Nowy komendant zielonogórskich policjantów - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Nowy komendant zielonogórskich policjantów

Data publikacji 30.04.2021

Od piątku (30 kwietnia) zielonogórscy policjanci mają nowego komendanta. Młodszy inspektor Maciej Sipek pełni obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze powierzone mu przez Komendanta Wojewódzkiego Policji. Do wczoraj młodszy inspektor Maciej Sipek był I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim.

W piatek /30 kwietnia/ o godzinie 9.00 Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jarosław Pasterski na odprawie prowadzonej on-line z kadrą kierowniczą jednostki wprowadził młodszego inspektora Macieja Sipka i powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze, gratulując i życząc sukcesów w kierowaniu jednostką. Jak powiedział komendant Pasterski, dotychczasowy przebieg służby, doświadczenie zawodowe oraz kwalifikacje są gwarancją dobrego wykonywania zadań na powierzonym stanowisku.

Młodszy inspektor Maciej Sipek to doświadczony funkcjonariusz, który służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku. Pierwsze lata w policyjnych szeregach spędził w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie pracując na stanowiskach zarówno w pionie kryminalnym, jak i prewencyjnym. Od 2007 roku komendant Sipek swoje losy zawodowe i osobiste związał z Zieloną Górą. Do 2019 roku pełnił służbę na stanowisku Kierownika Sekcji w Zielonej Górze Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Na tym stanowisku przez wiele lat ściśle współpracował z policjantami z komendy miejskiej. Skutecznie wykonywane obowiązki służbowe i wysokie oceny jego dokonań w 2019 roku zaowocowały powierzeniem stanowiska I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim, gdzie służył do wczoraj.  

Nowy komendant ma 47 lat, jest mężem i ojcem dwójki dzieci. Członkiem rodziny jest również pies rasy Jack Russel Terrier. Inspektor Sipek jest z wykształcenia socjologiem, absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego. W czasie wolnym najlepiej odpoczywa biegając po zielonogórskich lasach. Od kilku lat bieganie uprawia bardzo poważnie – biorąc udział w najtrudniejszych biegach ekstremalnych takich jak Runmageddon czy Bieg Katorżnika.  

  • Pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze