Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Po nawałnicy policjanci pomagają kierowcom
Gorzowskie służby nadal pracują po burzy, która przeszła przez miasto w czwartkowy poranek. Policjanci odebrali kilkanaście zgłoszeń o zablokowanych drogach. Funkcjonariusze w białych czapkach pomagają kierowcom i ręcznie kierują ruchem. W ciągu drogi krajowej numer 22, przy rondzie Santockim, w miejscu największych utrudnień, policjanci będą pracować przez kolejne dni. Kierowcy powinni w tym miejscu zachować szczególną koncentrację i zwracać uwagę na sygnały podawane przez funkcjonariuszy.
KMP Gorzów Wlkp. -
Zapnij pasy- dla własnego bezpieczeństwa
W trosce o bezpieczeństwo policjanci przeprowadzili działania ,,PASY". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. To ważny element bezpieczeństwa, który w przypadku zdarzenia drogowego chroni przed poważnymi obrażeniami, a nawet ratuje życie.
KPP Żary -
Zarzuty za atak na dziennikarza i zniszczenie sprzętu
Naruszenie nietykalności cielesnej poprzez uderzenie w twarz, zniszczenie mienia, zmuszanie do zaniechania czynności, w postaci odstąpienia od nagrywania materiału – takie zarzuty usłyszał mężczyzna, który zaatakował dziennikarza nagrywającego materiał w sprawie konfliktu, którego jest stroną. Surowe konsekwencje, które grożą mężczyźnie, powinny być przestrogą dla wszystkich, którzy chcą siłowo rozwiązywać swoje konflikty.
KPP Świebodzin -
Zatrzymani i aresztowani za kradzież paneli z farmy fotowoltaicznej. Straty sięgają ponad 400 tysięcy złotych
Gorzowscy kryminalni zatrzymali trzy osoby, które usłyszały zarzuty za włamanie i kradzież ponad 200 paneli z farmy fotowoltaicznej. Podejrzani próbowali także ukraść kolejne moduły, za co również odpowiedzą. Spłoszeni uciekli i podpalili busa z zapakowanymi panelami. Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariuszy udało się dotrzeć do podejrzanych w południowej części województwa lubuskiego. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym areszcie. Śledczy nadal pracują nad sprawą.
KMP Gorzów Wlkp. -
Szkolenie policjantów w obszarze przeciwdziałania oszustwom na szkodę seniorów
36 policjantów pionu prewencyjnego i kryminalnego z woj. lubuskiego wzięło udział w seminarium szkoleniowym realizowanym w ramach projektu pn. „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności" nr PL/2020/PR/0110, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Celem głównym projektu jest upowszechnianie wiedzy na temat specyfiki zorganizowanych oszustw metodą na tzw. „wnuczka” pod różną legendą (na wnuczka, na policjanta, na wypadek).
KWP Gorzów Wlkp. -
Zatrzymany przez policjantów kierowca miał ponad 2,6 promila. Pamiętaj o trzeźwości za kierownicą!
Policjanci ruchu drogowego codziennie sprawdzają trzeźwość kierowców. To stały element kontroli drogowej. Mimo wielu działań i kampanii policyjnych, wciąż zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. W ostatnim czasie w Nowej Soli mundurowi zatrzymali kierującego peugeotem, który miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek, 23-latek był poszukiwany i nie posiadał uprawnień do kierowania.
KPP Nowa Sól -
Autobusem bezpiecznie do szkoły - policjanci kontrolują pojazdy przewożące uczniów
Policjanci z międzyrzeckiej drogówki w związku z powrotem dzieci i młodzieży do szkół prowadzą wzmożone kontrole autobusów szkolnych. Mundurowi wzięli pod lupę szczególnie stan techniczny kontrolowanych pojazdów oraz ich niezbędne wyposażenie, sprawdzali również uprawnienia kierowców autobusów ich stan trzeźwości oraz posiadane licencje i zezwolenia. Wszystko to dla bezpieczeństwa uczniów i spokoju ich rodziców.
KPP Żary -
Napastnicy w Stacji Uzdatniania Wody. Ćwiczenia gorzowskich służb
Gorzowskie służby przeprowadziły ćwiczenia, które zakładały wejście napastników na teren stacji uzdatniania wody i wzięcie zakładnika. Pojawiła się także informacja o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego i skażenia wody. Do zadań skierowano policjantów, którzy odbili zakładnika i zneutralizowali podejrzanych. Teren po policyjnych działaniach przejęli strażacy.
KMP Gorzów Wlkp. -
#pomagamyichronimy - Policjanci uratowali mężczyznę z pożaru
Funkcjonariusze z nowosolskiej Policji kolejny raz udowodnili, że w chwili zagrożenia nie ma dla nich przeszkód nie do pokonania. Gdy przyjechali do pożaru domu jednorodzinnego w gminie Przyborów i usłyszeli, że w budynku śpi mężczyzna, natychmiast ruszyli z pomocą. Wyprowadzili nieświadomego zagrożenia 48-latka. Dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa nie doszło do tragedii.
KPP Nowa Sól -
Kierował po narkotykach, bez uprawnień i badań technicznych pojazdu. 39-latek zatrzymany po pościgu
Jazda pod wpływem narkotyków, bez uprawnień i badań technicznych pojazdu była powodem nocnej ucieczki 30-letniego kierowcy przed patrolem wschowskiej Policji. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym jak porzucił auto na jednej z posesji w Starych Drzewcach. Po krótki pościgu został zatrzymany przez interweniujących policjantów.
