Włamywacze nagrani przez monitoring i zatrzymani przez policjantów - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Włamywacze nagrani przez monitoring i zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 02.04.2021

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego ze sklepów spożywczych na terenie miasta. W ustaleniu okoliczności zdarzenia, a także zatrzymaniu podejrzanego bardzo pomocny okazał się miejski monitoring.

W poniedziałek (29 marca) tuż przed północą, dyżurny Komendy Miejskiej Policji został powiadomiony o kradzieży z włamaniem, do której miało dojść w sklepie spożywczym przy ulicy Konicza. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zajęli się ustalaniem przebiegu i okoliczności zdarzenia, a także podjęli działania, żeby zatrzymać sprawcę lub sprawców. Policjanci od razu ustalili, że skrzyżowanie ulic w tym rejonie jest objęte monitoringiem i zwrócili się do Biura Monitoringu Wizyjnego o zabezpieczenie odpowiedniego nagrania.

Po obejrzeniu tego co zarejestrowała kamera policjanci rozpoczęli działania operacyjne, w wyniku których zatrzymali jednego z mężczyzn, a następnie ustalili tożsamość drugiego z nich. Pierwszy z podejrzanych trafił na przesłuchanie do komendy miejskiej zaraz po zdarzeniu, natomiast drugiego z nich zatrzymali kryminalni i dzielnicowi z I komisariatu po kilku godzinach od włamania. Zatrzymani to mieszkańcy Zielonej Góry w wieku 18 i 20 lat, którzy nie byli wcześniej znani Policji i notowani za inne przestępstwa.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Straty spowodowane przez mężczyzn i wartość skradzionych przedmiotów – alkoholu i papierosów, pokrzywdzony wycenił na co najmniej 2500 złotych.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • policjanci prowadzą osobę zatrzymaną
  • policjant zakłada kajdanki podejrzanemu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.26 MB)

Pliki do pobrania