Aktualności

Grzybiarz zabłądził w lesie – szybko odnaleźli go policjanci

Data publikacji 02.11.2020

Mężczyzna zgubił się podczas zbierania grzybów i zupełnie nie był przygotowany na wyjście do lasu. Zanim rozładował mu się telefon, zdążył powiadomić partnerkę o tym gdzie przebywa. Kiedy długo nie wracał, zaniepokojona kobieta poinformowała o wszystkim policjantów. Ci odnaleźli go bardzo szybko. Mężczyzna chodził po lesie i nie mógł odnaleźć pojazdu, który pozostawił około 6 kilometrów dalej.

Policjanci ze Świebodzina odnaleźli 56-letniego mężczyznę w rejonie miejscowości Gryżyna w powiecie świebodzińskim. Jego pojazd stał 6 kilometrów dalej w pobliżu miejscowości Poźrzadło, również w tym samym powiecie. Wybierając się do lasu, grzybiarz zapomniał o wszystkich podstawowych zasadach bezpieczeństwa, czyli nie poinformował bliskich przed wyjazdem o tym, dokąd się udaje oraz nie naładował baterii w telefonie, aby w razie potrzeby móc wezwać pomoc. Z uzyskanych przez policjantów informacji wynikało, że mężczyzna do lasu pojechał około godziny 14. Informacje o tym, że może potrzebować pomocy uzyskali po godzinie 18, gdy zapadł już zmrok. Niecałą godzinę później mundurowi odnaleźli grzybiarza.

Ta historia powinna być przestrogą dla każdego, kto wybiera się do lasu. Tym razem, skończyło się na zagubieniu auta i trudności z wyjściem z lasu, jednak gdyby mężczyzna zasłabł lub miał wypadek historia mogłaby zakończyć się tragicznie. Dlatego przypominamy wszystkim, aby pamiętali w pierwszej kolejności o swoim bezpieczeństwie.

 

młodszy aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Telefon 68 476 36 28, 519 534 237

 

  • policjanci przeszukują las
  • policjanci przeglądają mapę
Powrót na górę strony