Aktualności

Prawie jak w bajce o "Kopciuszku" - 38-latek uciekając przed policjantami zgubił... buty

Data publikacji 29.04.2021

Zielonogórscy kryminalni z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób zatrzymali wczoraj mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Kiedy policjanci przyjechali do domu gdzie przebywał, próbował uciekać i biegnąc przez pola w kierunku lasu zgubił swoje buty. Skutecznie zatrzymany przez policjantów, następnego dnia został przewieziony do aresztu śledczego.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze każdego dnia zatrzymują osoby poszukiwane. Czasem bywa, że zatrzymanie wygląda dość nietypowo, jak w środę (29 kwietnia) w jednej z podzielonogórskich miejscowości. Od stycznia bieżącego roku zielonogórscy policjanci poszukiwali mężczyzny, który zgodnie z decyzją sądu miał trafić do aresztu. 38-latek ukrywał się przed policjantami, ale wczoraj zielonogórscy kryminalni nie dali się zwodzić rodzinie poszukiwanego. Kiedy przyjechali do domu, gdzie miał przebywać mężczyzna usłyszeli od jego matki, że nie widziała go kilka miesięcy. Policjanci jednak weszli na teren posesj,i a kiedy poszukiwany ich zobaczył próbował uciekać przez pola w kierunku lasu. Policjanci pobiegli za mężczyzną i ze zdziwieniem zobaczyli jak uciekający gubi swoje buty i biegnie dalej w skarpetkach, a potem jeszcze w biegu zdejmuje swoje ubrania. Po kilku minutach 38-latek został skutecznie zatrzymany i odwieziony do policyjnego aresztu. Brakujące części garderoby rodzina dostarczyła mężczyźnie po pewnym czasie. W piątkowy poranek (30 kwietnia) poszukiwany trafił do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań Policji. Zielonogórscy kryminalni prowadzą rocznie nawet kilkaset takich spraw. W ciągu roku poszukują ponad 100 osób zaginionych, natomiast zdecydowaną większość spraw poszukiwawczych stanowią sytuacje, gdy osoby są poszukiwane na zlecenie sądów i prokuratur do prowadzonych postępowań lub do odbycia kary pozbawienia wolności. Każdego roku w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze wszczynanych jest ponad 1000 spraw poszukiwawczych. Do tego należy dodać także sprawy prowadzone od lat, chociażby w stosunku do osób ukrywających się na przykład za granicą.

 

podinspektor Małgorzata Barska
Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

Powrót na górę strony