KPP Wschowa -
Makabryczne potrącenie na przejściu dla pieszych. Wypadek zarejestrowała kamera monitoringu
Zielonogórscy policjanci po raz kolejny proszą o ostrożność na drogach: kierujących o dostosowanie prędkości do natężenia ruchu, pory dnia i panujących warunków atmosferycznych, a także rozważną jazdę oraz zwrócenie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pieszych natomiast prosimy o to aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, ale także aby byli czujni znajdując się już na przejściu, żeby uniknąć niebezpieczeństwa. Takie niebezpieczne zdarzenie – potracenie pieszej – zostało ostatnio zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu.
KMP Zielona Góra -
#POMAGAMYICHRONIMY. Kobieta zorientowała się, że zapomniała torebki… pomogli policjanci
Zdenerwowana kobieta zgłosiła, że po przejechaniu 200 kilometrów zorientowała się, że nie ma torebki z telefonem, dokumentami, gotówką oraz rzeczami osobistymi. Na pomoc mogła liczyć ze strony świebodzińskich policjantów. Pozostawiona w restauracji na krześle torebka zabezpieczona i przekazana podróżnej przez mundurowych.
KPP Świebodzin -
Wiktor chce być policjantem - przygotowania zaczyna już dziś
O tym, że 5-letni Wiktor chce być policjantem dowiedzieliśmy się od przedstawicieli Fundacji Równie Ważni, których chłopiec jest jednym z podopiecznych. Z odpowiedzią nie czekaliśmy ani chwili. 1 września Lubuscy Policjanci zorganizowali wiele atrakcji związanych z policyjnym rzemiosłem, aby zapewnić Wiktorowi pełną satysfakcję z tej wizyty i utrzymać jego przekonanie o tym, aby zostać policjantem, aż do uzyskania pełnoletności. To na pewno się uda. Brawo Wiktor.
KWP Gorzów Wlkp. -
Wojewódzka inauguracja roku szkolnego pod czujnym okiem policjantów
Policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego intensywnie pracują, aby pierwsze dni nauki upłynęły bezpiecznie. Patrole, nie tylko ruchu drogowego, są widocznie głównie w rejonach szkół i przedszkoli. W Dobiegniewie z uwagi na wojewódzką inaugurację roku szkolnego, policjanci zadbali o bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pedagogów. W rozpoczęciu roku szkolnego i uroczystym otwarciu zmodernizowanego Muzeum Woldenberczyków uczestniczył szef lubuskich policjantów nadinspektor Jarosław Pasterski.
KPP Strzelce Kraj. -
Poszukiwany za przestępstwa seksualne uciekał przez okno. W pościgu pieszym zatrzymali go dzielnicowi
Do zakładu karnego trafił już 54-latek, który poszukiwany był od lipca tego roku za przestępstwa seksualne. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki doskonałemu rozpoznaniu podległego rejonu przez dzielnicowych. Mężczyzna został namierzony w jednym z mieszkań na ternie gminy Strzelce Krajeńskie. Próbując uniknąć odpowiedzialności wyskoczył przez okno i uciekał przez pole. Chwilę później został zatrzymany w pościgu pieszym.
KPP Strzelce Kraj. -
Kaskadowy pomiar prędkości sposobem na walkę z drogowym piractwem
Policjanci krośnieńskiej drogówki, w trosce o bezpieczeństwo na drogach, codziennie obserwują zachowanie kierowców i eliminują z dróg tych, którzy naruszają obowiązujące przepisy. Tym razem, w ramach działań profilaktyczno-kontrolnych „Kaskadowy pomiar prędkości” swoją uwagę skupili na kierujących nie dostosowujących się do ograniczeń prędkości.
KPP Krosno Odrzańskie -
Cyberprzestępcy wciąż aktywni – bądźmy ostrożni w „sieci”
Zielonogórscy policjanci już od dłuższego czasu ostrzegają przed cyberprzestępcami. Aktywność przestępców w internecie przybiera najróżniejsze formy, dlatego korzystając z aplikacji bankowych, robiąc zakupy w sieci, czy korzystając z mediów społecznościowych musimy zachować ostrożność i pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.
KMP Zielona Góra -
Witaj szkoło - wakacje były bezpieczne
Dziś wyjątkowy dzień. Po bezpiecznych wakacjach pora na rok szkolny. Dla wielu dzisiejsza droga do szkoły czy przedszkola zapadnie jednak na długo w pamięci. Będzie to dla niektórych bowiem, pierwsza taka wędrówka. Najczęściej odbywają się one pod opieką rodzica, babci czy innego opiekuna, który zapewni bezpieczeństwo. Ale przy szkołach i przedszkolach widoczni są również policjanci, aby w tym pomóc. Dlatego przeprowadzają działania „Bezpieczna droga do szkoły”.
KWP Gorzów Wlkp. -
83 lata temu wybuchła II Wojna Światowa. Pamiętamy i oddajemy hołd poległym!
1 września 1939 roku atakiem na Wieluń i Westerplatte, nazistowskie Niemcy zaatakowały Polskę. Tego dnia rozpoczął się największy i najbardziej okrutny konflikt zbrojny w dziejach świata, który pochłonął blisko 60 milionów ludzkich istnień na całym świecie. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim, nadinspektor Jarosław Pasterski wraz z przedstawicielami władz państwowych, samorządowych oraz służb mundurowych oddał hołd ofiarom II Wojny Światowej.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci po służbie zatrzymali mężczyzn kłusujących na jeziorze
Policjantem jest się nie tylko na służbie – to znane powiedzenie, świadczące o tym, że osoby pracujące w Policji angażują się w pomoc, nie tylko będąc na służbie. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie w czasie wolnym od służby zatrzymali kłusujących na jeziorze mężczyzn. Zatrzymani usłyszeli zarzuty - grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2. Na poczet przyszłych kar zabezpieczone zostało między innymi auto, o wartości około 20 tysięcy złotych.
KWP Gorzów Wlkp.

