Aktualności
Rozmiar czcionki
-
„Oddajemy krew na święta” – kolejna edycja przedświątecznej akcji policjantów
Od wielu już lat zielonogórscy policjanci przed świętami organizują akcję honorowego oddawania krwi, aby podzielić się tym co mają najcenniejszego – krwią, która ratuje życie. W piątkowej akcji wziął udział także Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze nadkomisarz Krzysztof Marciniak, który od wielu lat jest honorowym krwiodawcą.
KMP Zielona Góra -
Tymczasowy areszt dla 35-latka za posiadanie i handel narkotykami
Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali trzech mężczyzn, w których samochodzie znajdowały się znaczne ilości narkotyków. Kierującego pojazdem 35-latka na wniosek prokuratora sąd aresztował na 3 miesiące. Jeden z pasażerów okazał się również osobą poszukiwaną przez sądy i prokuratury w województwach lubuskim i dolnośląskim.
KMP Zielona Góra -
Pomóżmy małej Laurze
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas wsparli zbiórkę na leczenie Laury. Jednak potrzebna kwota jest tak duża, że co pewien czas będziemy przypominać o potrzebie wsparcia tej właśnie zbiórki. Pamiętajcie - każda złotówka się liczy. Udostępniajcie nasze posty o zbiórce dla Laury.
KMP Zielona Góra -
Szlachetny gest policjantów dla potrzebujących
Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej jak co roku zwrócił się z prośbą do zielonogórskich policjantów o pomoc w zebraniu żywności oraz środków czystości dla osób potrzebujących z terenu diecezji. To już wieloletnia tradycja, że zielonogórscy policjanci przyłączają się do akcji „Torba Charytatywna Caritas” i przekazują zebraną przed Świętami Bożego Narodzenia żywność oraz środki czystości, które w tym roku mają trafić do potrzebujących seniorów oraz osób samotnych potrzebujących wsparcia.
KMP Zielona Góra -
Chciał zarobić na kryptowalutach. Zamiast zyskać stracił ponad 160 tysięcy złotych
28-letni mieszkaniec Sulechowa padł ofiarą oszustów proponujących inwestowanie w kryptowaluty. Przez brak czujności stracił 160 tysięcy złotych. Policjanci ponownie przestrzegają przed inwestowaniem swoich pieniędzy w internecie oraz instalowaniem jakichkolwiek programów pochodzących z nieznanych źródeł. Nie reagujmy na telefony od fałszywych bankowych konsultantów, brokerów czy doradców, którzy obiecują duże i szybkie zyski przy inwestycjach – tak działają oszuści! Zanim zaczniemy inwestować w internecie, zdobądźmy sami wiedzę na ten temat.
KMP Zielona Góra -
Fałszywy bankier wyłudził ponad 170 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają przed oszustami
„Dzień dobry, jestem pracownikiem banku. Ktoś próbował wziąć kredyt z Pani konta” zwykle w taki sposób rozpoczyna się podstępna gra oszustów, którzy dzwonią i przekonują do przekazania swoich oszczędności. Jednak to nie wszystko. Aby wzbudzić strach i wyłączyć racjonalne myślenie, zaczynają straszyć swoje ofiary, że stracą wszystkie pieniądze. Wtedy następuje kulminacja manipulacji. „Pracownicy banku” obiecują swoją pomoc pod warunkiem, że osoba, do której dzwonią będzie wykonywała wszystkie polecenia. 30-letnia mieszkanka Zielonej Góry uwierzyła telefonicznemu oszustowi. Nieświadoma zagrożenia kobieta zaciągnęła kredyt na kwotę 170 tysięcy złotych. Gotówkę wpłaciła we wpłatomatach.
KMP Zielona Góra -
Policjanci odebrali dyplomy za ukończenie kursów podoficerskich i aspiranckich
W Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia kursów aspiranckiego i podoficerskiego. Gratulacje i dyplomy policjanci odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim - inspektora Tomasza Zgirskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze - młodszego inspektora Tomasza Szudy. Gratulujemy!
KMP Zielona Góra -
Kolejne skradzione audi odzyskane. Dzięki policjantom auto warte 400 tysięcy wróci do właściciela
Policjanci żarskiego ruchu drogowego ujawnili w lesie audi Q8, które w policyjnych systemach widniało jako skradzione na terenie Niemiec. Dzięki mundurowym, samochód warty 400 tysięcy złotych wróci do właściciela.
KMP Zielona Góra -
Działanie „kieszonkowców” w oku kamery – policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o liczne kradzieże
Kryminalni z Komisariatu I Policji w Zielonej Górze zatrzymali dwóch podejrzanych o liczne kradzieże, posługiwanie się skradzioną kartą płatniczą oraz kradzieże kieszonkowe. Zatrzymani działali w różnych miejscowościach w kilku województwach i byli poszukiwani przez wiele jednostek Policji. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa i jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
Policjanci w trosce o los niechronionych uczestników ruchu drogowego
Bezpieczeństwo pieszych jest priorytetem dla zielonogórskich policjantów. Piesi, rowerzyści, motorowerzyści czy osoby na hulajnogach powinni podlegać szczególnej ochronie, bo w przypadku zdarzenia drogowego nie są chronieni przez karoserię pojazdu. Podczas działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” policjanci rozdawali opaski odblaskowe pieszym, aby byli lepiej widoczni na drodze i skrobaczki do szyb kierowcom, aby dokładnie oczyścili zamarznięte przednie szyby i mogli zauważyć pieszych oraz to co dzieje się na drogach.
