Aktualności

Kierowco – nie tak szybko! Policyjne działania wobec przekraczających prędkość

Data publikacji 13.03.2023

Zapewnienie bezpieczeństwa i ograniczenie ilości wypadków, poprzez nadzór na prędkością pojazdów na drodze, to jeden z głównych priorytetów Lubuskiej Policji. Aktywność w tej kwestii, jak zawsze, wykazują policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego słubickiej komendy. Przez całą sobotę (11 marca) mundurowi kontrolowali prędkość pojazdów na różnych drogach powiatu. Niestety kierowcy nadal jeżdżą zdecydowanie za szybko!

W sobotę (11 marca) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego słubickiej komendy, od wczesnych godzin porannych do późnej nocy, nadzorowali ruch pojazdów na wszystkich drogach w powiecie słubickim. Poza prewencyjnym oddziaływaniem na kierujących i budzeniem ich świadomości w kwestii współodpowiedzialności za porządek i bezpieczeństwo na drodze, funkcjonariusze  podejmowali szereg czynności wobec tych kierujących, którzy lekceważyli różne przepisy prawa o ruchu drogowym, a zwłaszcza te dotyczące przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Mimo, że obowiązujące obecnie kary, opisane w taryfikatorze mandatów, są wysokie i powinny skutecznie odstraszać kierowców od zbytniego wciskania pedału gazu, to nadal na drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy. Tylko w sobotę słubiccy policjanci nałożyli mandaty karne za przekroczenia dopuszczalnej prędkości, których łączna suma to ponad 15 000 złotych. Jeden z kierujących, nie dość, że będzie musiał zapłacić wysoki mandat, to za jazdę z prędkością 105 km/h w obszarze zabudowanym, na trzy miesiące utracił możliwość kierowania pojazdem. Ponadto nie brakowało kierujących, dla których pośpiech i szybkość były powodem do popełniania innych wykroczeń, jak choćby wyprzedzania pojazdów w miejscach zabronionych, niestosowania się do sygnalizacji świetlnej czy nawet korzystania z telefonu komórkowego trzymanego w ręku. Poza ustawową karą, policjanci również, edukowali kierujących, wskazując im zagrożenia wynikające z nieprawidłowych zachowań i uświadamiali czym to może skutkować dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia.

Policyjne działania „Prędkość” mają nie tylko eliminować z ruchu piratów drogowych, ale przede wszystkim uświadamiać kierującym jakie zagrożenia powoduje jazda z nadmierną prędkością i jakie mogą być jej skutki. Bo im więcej świadomych i odpowiedzialnych kierowców na naszych drogach, tym mniej wypadków i więcej radości z podróżowania.

 

podkomisarz Łukasz Szymański

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

  • policjanci rozmawiają z kierowcą
  • policjant wypisuje mandat
  • policjantka obsługuje urządzenie
  • policjanci sporządzają dokumentację w radiowozie
  • policjanci rozmawiają z kierowcą
  • wyświetlacz rejestratora w radiowozie
  • policjanci rozmawiają z kierowcą
  • policjanci rozmawiają z kierowcą
  • policjant wypisuje mandat
Powrót na górę strony