Policjanci kontrolują oświetlenie pojazdów. Zadbajmy o lepszą widoczność! - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Policjanci kontrolują oświetlenie pojazdów. Zadbajmy o lepszą widoczność!

Data publikacji 29.10.2020

Prawidłowe oświetlenie pojazdu jest bardzo istotnym elementem, który ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie odgrywa kluczową rolę z punktu widzenia bezpieczeństwa osób pieszych. Zadbajmy o to, aby stany techniczne naszych pojazdów nie miały żadnych wad. Te zasady mają szczególne znaczenie podczas nadchodzącego 1 listopada.

Wschowscy policjanci realizują działania zainicjowane przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Główne Policji wraz z Instytutem Transportu Samochodowego „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo". To akcja, która prowadzona jest cyklicznie i spotyka się z miłym i wdzięcznym oddźwiękiem kierowców, którzy niejednokrotnie siadając za kierownicą pojazdu nie mają świadomości o tym, że ich oświetlenie nie działa tak jak należy.

Kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” przyświeca jeden podstawowy cel - kontrola pojazdów pod kątem prawidłowego oświetlenia. Policjanci kontrolują pojazdy oraz przypominają kierowcom jak ważny jest to element pojazdu, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności pieszych i rowerzystów. Kampania opiera się również na współpracy ze stacjami diagnostycznymi, które bezpłatnie mogą w określonych dniach dokonać specjalistycznego przeglądu oświetlenia pojazdu.

Zadbajmy o stany techniczne naszych pojazdów w tym niekorzystnym jesienno-zimowym okresie.  Przygotujmy prawidłowo pojazdy do podróży. Nasilony ruchu na drogach z pewnością będzie już 31 października i 1 listopada. W związku z tym apelujemy do Państwa o rozsądną jazdę i bezpieczną podróż, a z naszej strony gwarantujemy bezpieczeństwo i kontrole w rejonach cmentarzy.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • policjanci kontrolują pojazd
  • policjant kontroluje autokar
  • kierowca trzyma ulotkę w ręku
  • policjanci kontrolują pojazd
  • policjanci kontrolują autobus
  • policjant prowadzi kontrolę drogową
  • policjant trzyma ulotki

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.67 MB)

Pliki do pobrania