KMP Zielona Góra -
Kierowcy noga z gazu! Uwaga na zmienne warunki pogodowe
Zielonogórscy policjanci przypominają wszystkim kierującym o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Trwa sezon jesienny, a więc czas wcześnie zapadającego zmierzchu, opadów deszczu, porannych mgieł i śliskiej jezdni. To może być wyzwaniem dla wielu kierujących, dlatego już teraz prosimy o czujność i ostrożność. Zwróćmy uwagę na zmienne warunki atmosferyczne, różnice temperatur, a chwilami oślepiające słońce. Dostosujmy prędkość do natężenia ruchu na drogach, a za kierownicę wsiadajmy trzeźwi i wypoczęci.
KMP Zielona Góra -
Podejrzany pakunek w bibliotece - ćwiczenia sztabowe na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego
Podejrzana torba na półce z książkami w bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego, telefon z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego, ewakuacja i sprawdzenie budynku przez policjantów oraz psa służbowego – taki był scenariusz ćwiczeń, które wspólnie z kadrą uczelni zaplanowali i przeprowadzili zielonogórscy policjanci.
KMP Zielona Góra -
Byliśmy na meczu charytatywnym dla Laury
Zielonogórscy policjanci wspierani przez kadetów klas policyjnych z Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku uczestniczyli wczoraj (11.11) w 6. Meczu Niepodległości i pikniku charytatywnym zorganizowanym w celu zbierania funduszy na leczenie Laury Wolniewicz – córki zielonogórskiego policjanta starszego sierżanta Marcina Wolniewicza. Nasze policyjne stoisko odwiedziła również sama bohaterka dnia – mała Laura przyszła na piknik razem ze swoimi rodzicami.
KMP Zielona Góra -
Pijany spowodował kolizję kradzionym samochodem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności
Zarzutami za liczne przestępstwa zakończyło się postępowanie śledczych wobec nietrzeźwego kierującego zatrzymanego po tym jak spowodował dwie kolizje. Mężczyzna został ujęty przez świadków zdarzenia. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie inne przestępstwa, miedzy innymi jechał samochodem skradzionym kilka dni wcześniej w Niemczech. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
KMP Zielona Góra -
Wyrwał kobiecie torebkę. Napastnik szybko zatrzymany przez policjantów
Zielonogórscy kryminalni dzięki wytężonym działaniom operacyjnych, w ciągu zaledwie kilku godzin od zdarzenia namierzyli i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napaść na starszą kobietę w Nowogrodzie Bobrzańskim. Podejrzany wyrwał jej torebkę i uciekł.
KMP Zielona Góra -
Nie daj się zaskoczyć pogodzie, zwolnij w czasie mgły!
Jesień to zdecydowanie czas, w którym powinniśmy wyjeżdżać do pracy kilka minut wcześniej, bo tak naprawdę nigdy nie wiemy w jakich warunkach będziemy podróżować. Poranne mgły to jeden z czynników wpływających na nasze zachowanie podczas jazdy. Mając ograniczoną widoczność musimy jechać wolniej i ostrożniej. Pamiętajmy też aby świateł przeciwmgielnych używać wtedy zgodnie z przepisami – warto je sobie przypomnieć!
KMP Zielona Góra -
Długo nie nacieszył się łupem! Policjanci szybko odzyskali skradzione BMW i zatrzymali podejrzanego
Zielonogórscy policjanci służby wywiadowczej przy współpracy z kolegami z Międzyrzecza ustalili i zatrzymali mężczyznę, który jechał skradzionym samochodem marki BMW. 40-latek został zatrzymany w zaledwie kilka godzin po kradzieży. Odzyskany pojazd został oddany właścicielce.
KMP Zielona Góra -
Włamał się do samochodu, w którym było małe dziecko. Podejrzany zatrzymany i tymczasowo aresztowany
Policjanci z wydziału kryminalnego zielonogórskiej komendy miejskiej wspólnie z kryminalnymi z II komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do sklepu ze zdrową żywnością, zaledwie w kilka godzin po zdarzeniu. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany. Ma on na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa, w tym jedno bardzo bulwersujące, popełnione w obecności małego dziecka.
KMP Zielona Góra -
Nietrzeźwy mężczyzna zatrzymany po pościgu – miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sulechowie zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów. Swoim zachowaniem podczas ucieczki stwarzał zagrożenie na drodze. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Pierwszy kurs podoficerski w zielonogórskiej komendzie
W Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze rozpoczęło się pierwsze szkolenie podoficerskie zorganizowane dzięki współpracy między Komendantem Szkoły Policji w Pile - inspektorem doktorem Markiem Ujazdą, a Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wielkopolskim - inspektorem Jerzym Czebreszukiem. To pierwszy taki kurs w Zielonej Górze, a w miniony piątek (11 października) zakończył się także pierwszy kurs aspirancki. W szkoleniu oprócz funkcjonariuszy z Zielonej Góry biorą udział także policjanci z jednostek południa województwa lubuskiego.
KMP Zielona Góra
