Aktualności

Kandydaci do Policji sprawdzili swoje umiejętności na torze przeszkód

Data publikacji 14.10.2021

Kilkunastu kandydatów do służby w Policji sprawdzało swoje umiejętności na torze przeszkód. Tor, który jest jednym z etapów w procesie rekrutacji jest co prawa wymagający, ale dla wielu uczestników nie stanowił żadnego problemu. Zajęcia organizowane na hali akrobatycznej przy ulicy Urszuli 22 w Zielonej Górze cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem!

W minioną środę (13 października) przyszłe policjantki i policjanci zmierzyli się z torem sprawnościowym przygotowanym przez instruktorów policyjnych na hali akrobatycznej przy ulicy Urszuli 22 w Zielonej Górze. W zajęciach wzięli udział kandydaci z południowej części województwa lubuskiego, którzy przebyli kilkudziesięciokilometrowe odległości, żeby się sprawdzić i skorzystać z rad policyjnych szkoleniowców. Część z uczestników zajęć bierze w nich udział regularnie korzystając z pomocy instruktorów, zauważalnie podnosząc swoje umiejętności i tym samym skracając czas pokonania toru. A wszystko po to, żeby zdobyć wymarzony zawód i zostać policjantem.

Policyjni instruktorzy jak zwykle poświęcili wszystkim kandydatom dużo uwagi i czasu, a także cierpliwie tłumaczyli jak pokonywać poszczególne przeszkody poprawnie technicznie i do tego zrobić to w jak najkrótszym czasie. W niektórych przypadkach okazało się, że zmiana techniki pokonywania danej przeszkody wpłynęła znacznie na osiągane wyniki czasowe.

Wśród uczestników wczorajszych zajęć byli także kandydaci, którzy dzisiaj podchodzić będą do egzaminów teoretycznych i sprawnościowych. W ostatnim dniu przed egzaminami chcieli jeszcze sprawdzić czy są w formie i czy mogą jeszcze coś poprawić. Trzymamy za nich kciuki!

Kolejne zajęcia dla kandydatów odbędą się w przyszłą środę w godzinach 12:00 – 14:00 na Hali Akrobatycznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Urszuli 22 w Zielonej Górze. Zapraszamy wszystkich chętnych! 

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • kandydat ćwiczy pod okiem instruktora jak pokonać prawidłowo tor przeszkód
  • kandydat ćwiczy pod okiem instruktora jak pokonać prawidłowo tor przeszkód
  • kandydat ćwiczy pod okiem instruktora jak pokonać prawidłowo tor przeszkód
  • kandydat ćwiczy pod okiem instruktora jak pokonać prawidłowo tor przeszkód
Powrót na górę strony