Aktualności

W podziękowaniu za obywatelską postawę – pracownice Poczty Polskiej zapobiegły oszustwu „na policjanta”

Data publikacji 28.09.2021

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze, młodszy inspektor Maciej Sipek podziękował pracownikom Poczty Polskiej za czujność, dzięki której pewna seniorka nie straciła oszczędności życia – kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pracownice podejrzewając próbę oszustwa powiadomiły o wszystkim zielonogórskich policjantów

Do placówki pocztowej w Zielonej Górze przyszła starsza zielonogórzanka i poprosiła o wypłatę wszystkich pieniędzy z konta. Kasjerkę zdziwiła ta nagła prośba bo kobieta gromadziła pieniądze na koncie od wielu lat, a poza tym była bardzo zdenerwowana. Po krótkiej rozmowie z seniorką pracownica Poczty Polskiej zorientowała się, że klientka może być nagabywana przez oszustów. Nie zastanawiając się ani chwili poprosiła o pomoc koleżanki, które natychmiast powiadomiły policjantów. Przybyli na miejsce policjanci natychmiast podjęli działania operacyjne i bardzo szybko ustalili, że to oszuści zmanipulowali seniorkę i ta myśląc, że przekazuje pieniądze Policji, chciała wpłacić je oszustom. Dosłownie w ostatniej chwili uratowała ją czujność pracownic Poczty Polskiej.

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze, młodszy inspektor Maciej Sipek uznał, że takie zachowanie zasługuje na uznanie i zaprosił trzy panie, które zapobiegły oszustwu. Towarzyszył im Dyrektor Poczty Polskiej z Gorzowa Wielkopolskiego. Komendant Sipek podziękował paniom za czujność, a przełożonemu pogratulował tak zgranego niezawodnego zespołu pracowników. W dowód wdzięczności wręczył zaproszonym pamiątkowe upominki i listy gratulacyjne.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Policjant w pokoju czyta list gratulacyjny w obecności dwóch mężczyzn.
  • Policjanci, mężczyzna i trzy kobiety w pomieszczeniu w komendzie Policji.
  • Policjant czyta list gratulacyjny w obecności kobiety i innych osób.
Powrót na górę strony