Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Brawura i prędkości przekraczające 200 kilometrów na godzinę- Grupa SPEED eliminuje niebezpieczne zachowania na drodze
Zielonogórscy policjanci działający w specjalnej grupie SPEED zatrzymali prawa jazdy kierowcom, którzy za nic mają sobie ograniczenia prędkości. „Rekordziści”, których skontrolował policyjny wideorejestrator mieli na liczniku nawet 192 i 212 kilometry na godzinę. Osób, które decydują się na zbyt szybką jazdę muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.
KMP Zielona Góra -
Skakał po samochodach w centrum miasta. Chuligan zatrzymany przez policjantów
Policjanci z I Komisariatu Policji w Zielonej Górze wyjaśniają okoliczności uszkodzenia trzech samochodów w centrum miasta. Jeden z podejrzanych został zatrzymany tuż po zdarzeniu przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Kierował autem mając dwa promile - zatrzymał go policjant po służbie
Sierżant sztabowy Paweł Kiżuk - policjant pracujący na co dzień w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji, będąc po służbie zauważył, a następnie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Badanie wykazało, że mężczyzna miał dwa promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
KMP Zielona Góra -
LUBUSKA POLICJA I KAS UDERZAJĄ W PRZESTĘPCZOŚĆ. PONAD TONA TYTONIU, 3,5 KILOGRAMA NARKOTYKÓW I ZATRZYMANE 3 OSOBY
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z zielonogórskimi policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w wyniku realizacji sprawy związanej z nielegalnym handlem tytoniem zatrzymali 3 osoby, zabezpieczyli ponad tonę krajanki tytoniowej do palenia oraz prawie 3,5 kilograma narkotyków. Realizacja sprawy była możliwa dzięki doskonałej współpracy służb: Krajowej Administracji Skarbowej, Policji i Prokuratury, zwalczających przestępczość narażającą Skarb Państwa na milionowe straty. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
DZIKA(a) interwencja
Zielonogórscy policjanci mają bardzo dużo zadań związanych z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kraju. Jednak nawet w tym trudnym czasie zdarzają się interwencje inne od wszystkich. Wczoraj, policjanci wspólnie ze strażakami pomogli gromadzie dzików opuścić teren naszego miasta i bezpiecznie dostać się do lasu.
KMP Zielona Góra -
Podziękowania dla dzielnicowej za pomoc podczas kwarantanny
Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze wpłynęły podziękowania dla policjantki- dzielnicowej sierżant sztabowy Magdaleny Tomaszewskiej, która zaoferowała swoją pomoc rodzinie przebywającej na kwarantannie. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, tak miłe słowa i docenienie codziennej, pełnej wyzwań służby policyjnej, motywuje nas do dalszej pracy na rzecz spokoju i bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców.
KMP Zielona Góra -
Kryminalni skuteczni w zwalczaniu kradzieży katalizatorów – osiem osób zatrzymanych, straty pokrzywdzonych na ponad 150 tysięcy złotych
Zielonogórscy policjanci zatrzymali osiem osób podejrzanych o kradzieże katalizatorów w lutym i w marcu w Zielonej Górze. Straty pokrzywdzonych wyniosły ponad 150 tysięcy złotych. Zatrzymania to efekt zaangażowania i skutecznych czynności operacyjnych prowadzonych przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Podejrzani usłyszeli zarzuty m.in. kradzieży rozbójniczej, kradzieży z włamaniem i paserstwa.
KMP Zielona Góra -
12 zarzutów i areszt za kradzież kart płatniczych
Zielonogórscy policjanci z Komisariatu I Policji zatrzymali mężczyznę, który kradł karty płatnicze w szpitalu, przedszkolu, przychodni zdrowia i samochodzie, a następnie płacił z nimi za zakupy. Policjanci przedstawili 36-latkowi 12 zarzutów, a sąd zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Spłonęło 11 aut o łącznej wartości pół mln zł. Podpalacz już w rękach policjantów
Policjanci z Komisariatu II Policji zatrzymali wczoraj mężczyznę podejrzanego o podpalenie samochodów w Zielonej Górze w październiku 2019 roku oraz w lutym i marcu 2020 roku. Zniszczonych zostało 11 samochodów, a straty wyniosły niemal pół miliona złotych Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze wystąpi dzisiaj o areszt dla zatrzymanego.
KMP Zielona Góra -
Zatrzymany za kradzież pieniędzy z kościelnych puszek
Sulechowscy policjanci zatrzymali wczoraj mężczyznę, który w sobotę rano włamał się do kościoła w centrum miasta i ukradł pieniądze z kościelnych puszek. To dobrze znany policjantom 41-letni sulechowianin, sprawca kradzieży i włamań, który ma już na swoim koncie wyroki i pobyty w więzieniu.
