Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Mężczyzna leżał na torach. W porę zareagowali policjanci.
Zielonogórscy policjanci uratowali desperata, który próbował targnąć się na swoje życie kładąc się na torach kolejowych. Dzięki szybkości działania i ogromnemu zaangażowaniu, funkcjonariusze zdążyli na czas tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.
KMP Zielona Góra -
Ustaleni, zatrzymani i aresztowani za rozbój
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zielonogórskiej komendy miejskiej ustalili tożsamość i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju, do którego doszło 24 marca na Pl. Kolejarza. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Policjanci doskonalili swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy
W dniach od 27 do 30 marca 2017 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbył się cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla policjantów Ogniw Patrolowo-Interwencyjnych, Dzielnicowych i funkcjonariuszy pełniących służbę w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych.
KMP Zielona Góra -
Policjanci kontrolowali przewóz materiałów niebezpiecznych
Policjanci ruchu drogowego z zielonogórskiej komendy miejskiej prowadzili działania „ADR przewóz materiałów niebezpiecznych”, podczas których kontrolowali kierujących przewożących niebezpieczne substancje. Mundurowi sprawdzali zgodność przewożonych materiałów z dokumentacją i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących takimi pojazdami. Policjantom podczas działań towarzyszyli strażacy i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.
KMP Zielona Góra -
Oszukiwał metodą „na wnuczka” – zatrzymany przez sulechowskich kryminalnych
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Sulechowie ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę, który w 2016 roku oszukał dwie osoby i próbował oszukać kolejne przy wykorzystaniu metody „na wnuczka”. Mundurowi wystąpili już za pośrednictwem prokuratora do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.
KMP Zielona Góra -
„Semafor” – działania zielonogórskiej drogówki
Policjanci ruchu drogowego komendy miejskiej w Zielonej Górze w trosce o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych zorganizowali działania pod nazwą „Semafor”. W trakcie działań sprawdzają zachowanie kierujących i pieszych oraz przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego w tych właśnie wyjątkowych miejscach.
KMP Zielona Góra -
„spoKREWnieni służbą” – Mobilny punkt poboru krwi stanął przed Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze
W piątek (10 marca) zielonogórscy policjanci przyłączyli się do zbiórki krwi w hołdzie Żołnierzom Wyklętym i postanowili honorowo oddać krew, aby podzielić się tym co najcenniejsze – krwią, która ratuje życie, a równocześnie w ten wyjątkowy sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Do tej pory we wszystkich zorganizowanych przez siebie akcjach, zielonogórscy policjanci zebrali ponad 26 litrów krwi.
KMP Zielona Góra -
Mocne uderzenie w narkotykowy biznes
Do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko 10 osobom, którym udowodniono wprowadzenie do obrotu kilkunastu narkotyków. Co wyjątkowe w tej sprawie, wszyscy oskarżeni przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze uzgodnionej z prokuratorem. W stosunku do trzech osób prokurator wniósł o wydanie wyroku skazującego z warunkowym zawieszeniem wykonania kary, a w stosunku do 7 osób kary w wymiarze bezwzględnym pozbawienia wolności. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Sąd.
KMP Zielona Góra -
„Razem zmieniamy Internet na lepsze”...
...to hasło spotkania edukacyjno – profilaktycznego dla młodzieży, w którym wzięli udział także zielonogórscy policjanci, a które zorganizowane zostało w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
Policjanci uratowali zdesperowaną kobietę
Zielonogórscy policjanci codziennie w swej służbie wypełniają słowa roty ślubowania jakie składali wstępując w policyjne szeregi. Czasami jednak, słowa „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli” nabierają wyjątkowego znaczenia – szczególnie w dniu, w którym dzięki swojemu zaangażowaniu i niezawodności uratują czyjeś życie.
KMP Zielona Góra -
Dzielnicowi awansowali na wyższe stanowiska
Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze nadkom. Piotr Fabijański uroczyście wręczył dziesięciu dzielnicowym rozkazy mianowania na stanowisko starszego dzielnicowego. Zmiana ta była możliwa dzięki utworzeniu nowych stanowisk w myśl rozporządzenia MSWiA. Awans nastąpił z dniem 1 marca br.
KMP Zielona Góra -
Zaangażowanie + szybkość działania = skuteczność. Policjanci uratowali ludzkie życie
W minioną sobotę (25 lutego), zielonogórscy policjanci w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie. Tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu i szybkości działania, policjanci ustalili gdzie przebywa mężczyzna. Zdążyli dosłownie w ostatniej chwili i uratowali ludzkie życie.
KMP Zielona Góra -
Reagujemy i konsultujemy - spotkanie komisji bezpieczeństwa na drodze S-3
Na lubuskim odcinku drogi S-3 odbyła się komisja bezpieczeństwa, w której uczestniczyli przedstawiciele Policji, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmy budującej ten odcinek drogi. Uczestnicy spotkania rozważali poprawienie istniejącego już oznakowania, a także wprowadzenie nowych rozwiązań organizacji ruchu i ograniczeń prędkości, które poprawią bezpieczeństwo na tym odcinku.
KMP Zielona Góra -
Zatrzymani przez dzielnicowych
Dzięki doskonałemu rozpoznaniu swojego terenu, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sulechowie zatrzymują sprawców na „gorącym uczynku”. Raz był to mężczyzna, który groził nożem pracownikowi salonu gier, a innym razem sprawca kradzieży telefonu komórkowego.
KMP Zielona Góra -
Wychowanie przedszkolaka w ruchu drogowym
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego rozpoczynają edukację dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym już wśród najmłodszych dzieci. Cyklicznie spotykają się z dziećmi w szkołach, przedszkolach, a nawet żłobkach. Jedno z takich spotkań edukacyjnych odbyło się w przedszkolu nr 8 w Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
Z duchownymi o bezpieczeństwie
Zielonogórscy policjanci wspólnie z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków zorganizowali szkolenie dla duchownych ze wszystkich zielonogórskich parafii. Podczas spotkania mundurowi poruszyli wiele tematów z zakresu bezpieczeństwa.
KMP Zielona Góra -
Uhonorowany za postawę godną naśladowania
Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze nadkom. Piotr Fabijański spotkał się z panem Ireneuszem i wręczył mu list gratulacyjny oraz upominki za godną naśladowania obywatelską postawę - zatrzymał on sprawcę przestępstwa drogowego - nie zawahał się zablokować swoim samochodem trasy przejazdu nietrzeźwego kierującego.
KMP Zielona Góra -
Szczęśliwy finał poszukiwań
Dzięki zaangażowaniu oraz sprawnej koordynacji i przeprowadzeniu akcji poszukiwawczej, zielonogórscy policjanci uratowali 86-letniego schorowanego mężczyznę, który wyszedł z domu i nie był w stanie sam do niego wrócić.
KMP Zielona Góra -
Sąsiedzi nie zawiedli, a dzielnicowi zdążyli na czas
Dzięki czujności sąsiadów, policjanci uratowali starszą kobietę. Aby ją ratować, dzielnicowi nie zawahali się wyważyć drzwi - zdążyli w ostatniej chwili. Starsza kobieta trafiła do szpitala.
KMP Zielona Góra -
Zielonogórscy policjanci uratowali porzuconego psa
Dzięki reakcji i informacji od świadków, którzy powiadomili policję, mundurowi uratowali porzuconego psa. Pies był przywiązany sznurkiem do słupa tablicy z nazwą jednej z zielonogórskich dzielnic na terenie Nowego Miasta.
KMP Zielona Góra
