Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Mężczyzna podejrzany o podpalenie budynków w Zielonej Górze w rękach Policji
Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zielonogórskiej komendy miejskiej zatrzymali w środę (25 września) drugą osobę podejrzaną o podpalenie budynków. To 41-letni mężczyzna.
KMP Zielona Góra -
Nocna walka Policji i innych służb w naprawie uszkodzonej śluzy. W akcji brały udział śmigłowce
Całą noc trwała heroiczna walka strażaków, mieszkańców, policjantów, wojska i wolontariuszy o utrzymanie wału przeciwpowodziowego na Odrze. W akcji brały udział także dwa wojskowe śmigłowce Mi-17 z Wrocławia. Niezliczone ilości worków z piaskiem i folii, ogromne zaangażowanie, doskonała współpraca i pomysłowość ludzi biorących udział w działaniach pozwoliły utrzymać wał, ale niestety naporu wody nie wytrzymała śluza na starorzeczu Odry. Dzięki współdziałaniu wszystkich służb na miejscu, udało się zmniejszyć napór wody i nie dopuścić do zalania.
KMP Zielona Góra -
Zielonogórscy policjanci działają w miejscach zagrożonych powodzią
W powiecie zielonogórskim trwają intensywne działania służb w związku z zagrożeniem powodziowym. Policjanci są obecni zarówno w miejscowościach leżących nad rzeką Bóbr, jak i miejscowościach nad Odrą, do których zbliża się fala kulminacyjna.
KMP Zielona Góra -
Walka o Cieszów i Nowogród Bobrzański trwa. Policja w akcji
Trwają działania Policji i służb ratowniczych w Cieszowie i Nowogrodzie Bobrzańskim w powiecie zielonogórskim, czyli miejscach, które obecnie są najbardziej zagrożone podtopieniami z uwagi na falę powodziową na rzece Bóbr. Sytuacja jest cały czas monitorowana, a mieszkańcy, służby i wolontariusze robią wszystko, aby ochronić najbliższe rzece miejscowości i posesje.
KMP Zielona Góra -
Napadł na znajomego – został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku
W miniony piątek nad ranem do zielonogórzanina wracającego do domu na ulicy podszedł jego znajomy w towarzystwie nieznanego mężczyzny. Nie miał jednak żadnych skrupułów – pobił i okradł zielonogórzanina. Sytuację zauważyli przejeżdżający obok policjanci – sprawca rozboju został zatrzymany na gorącym uczynku.
KMP Zielona Góra -
Policjanci nigdy nie odpuszczają – poszukiwany za handel narkotykami zatrzymany
Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób zielonogórskiej komendy miejskiej zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który od 11 lat był poszukiwany listem gończym. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się za granicą.
KMP Zielona Góra -
Zakończyło się zielonogórskie WINOBRANIE 2024 – policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników wielu wydarzeń
W niedzielę (15 września) zakończyło się kolejne zielonogórskie Winobranie. Jak każdego roku dla zielonogórskiej Policji było ono logistycznym wyzwaniem - nad bezpieczeństwem mieszkańców i gości każdego dnia czuwało kilkudziesięciu policjantów. Tegoroczne Dni Zielonej Góry były wyjątkowe i najspokojniejsze w ciągu ostatnich kilku lat.
KMP Zielona Góra -
Kolejny kurs aspirancki w garnizonie lubuskim
W Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze rozpoczął się kolejny w garnizonie lubuskim kurs, w którym 48 lubuskich policjantów rozpoczęło zawodowe szkolenie aspiranckie. Zajęcia prowadzone będą stacjonarnie przez doświadczonych funkcjonariuszy Lubuskiej Policji oraz on-line przez wykładowców ze Szkoły Policji w Pile. Taka forma szkolenia jest możliwa dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Komendantem Szkoły Policji w Pile - inspektorem doktorem Markiem Ujazdą a Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wielkopolskim - inspektorem Jerzym Czebreszukiem.
KMP Zielona Góra -
Zagrażał bezpieczeństwu innych – za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem
Policjantki ruchu drogowego dbające o bezpieczeństwo uczestników Winobrania zauważyły i zatrzymały kierującego białym audi, który według relacji innego kierowcy stwarzał zagrożenie na drodze dla pozostałych uczestników ruchu. Po sprawdzeniu okazało się, że to nie jedyne przewinienia, jakie na swoim „koncie” miał młody, 23-letni kierowca. Ten przykład pokazuje, jak ważne jest, abyśmy wszyscy reagowali na niebezpieczne zachowanie na drogach.
KMP Zielona Góra -
Policjanci odzyskali skradzione dziecku skrzypce i zatrzymali 40-latka
Zielonogórscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież pozostawionych na przystanku autobusowym skrzypiec. Okazało się, że cenny instrument zostawiło na przystanku dziecko wracające z zajęć muzycznych. Policjanci odzyskali skrzypce, które podejrzany zdążył już sprzedać.
KMP Zielona Góra -
Wielu policjantów dba o bezpieczeństwo podczas zielonogórskiego „Winobrania”
Pierwszy weekend „Winobrania” za nami. Każdego dnia o porządek podczas imprez dbało ponad 100 policjantów. Tradycyjnie do zabezpieczenia Dni Zielonej Góry kierowane są patrole przeznaczone tylko do tego zadania, a w zielonogórskiej komendzie działa Sztab Winobraniowy.
