Aktualności

STOP dla alkoholu za kierownicą

Data publikacji 28.12.2020

Policjanci z krośnieńskiej drogówki nowy tydzień rozpoczęli od działań „Trzeźwy kierowca”. Już od wczesnych godzin rannych usytuowani w różnych miejscach na terenie powiatu, sprawdzali czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami i nie wsiadają za kierownicę po alkoholu. Celem prowadzonych działań jest skuteczne zwalczanie zagrożeń w ruchu drogowym, poprzez wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców.

Mimo większej świadomości wśród zmotoryzowanych i częstszych policyjnych kontroli, część osób w dalszym ciągu decyduje się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, stwarzając tym samym zagrożenie na drodze. Przeciwdziałając takim sytuacjom, policjanci krośnieńskiej drogówki rozpoczęli nowy tydzień od działań „Trzeźwy kierowca”, podczas których usytuowani w różnych miejscach na terenie powiatu zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, ich uprawnienia do kierowania, a także stan techniczny pojazdu i ważność dokumentów auta. Celem prowadzonych działań jest skuteczne zwalczanie zagrożeń w ruchu drogowym, poprzez wyeliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców. Pamiętajmy, że każda taka osoba, stanowi niebezpieczeństwo na drodze.

Jak wynika z danych statystycznych, mimo wielu próśb i apeli od początku roku, policjanci krośnieńskiej komendy, zatrzymali ponad stu nietrzeźwych kierowców. Liczby te wskazują, że tego typu akcje są jak najbardziej potrzebne i z pewnością kontrole stanu trzeźwości będą kontynuowane w ciągu najbliższych dni, w szczególności podczas sylwestrowej nocy, czy też noworocznego poranka. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim działaniom świadomość kierowców znacznie wzrośnie i zmniejszy się odsetek osób, które decydują się na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowcy
  • zatrzymanie do kontroli drogowej
  • policjantka kontrolują trzeźwość kierowcy
  • policjanci stoją przed radiowozem
  • policyjny emblemat na mundurze
  • policjantka stoi przy drodze
Powrót na górę strony