Aktualności

Policjanci wsparli charytatywną zbiórkę dla chorego Bartosza

Data publikacji 05.10.2021

Zielonogórscy i sulechowscy policjanci uczestniczyli w festynie charytatywnym, podczas którego zbierano fundusze na leczenie Bartosza Najdka, chłopca cierpiącego na poważną, nieuleczalną chorobę genetyczną. Policjanci zorganizowali stoisko prewencyjne, pokaz policyjnego sprzętu oraz radiowozów i motocykli. Sami też wsparli zbiórkę wrzucając pieniądze do puszek.

Policjanci z Zielonej Góry i Sulechowa od wielu lat wspierają chore dzieci i chętnie uczestniczą w różnych akcjach, happeningach czy festynach charytatywnych, których zadaniem jest zbieranie funduszy dla ciężko chorych dzieci, na ich leczenie i rehabilitację. Ostatnio przez kilka miesięcy zbierali pieniądze dla Ani chorej na rdzeniowy zanik mięśni, a teraz włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla 14-letniego Bartka z Sulechowa. W sobotę (2 października) na terenie Sulechowskiego Domu Kultury odbył się festyn charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Gwiazdka z Nieba” pod patronatem Burmistrza Sulechowa. Festyn miał pomóc w zebraniu funduszy na leczenie Bartosza cierpiącego na ciężką chorobę genetyczną. Policjanci zorganizowali stoisko prewencyjne podczas imprezy jak również pokaz policyjnego sprzętu i radiowozów.
Niewątpliwie jednak największą atrakcją pikniku był pokaz zorganizowany przez policjantów z nieetatowej Grupy Realizacyjnej specjalizującej się  zatrzymaniach niebezpiecznych przestępców. Policjantom w działaniach towarzyszył przewodnik z psem, który obezwładnił uciekającego napastnika. Pokaz wzbudził ogromne zainteresowanie i dostarczył wielu wrażeń publiczności. Huk broni palnej, umundurowani i zamaskowani policjanci oraz policyjny owczarek niemiecki w akcji - to zrobiło wrażenie nie tylko na dzieciach, ale także na rodzicach. Po zakończeniu pokazu wszyscy chętni mogli zrobić sobie zdjęcie z policjantami.

Podczas imprezy mundurowi prowadzili związane z bezpieczeństwem konkursy i zabawy dla najmłodszych oraz aktywnie promowali zawód policjanta, przekazując informacje dotyczące etapów postępowania rekrutacyjnego, rozdając jednocześnie ulotki informacyjne.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • policjanci podczas pokazu
  • dzieci przeglądają przedmioty na stoisku policyjnym
  • policjanci podczas pokazu
Powrót na górę strony