Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Okradał swojego pracodawcę, a ze skradzionych fantów remontował altanę
Zielonogórscy policjanci z Komisariatu II Policji zatrzymali 35-latka, który regularnie okradał swojego pracodawcę. Część ze skradzionych przedmiotów została odzyskana przez funkcjonariuszy, a pozostałe mężczyzna wykorzystał do prowadzonego na swojej działce remontu.
KMP Zielona Góra -
Współpraca policjantów i strażaków przynosi efekty – zaginiona kobieta odnaleziona cała i zdrowa
Współdziałanie służb dbających o bezpieczeństwo jest bardzo ważne, ale i niezbędne gdy zagrożone jest ludzkie zdrowie i życie. Przykładem takiej wzorowej współpracy różnych służb z powiatu zielonogórskiego były z pewnością poszukiwania zaginionej 44-latki prowadzone we wtorek (27 października) w okolicach Leśniowa Wielkiego. Dzięki połączeniu sił policjantów i strażaków zaginiona kobieta bezpiecznie powróciła do domu.
KMP Zielona Góra -
Policyjna eskorta kobiety w ciąży do szpitala
Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego po raz kolejny przekonali się, że policyjna służba pełna jest wyzwań i zaskakujących sytuacji. Służbę rozpoczęli od zabezpieczenia drogi ekspresowej S3 gdzie przewrócił się samochód ciężarowy, a zakończyli pilotując ciężarną kobietę do szpitala. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, niezwykły konwój szybko i bezpiecznie dojechał na miejsce.
KMP Zielona Góra -
Policjantka wracając ze służby odnalazła zaginionego mężczyznę
Zielonogórska policjantka - aspirant Wioletta Giemza, pracująca na co dzień jako dyżurna komendy miejskiej, wracając ze służby do domu odnalazła zaginionego mężczyznę. 51-latek wyszedł ze szpitala, gdzie miał przejść operację. Podczas rozmowy z policjantką nie wiedział gdzie się znajduje ani jakie są jego dane. Dzięki dyżurnej mężczyzna otrzymał niezbędną pomoc.
KMP Zielona Góra -
Skuteczny pościg policji za poszukiwanym trzema listami gończymi nagrała kamera nasobna
Karę pięciu lat pozbawienia wolności odbędzie mężczyzna, który był poszukiwany trzema listami gończymi. 36-latek z piskiem opon ruszył z miejsca kontrolowania go przez policjantów. Poszukiwanego ukrywającego się w zaroślach po kilkunastu minutach odnalazł policyjny pies Schemi wraz ze swoim przewodnikiem. Mężczyzna trafił już za kratki.
KMP Zielona Góra -
Policyjny nos nie zawiódł – policjant po służbie zatrzymał odpowiedzialnego za kradzież
Policjantem jest się 24 godziny na dobę, nawet po służbie – udowodnił to młodszy aspirant Bartłomiej Grabowski ze sztabu zielonogórskiej komendy. Funkcjonariusz będąc po służbie zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież w jednym ze sklepów odzieżowych. Ta historia świadczy także o doświadczeniu, zaangażowaniu i dobremu rozpoznaniu, które policjant zawdzięcza pracy w „patrolówce” oraz jako wywiadowca.
KMP Zielona Góra -
Policyjni wywiadowcy w akcji – 25-latek zatrzymany na gorącym uczynku podczas kradzieży katalizatora
Funkcjonariusze z Zespołu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatora. W toku prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze co najmniej osiem podobnych kradzieży. Przy zatrzymanym znaleziono także narkotyki.
KMP Zielona Góra -
Zniszczyli auto, wtargnęli do mieszkania i pobili lokatorów. Szybko zatrzymani i aresztowani
Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w nocy weszli do domu swoich sąsiadów, gdzie pobili dwie osoby. Śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności i motywy działania podejrzanych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy nie budził żadnych wątpliwości, dlatego Sąd Rejonowy w Zielonej Górze wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu obydwu mężczyzn.
KMP Zielona Góra -
Prawdziwy policjant działa także po służbie. Poszukiwany listem gończym zatrzymany
Naczelnik Wydziału Kryminalnego będący po służbie podczas zakupów w jednym z centrów handlowych rozpoznał i zatrzymał mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Ten miał odsiadki karę tymczasowego aresztu. To nie pierwsze takie zatrzymanie w tym właśnie centrum handlowym, które na swoim koncie ma naczelnik. Natomiast kilka dni temu jego podwładni, także będąc po pracy, zatrzymali innego mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi.