KMP Zielona Góra -
Pomóżmy córeczce policjanta
Lenka, córeczka zielonogórskiego policjanta starszego sierżanta Pawła Siewierskiego potrzebuje specjalistycznego leczenia po ciężkim poparzeniu. Pomóżmy małej Lence, a dzięki temu wesprzemy również jej tatę, który ze spokojem będzie mógł pełnić służbę w patrolu dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.
KMP Zielona Góra -
Grupa SPEED zatrzymała pijanego kierowcę. Jechał przez miejscowości ponad 100 kilometrów na godzinę
Zielonogórscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali wyjątkowo nierozsądnego kierującego. Nie tylko miał na liczniku ponad 100 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym, ale dodatkowo był nietrzeźwy – 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa. W ciągu minionego tygodnia już pięciu kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę.
KMP Zielona Góra -
Uwaga na telefonicznych oszustów!
Kolejny raz ostrzegamy Państwa przed oszustami, którzy wykorzystują obecną sytuację i pod pozorem pomocy i zwalczania koronawirusa okradają głównie starsze osoby z ich oszczędności. Jedna z zielonogórzanek powiadomiła dyżurnego Policji o tym, że odebrała połączenie telefoniczne, gdzie usłyszała nagrany komunikat. W jego treści była propozycja zakupu testu na koronawirusa.
KMP Zielona Góra -
Policjanci przy wykorzystaniu drona sprawdzają, aby na targowiskach i innych miejscach nie przebywało zbyt wiele osób #koronawirus
Trwają działania policjantów w walce z koronawirusem. Funkcjonariusze podczas minionego weekendu po raz kolejny kontrolowali miejsca, gdzie mogło przebywać zbyt wiele osób, co obecnie jest najgroźniejsze w kontekście rozprzestrzeniania się wirusa. Podczas patroli policjanci wspomagani byli przez drony. Robimy wszystko, aby optymalne warunki życia jak najszybciej wróciły do normy. Ale to głównie zależy od dyscypliny społecznej.
KMP Zielona Góra -
Kryminalni zatrzymali poszukiwanego 36-latka. Trafił do więzienia na 9 lat
Zielonogórscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany listami gończymi i ma odbycia karę 9 lat pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Mimo ciążących na nim wyroków kierował motocyklem mimo posiadanego zakazu i prawdopodobnie znajdował się pod działaniem narkotyków. Teraz jego pobyt „za kratkami” może się przedłużyć.
KMP Zielona Góra -
Mama policjanta szyje maseczki. Trafią do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej
Sprzęt ochronny jest na bieżąco przekazywany wszystkim funkcjonariuszom. Policjanci pełniący służbę są odpowiednio wyposażeni i wiedzą jak bezpiecznie realizować wyznaczone zadania. Środki ochrony indywidualnej są niezwykle ważne. Szczególną inicjatywą wykazała się mama jednego z zielonogórskich policjantów. Uszyte przez nią maseczki trafią do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
Policjanci sprawdzają miejsca gromadzenia się ludzi. Wspomaga ich dron
Zielonogórscy policjanci w związku z nowymi zadaniami wynikającymi z obecnej sytuacji szukają również nowych metod działania. Jednym z pomysłów jest wykorzystanie drona do kontroli miejsc, gdzie mogą grupować się mieszkańcy miasta. Za lekceważenie obowiązujących obostrzeń grozi nawet wniosek o ukaranie do sądu.
KMP Zielona Góra -
Skutecznie zwalczamy przestępczość – włamywacze zatrzymani, mienie odzyskane
Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiedzą za włamania do piwnic na osiedlach mieszkaniowych. Ich łupem padły elektronarzędzia i rowery. Część odzyskanego przez policjantów mienia wróciło już do prawowitych właścicieli.
KMP Zielona Góra -
Stanowcze działanie policjantów wobec piratów drogowych. Zatrzymane prawa jazdy za zbyt szybką jazdę
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu i eliminują kierowców, którzy swoja nieodpowiedzialną jazdą zagrażają innym podróżnym. W ciągu minionego weekendu trzy osoby straciły swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.
KMP Zielona Góra -
„Jestem na zakupach, zaraz wracam”. Łamane obowiązki kwarantanny
Zielonogórscy policjanci podobnie jak koledzy w całym kraju sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną pozostają w miejscu do tego wyznaczonym. Już 20 osób w lubuskiem zachowało się w sposób nieodpowiedzialny i lekkomyślny, opuszczając swoje miejsce zamieszkania. Konsekwencje tych zachowań będą bardzo groźne. BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI za siebie i innych. Zwalczmy wirusa zdrowym rozsądkiem oraz odpowiedzialnością za siebie i innych.
KMP Zielona Góra
