Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zostawiła w upał dzieci w samochodzie i poszła na zakupy
Nieodpowiedzialna matka zostawiła wczoraj po południu dwie małe córeczki w nagrzanym samochodzie na parkingu i poszła robić zakupy. Zaalarmowani płaczem dziecka ludzie zadzwonili na nr alarmowy 112, strażacy wezwani na miejsce wybili szybę w pojeździe. Zielonogórska Policja prowadzi postępowanie dotyczące narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.
KMP Zielona Góra -
Powiatowe obchody Święta Policji w Świebodzinie
W czwartek ( 27 lipca) w Świebodzinie odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. W uroczystym apelu, podczas którego policjanci odebrali awanse na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia, uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz. W trakcie uroczystości wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Świebodzinie mł. insp. Krzysztofem Sztejka podziękowali policjantom za ich ciężką służbę, a ich rodzinom za wsparcie i zrozumienie.
KMP Zielona Góra -
Pościg za nietrzeźwą. Kierowała mając 2,8 promila.
Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali kierującą renault scenic, który prowadziła samochód mając w organizmie 2,8 promila alkoholu. Kobieta próbowała uciec policjantom, ale została zatrzymana. Jej jazda zakończyła się w policyjnym areszcie.
KMP Zielona Góra -
Aresztowany w związku z oszustwami „na wnuczka”.
Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę w związku z oszustwem „na wnuczka” i odzyskali kilkadziesiąt tysięcy złotych. Decyzją prokuratora kobieta została objęta policyjnym dozorem, natomiast mężczyznę Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na 3 miesiące. W związku z tym zdarzeniem prosimy o ostrożność i nieprzekazywanie pieniędzy osobom obcym.
KMP Zielona Góra -
"Kolekcjoner" klocków dla dzieci z zarzutami
Policjanci z Komisariatu I Policji w Zielonej Górze w środę (19 lipca) postawili zarzuty kradzieży 46-letniemu mieszkańcowi Międzyrzecza. Mężczyzna w jednym z zielonogórskich supermarketów ukradł klocki dla dzieci o wartości ponad 1300 złotych. Za kradzież grozi mu nawet pięć lat więzienia.
KMP Zielona Góra -
Pilotaż w trosce o zdrowie chorego
Zielonogórscy policjanci szybko, profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem zadziałali w sprawie pomocy choremu mieszkańcowi Krosna Odrzańskiego. Tym razem pilotowali samochód, którym syn wiózł ciężko chorego ojca do szpitala. Dzięki temu mężczyzna, który znajdował się ciężkim stanie, szybko i bezpiecznie dojechał na lecznicy. To wszystko było możliwe dzięki dynamicznym działaniom policjantów i świetnej ich koordynacji
KMP Zielona Góra -
Fani Sherlocka Holmesa w zielonogórskiej komendzie
W czasie wakacji policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą w miejscach wypoczynku, ale również – tak jak w ostatni poniedziałek – zapraszają gości do siebie. Wizyta młodych detektywów z półkolonii zorganizowanej przez Fundację "Klub Otwartych Drzwi" pod hasłem „Lato z Sherlockiem Holmesem" z pewnością będzie niezapomniana.
KMP Zielona Góra -
Najpierw ojciec, potem syn – jednego dnia zatrzymani za prowadzenie samochodu po alkoholu
Podczas sobotniego „Trzeźwego Poranka” w Czerwieńsku policjantki zielonogórskiej drogówki zatrzymały do kontroli kierującego skodą octavia. Mężczyzna miał w organizmie 0,7 promila alkoholu i nie posiadał przy sobie dokumentów. Te przywiózł mu syn, który jak się okazało także zdecydował się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.
KMP Zielona Góra -
Zatrzymany za kradzieże pieniędzy z parafialnego konta
Policjanci z Komisariatu II Policji zostali zawiadomieni o kradzieży karty bankomatowej do konta parafii w podzielonogórskiej miejscowości. Jak się okazało proboszcz był nieobecny przez ponad tydzień i dopiero po powrocie zauważył brak karty w parafialnym biurze – niestety pozostawionej w kopercie, w której również znajdował się numer PIN. To znacznie ułatwiło sprawcy kradzieży wypłacanie pieniędzy z konta.