KMP Zielona Góra -
W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich! - policjanci sprawdzają przestrzeganie obowiązujących przepisów
Apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa, czyli noszenie maseczek w miejscach publicznych i placówkach handlowych, a także o zapoznanie się z aktualnymi obostrzeniami, które zmieniły się 10 października. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, policjanci będą egzekwować przestrzeganie przepisów prawa.
KMP Zielona Góra -
Skradziony kamper wartości 220 tysięcy złotych odzyskany
Dzięki współpracy zielonogórskich policjantów z funkcjonariuszami Straży Granicznej możliwe było aresztowanie 20-latka, który podróżował skradzionym kamperem. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Kamper został zabezpieczony na policyjnym parkingu i wkrótce trafi do właściciela.
KMP Zielona Góra -
Chuligan rozbijał szyby w pojazdach tłuczkiem do mięsa. Szybko zatrzymali go policjanci
Policjanci służby patrolowej zatrzymali mężczyznę, który przy użyciu tłuczka do mięsa uszkodził szyby w czterech pojazdach, a także w drzwiach wejściowych budynku mieszkalnego. Do zdarzenia doszło w sobotę (3 października) w nocy na ulicy Rzeźniczaka w Zielonej Górze. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego, podejrzany został umieszczony w izbie wytrzeźwień.
KMP Zielona Góra -
Ukradł części od ciągników i liczył, że nie zostanie zatrzymany. Zaskoczyli go kryminalni
Sulechowscy policjanci zaledwie dzień po zgłoszeniu ustalili i zatrzymali mężczyznę, który ukradł wałki przekaźników mocy. Wszystkie skradzione przedmioty zostały odzyskane przez policjantów. W tej sprawie sulechowscy kryminalni współpracowali z kolegami z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.
KMP Zielona Góra -
Kolejny sukces Policji w walce z oszustami działającymi metodą „na policjanta"- zatrzymano 3 naciągaczy
Zielonogórscy policjanci zatrzymali trzy osoby – dwie kobiety i mężczyznę, podejrzanych o wyłudzenie w lipcu tego roku pieniędzy od starszej kobiety metodą „na policjanta”. To już kolejny sukces zielonogórskich policjantów zajmujących się wykrywaniem i zwalczaniem tego rodzaju przestępczości. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze jedna z zatrzymanych kobiet została tymczasowo aresztowana. Sprawa jest rozwojowa.
KMP Zielona Góra -
Policjanci zabezpieczyli podrabianą odzież zawierającą loga światowych marek
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zielonogórskiej komendy zabezpieczyli odzież, biżuterię i torebki z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Właścicielka sklepu usłyszała 9 zarzutów. Wartość towaru to co najmniej 50 tysięcy złotych.
KMP Zielona Góra -
Dzięki swojej wiedzy uratowali kolejne życie
Zielonogórscy policjanci sierżant sztabowy Gabriel Chabiniak i sierżant sztabowy Andrzej Moszko w ubiegłym tygodniu mieli bardzo trudną interwencję. Uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Policjanci reanimowali nieprzytomnego do czasu przyjazdu karetki pogotowia.
KMP Zielona Góra -
Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierującego
Policjant Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim - sierżant Michał Dąbrowski w czasie wolnym od służby zatrzymał w Sulechowie mężczyznę, który kierował samochodem mając w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.
KMP Zielona Góra -
Ranny łabędź potrzebował interwencji. Z pomocą przybyli policjanci
Zielonogórscy policjanci mają czasem „wyjątkowe” interwencje. Taką jak ta z czwartku wieczorem, kiedy w pobliżu miejscowości Płoty uratowali rannego łabędzia. Ten leżał na ziemi ze złamanym skrzydłem. Po leczeniu odzyska wolność.
KMP Zielona Góra -
Zabezpieczone ponad 100 tabletek ecstacy, amfetamina i metaamfetamina oraz zatrzymani podejrzani wynikiem skutecznej pracy policjantów
Zielonogórscy policjanci zatrzymali 19-latkę i 20-latka, którzy posiadali narkotyki. Przy kobiecie policjanci ujawnili ponad 100 tabletek ecstasy, amfetaminę i metaamfetaminę. Oboje trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty związane z przestępstwami narkotykowymi.
KMP Zielona Góra -
Kolejny cios Lubuskiej Policji w nielegalny hazard
Sulechowscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej kolejny raz zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych działający na terenie Sulechowa i zabezpieczyli cztery automaty. Właścicielom grozi teraz kara pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości nawet 400 tysięcy złotych.
KMP Zielona Góra

