Aktualności

Bądź odpowiedzialny! Noś maseczkę i zachowaj dystans społeczny!

Data publikacji 31.03.2021

Zielonogórscy policjanci wspólnie z pracownikami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej sprawdzają obiekty handlowe, które zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami powinny być albo zamknięte albo prowadzić działalność w ograniczonym zakresie. Mundurowi przypominają także o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką. Osoby nie stosujące się do obostrzeń, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

W Polsce mamy obecnie do czynienia z trzecią falą pandemii, z którą walczą zarówno służby medyczce, ale także z ogromnym zaangażowaniem służby porządkowe dbające o bezpieczeństwo mieszkańców. Liczby zachorowań notowane codziennie przez służby sanitarne są nie napawają optymizmem, dlatego tak ważne jest abyśmy wszyscy stosowali się do obostrzeń i ograniczeń, nosili maski zakrywające usta i nos, ograniczyli przemieszczanie i zachowali dystans społeczny. Te wszystkie działania w połączeniu z działalnością służb medycznych i porządkowych z pewnością przyczynia się do zmniejszenia zachorowań. Większość osób robiących zakupy czy przebywających w przestrzeni publicznej stosuje się do tych obostrzeń, natomiast zdarzają się osoby, które nie chcą się podporządkować noszeniu maseczek. Te osoby muszą się, liczyć z konsekwencjami – mandatami lub wnioskami o ukaranie do sądu. Pamiętajmy też, że w szczególnych przypadkach związanych z nieprzestrzeganiem obostrzeń wynikających ze znowelizowanych przepisów, policjanci mogą wnioskować do Sanepidu o nałożenie kary administracyjnej,

Stosowanie się do obostrzeń jest sprawą naszej wspólnej odpowiedzialności wobec innych osób, być może słabszych bardziej narażonych dla których konsekwencje zachorowania mogą być bardzo poważne. Przypominamy, że noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych jest obowiązkiem. Pamiętajmy, że nie stosując się do przepisów możemy stanowić potencjalne źródło zakażenia dla innych osób w naszym otoczeniu tym bardziej, że wiele osób może przechodzić zakażenie koronawirusem bezobjawowo i nawet nie zdawać sobie sprawy, że są źródłem zakażenia.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

  • Policyjny radiowóz, a w tle policjanci rozmawiający z przechodniem.
  • Umundurowani policjanci podczas patrolu.
  • Policjanci rozmawiający z przechodniem.
  • Policjanci rozmawiają z przechodniem.
  • Policjanci rozmawiają z przechodniem.
  • Umundurowani policjanci podczas patrolu.
Powrót na górę strony