Aktualności

Łup okazał się za ciężki

Data publikacji 23.03.2016

Zielonogórscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przyznali się do trzech kradzieży. Obaj usłyszeli zarzuty. W jednym przypadku tak się spieszyli, że jeden z nich upadł przy próbie wyniesienia łupu. Sytuację zarejestrowała kamera monitoringu.

Do komisariatu II Policji w Zielonej Górze zgłosił się właściciel jednej z firm, który poinformował o kradzieży plastikowych specjalistycznych palet o wartości blisko trzech tysięcy złotych. Pokrzywdzony informował również o kradzieży specjalistycznego sprzętu do urządzeń chłodniczych. Zgłaszający wycenił jego wartość na 800 zł. Ponadto mężczyzna przekazał policjantom nagranie z monitoringu, na którym widać jak młody mężczyzna próbując wynieść urządzenie, upada pod jego ciężarem. Kryminalni z komisariatu II przystąpili do pracy w tej sprawie. Po kilku dniach wytypowali już osobę, która mogła być sprawcą tego przestępstwa. Ustalili, że mężczyzna nie działał sam. Policjanci zatrzymali obydwu mężczyzn, którymi okazali się 35 i 28-latek, mieszkańcy Zielonej Góry. Zatrzymaniem byli kompletnie zaskoczeni.

Obaj przyznali się zarówno do kradzieży palet oraz klimatyzatora. Tłumaczyli policjantom, że przyszli na teren firmy i zabrali stamtąd klimatyzator. Nie był to jednak koniec ich przestępczej działalności. Okazało się, że kilka godzin później udali się do miejscowości w powiecie nowosolskim skąd ukradli 12 drewnianych palet – ich wartość właściciel wycenił na 500 zł. Zatrzymani mężczyźni są znani Policji i byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Tym razem usłyszeli zarzuty kradzieży. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. 35-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.6 MB)

Powrót na górę strony