KMP Zielona Góra -
Policjant pełniący służbę podczas Winobrania uratował życie chorego mężczyzny
O tym, że policyjna służba potrafi zaskoczyć, wiadomo nie od dziś, dlatego policjanci są czujni w każdej sytuacji zarówno podczas różnych interwencji, jak i w czasie zabezpieczenia Winobrania. Starszy posterunkowy Krzysztof Kałuski przekonał się, że policyjna służba pełna jest wyzwań i zaskakujących sytuacji, natomiast swoją postawą udowodnił, że jest właściwą osobą na właściwym miejscu.
KMP Zielona Góra -
Izi wraz z przewodnikiem dba o bezpieczeństwo mieszkańców
Policyjne psy z zielonogórskiej komendy to bardzo pracowici funkcjonariusze. Każdego dnia służbę pełni przynajmniej jeden z czworonogów razem ze swoim przewodnikiem. W poniedziałek (2 września) Izi razem z aspirantem Janem Maławskim patrolowali Zieloną Górę na wieczornej służbie.
KMP Zielona Góra -
SENIORKA ODDAŁA OSZUSTOM DOSTĘP DO SWOJEGO KONTA. STRACIŁA PONAD 400 TYSIĘCY
75-latka z Zielonej Góry pozwoliła oszustom na dostęp do swojego konta i straciła ponad 400 tysięcy złotych, bo chciała „inwestować” w atrakcyjne projekty. Przestrzegamy przed inwestowaniem swoich pieniędzy w Internecie oraz instalowaniem jakichkolwiek programów pochodzących z nieznanych źródeł. Nie podawajmy naszych danych dostępu do konta obcym osobom. Nie reagujmy na telefony od fałszywych bankowych konsultantów, brokerów czy doradców, którzy obiecują szybkie zyski przy inwestycjach – tak działają oszuści! Zielonogórscy policjanci, podobnie jak ich koledzy w całym kraju, niemal każdego dnia przyjmują zawiadomienia, od osób które padły ofiarą oszustów w Internecie.
KMP Zielona Góra -
Działania „Trzeźwy Kierowca” – tak bardzo potrzebne
Zielonogórscy policjanci od wielu już lat prowadzą działania „Trzeźwy Kierowca” aby wyeliminować z dróg kierujących jeżdżących po alkoholu. Mimo początkowej niechęci, wielu pytań co do legalności i zasadności takich kontroli, mieszkańcy przekonali się, że tego typu kontrole są wręcz konieczne, bo jak pokazują policyjne statystyki, wciąż jest bardzo wielu kierujących, którzy zagrażają naszemu bezpieczeństwu wsiadając za kierownicę po spożyciu alkoholu lub nawet w stanie nietrzeźwości.
KMP Zielona Góra -
Policjanci zapobiegli tragedii i pomogli mężczyźnie, który znalazł się w niebezpiecznej sytuacji zagrażającej jego życiu
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze uratowali młodego mężczyznę, którego życie mogło być zagrożone. 37-latek o swoich zamiarach poinformował w mediach społecznościowych. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.
KMP Zielona Góra -
Wdzięczność dla policjantów wyrażona w mailu
Do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wpłynął list z podziękowaniami dla dwóch funkcjonariuszy wydziału kryminalnego, którzy widząc człowieka w potrzebie, natychmiast mu pomogli.
KMP Zielona Góra -
Bądź bezpieczny nad wodą – pięć sprawdzonych sposobów
Trwa kolejny upalny weekend i wiele osób wykorzysta ten czas do kąpieli w różnych zbiornikach wodnych. Zielonogórscy policjanci po raz kolejny przypominają o zachowaniu bezpieczeństwa nad wodą i w ten sposób włączają się w ogólnopolską akcję Policji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci kontrolują różne akweny - także te gdzie kąpiel nie jest dozwolona - i przypomną o konieczności zachowania rozwagi przy korzystaniu z kąpielisk.
KMP Zielona Góra -
Podpalacze zniszczyli mienie za ponad 200 tysięcy złotych. Zostali zatrzymani przez kryminalnych
Sulechowscy kryminalni zatrzymali w ubiegłym tygodniu dwóch mężczyzn, którzy w sobotę (10.08) w Smolnie Wielkim podpalili samochód stojący pod wiatą warsztatu samochodowego. W pożarze zniszczone zostały także inne pojazdy oraz sprzęt należący do warsztatu. Straty wyniosły ponad 200 tysięcy złotych.
KMP Zielona Góra -
Nie słuchaj telefonicznych oszustów – nie pozwól się okradać!
Prosimy wszystkich o ostrożność w kontaktach telefonicznych, zwłaszcza gdy osoba po drugiej stronie słuchawki chce od nas pieniędzy. Pamiętajmy, że nie należy wierzyć w historie, które ktoś opowiada nam przez telefon. Nie oddawajcie pieniędzy oszustom. Niestety do tych rad nie zastosował się 69-latek z Zielonej Góry i przekazał przestępcom ponad 239 tysięcy złotych.
KMP Zielona Góra
