Aktualności

Planujesz zawodową przyszłość? Wstąp w szeregi Lubuskiej Policji

Data publikacji 14.03.2023

Razem z wiosną, dla wielu młodych ludzi, zbliża się zakończenie edukacji na poziomie szkół średnich. Większość z nich już dzisiaj zastanawia się nad wyborem swojej ścieżki kariery zawodowej. Aby ułatwić im wybór z inicjatywą wyszli słubiccy policjanci. O tym dlaczego wybrać ten zawód i co przemawia za takim wyborem, policjanci rozmawiali z przyszłymi absolwentami Zespołu Szkół z Rzepina.

Ukończenie szkoły średniej jest jednym z etapów wejścia w dorosłość. Cześć młodych ludzi już od dawna ma sprecyzowane plany co do swojej zawodowej przyszłości. Jednak większość z nich staje przed wyborem swojej przyszłej ścieżki życiowej. Mając świadomość, że rynek pracy jest aktualnie bardzo bogaty w różne oferty, Policja jako jeden z największych pracodawców w Polsce, także wychodzi z inicjatywą do młodych ludzi i zaprasza ich, do rozważenia możliwości wstąpienia w jej szeregi.  W tym celu, słubiccy policjanci zaplanowali cykl spotkań z absolwentami szkół średnich, aby przybliżyć im zawód policjanta i misję jaka mu przyświeca. Takie spotkanie odbyło się w miniony poniedziałek z uczniami klas Liceum o profilu policyjnym w Zespole Szkół w Rzepinie. Podczas spotkania z młodymi ludźmi, o policyjnej misji i argumentach przemawiających za wstąpieniem w szeregi niebieskich stróżów prawa, rozmawiał pełniący obowiązki I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Słubicach podkomisarz Łukasz Szymański. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że służba w Policji jest wyjątkowym z pośród wszystkich zawodów. Poza innowacyjnością, szerokim spektrum specjalizacji, niepowtarzalną atmosferą, codziennie jest nową przygodą, którą można odkryć wraz z innymi ludźmi o tych samych zainteresowaniach. Obecna na spotkaniu specjalistka Zespołu Kadr i Szkolenia ze słubickiej komendy przedstawiła względy finansowe, szkoleniowe oraz drogę do tego jak zostać policjantem. Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali informatory oraz dokumentację niezbędną do wykonania pierwszego kroku, aby zostać policjantem.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze wzajemnego dialogu. Poruszone tematy rozwiały pewne wątpliwości i wzbudziły zainteresowanie uczestników w kontekście rozważenia przyszłej drogi zawodowej w policyjnym mundurze. Po spotkaniu cześć absolwentów, została celem uszczegółowienia różnych kwestii związanych ze służbą w Policji.  Pomagali im  obecni na spotkaniu policjanci z Komisariatu Policji w Rzepinie. Kolejne spotkania już niebawem.

 

podkomisarz Łukasz Szymański

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

  • Spotkanie policjantów z uczniami klasy mundurowej
  • Uczniowie klasy mundurowej na sali
  • Policjanci na spotkaniu z klasą mundurową
Powrót na górę strony