenia mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Policjanci sprawdzają czy mężczyźni nie mają na swoim koncie także innych podobnych przestępstw.

 

nadkom. Małgorzata Stanisławska

KMP Zielona Góra

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.12 MB)

Powrót na górę strony