KMP Zielona Góra -
Ukradł samochód i zaraz potem wpadł w ręce policjantów
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pojazdu zaraz po zdarzeniu. Uciekając Fiatem Ducato, mężczyzna spowodował także kolizję na jednej z ulic i uszkodził skradzionego busa. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.
KMP Zielona Góra -
Narkotyki nie trafią na rynek - kolejna plantacja zlikwidowana przez policjantów
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sulechowie odkryli plantację konopi w jednej z pobliskich miejscowości. Trwają czynności związane z prowadzoną na posesji uprawą, a także wyjaśniane są okoliczności śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w jednym z budynków.
KMP Zielona Góra -
Skuteczne działania Policji w bulwersującej sprawie – 3 osoby usłyszały zarzuty
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu oraz kilkudniowej pracy operacyjnej, zielonogórscy policjanci do sprawy przewrócenia rowerzystki ustalili i zatrzymali 3 osoby: dwie kobiety i mężczyznę. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności zdarzenia i udziału w nim poszczególnych osób. Wszystkie osoby usłyszały już zarzuty, a materiały sprawy zostały skierowane do prokuratury z wnioskiem o wystąpienie do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych.
KMP Zielona Góra -
Dzielnicowy po służbie zatrzymał wandali
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Nowogrodzie Bobrzańskim, mieszkający w Zielonej Górze, zatrzymał w czasie wolnym od pracy wandali, którzy niszczyli windę w jednym z bloków na terenie miasta. Sprawcy zostali objęci policyjnym dozorem i zastosowano wobec nich zakaz zbliżania do pokrzywdzonego.
KMP Zielona Góra -
Niebezpieczne zdarzenie na przejściu dla pieszych - poszukujemy świadków
Zielonogórscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia ciała kobiety i narażenia jej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu mającego miejsce w dniu 15 czerwca 2017 około godz. 13.00-13.30 w Zielonej Górze na skrzyżowaniu ulic Westerplatte – Kupiecka – Wojska Polskiego przez osoby, które przechodząc przez przejście dla pieszych w chwili gdy paliło się światło czerwone sygnalizatora, popchnęli jadąca prawidłowo na rowerze kobietę, w wyniku czego upadła i doznała obrażeń wewnętrznych.
KMP Zielona Góra -
Usłyszał 20 zarzutów za kradzieże i oszustwa
Policjanci z Sulechowa przedstawili 20 zarzutów 21-letniemu mężczyźnie, który będzie odpowiadał przed sądem za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz oszustwa. Za te przestępstwa może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Nielegalna wytwórnia papierosów zlikwidowana przez Policję, Straż Graniczną i KAS
Zielonogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów. W budynku gdzie wytwarzano papierosy bez akcyzy zatrzymano trzech obywateli Białorusi.
KMP Zielona Góra -
Policjanci rozwiązali sprawę włamania sprzed blisko 15 lat
Policjanci z Sulechowa ustalili tożsamość osoby odpowiedzialnej za kradzież z włamaniem sprzed prawie 15 lat. Mężczyzna był zaskoczony i nie spodziewał się, że za popełnione przestępstwo odpowie po tylu latach. Do przedawnienia sprawy zabrakło zaledwie miesiąca. Dzięki dobremu rozpoznaniu kryminalnych i skutecznej pracy techników kryminalistyki 40-latek usłyszał już zarzuty.
KMP Zielona Góra -
Aresztowany w związku z kradzieżą katalizatorów
Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego mężczyzny zatrzymanego na gorącym uczynku kradzieży katalizatora. Policjanci przedstawili mu sześć zarzutów. Mężczyznę przekazał Policji właściciel okradzionego samochodu.
KMP Zielona Góra -
Niebezpieczne potrącenie rowerzystki w obiektywie samochodowej kamery
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który ominął samochód ciężarowy stojący przed wyznaczonym przejściem i przejazdem rowerowym, po czym potrącił jadącą prawidłowo rowerzystkę. Kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
KMP Zielona Góra -
Szybko ustaleni i zatrzymani za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu
Sulechowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które miały związek z pobiciem i spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 19-letniego mężczyzny. Dwie osoby usłyszały w tej sprawie zarzuty, a jedna została tymczasowo aresztowana przez sąd na trzy miesiące. Pokrzywdzony przebywa jeszcze w szpitalu.
KMP Zielona Góra
