Aktualności

26 zarzutów za okradanie pacjentów w szpitalu - Skuteczna praca policjantów

Data publikacji 28.11.2017

Policjanci z Komisariatu I Policji w Zielonej Górze ustalili i zatrzymali mężczyznę, który m.in. okradał pacjentów w szpitalu. Sprawca usłyszał 26 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował go na trzy miesiące. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Policjanci z Komisariatu I w Zielonej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili tożsamość mężczyzny, który okradał pacjentów na różnych oddziałach zielonogórskiego szpitala. Złodziej  grasował na terenie całego obiektu wykorzystując nieuwagę lub chwilową nieobecność chorych pacjentów. W sumie policjanci otrzymali 9 zgłoszeń kradzieży od pacjentów placówki medycznej.

Działania operacyjne doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawcy, którym okazał się 33-letni zielonogórzanin. Mężczyzna jest znany Policji i był wcześniej notowany za podobne przestępstwa. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie także inne przestępstwa m.in. kradzieże kart bankomatowych za pomocą których kupował artykuły spożywcze i alkohol płacąc zbliżeniowo.

W sumie 33-latek usłyszał 26 zarzutów za kradzieże i kradzieże z włamaniami, za które to przestępstwa Kodeks Karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy co może spowodować podwyższenie wymiaru kary do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, a więc do nawet 15 lat.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Powrót na górę strony