Aktualności
Rozmiar czcionki
-
31-latek poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za wysadzenie bankomatu zatrzymany przez policjantów grupy SPEED
Policjanci zielonogórskiej drogówki działający w grupie SPEED zatrzymali 31-letniego kierującego nissanem, który jechał przez miejscowość 114 kilometrów na godzinę. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wysadzenie bankomatu na terenie Niemiec.
KMP Zielona Góra -
Policyjny cios w przestępczość samochodową. Trzy osoby tymczasowo aresztowane
Policjanci z wydziału kryminalnego odnaleźli i odzyskali skradzione w Niemczech samochody – mercedesy Sprintery. Do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn, obywateli Ukrainy, którzy zostali już tymczasowo aresztowani. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Zielonogórscy
KMP Zielona Góra -
Skradziony motocykl szybko wrócił do właściciela. Skuteczne działanie kryminalnych
Zielonogórscy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież motocykla wartego 14 tysięcy złotych. Skuteczne działania i wymiana informacji pozwoliły szybko odzyskać skradziony jednoślad. Podejrzany 42-latek usłyszał już zarzuty. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
ZDERZENIE BUSA Z AUTOKAREM. OKOLICZNOŚCI TRAGEDII USTALAJĄ POLICJANCI
W poniedziałek /13 września/ na 56 kilometrze drogi krajowej numer 32 na odcinku pomiędzy Zieloną Górą, a Krosnem Odrzańskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym czołowo zderzyły się autobus przewożący 51 osób z busem transportu medycznego. Na skutek zderzenia śmierć na miejscu poniósł 21-letni kierujący busem, natomiast kierujący autobusem z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Poważnie ranne zostały jeszcze 3 inne osoby, które decyzją lekarzy natychmiast trafiły do szpitali na terenie województwa lubuskiego i wielkopolskiego
KMP Zielona Góra -
Kryminalni odzyskali skradzionego busa. Podejrzany 47-latek ukrył pojazd w lesie i w nim… zasnął
Zielonogórscy kryminalni we współpracy z policjantami z komisariatu w Gubinie po kilku godzinach od zdarzenia odzyskali skradzionego busa i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. 47-latek, który spał w samochodzie ukrytym w lesie, był kompletnie zaskoczony tak szybką reakcją Policji.
KMP Zielona Góra -
Policjanci zlikwidowali stoiska z podrobioną odzieżą i zatrzymali podejrzanych
Zielonogórscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwie osoby, które na terenie Zielonogórskiego Rynku Rolno – Towarowego oraz na jarmarku winobraniowym sprzedawały ubrania i bieliznę z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Szacunkowa wartość spowodowanych przez nich strat to nawet ponad 60 tysięcy złotych.
KMP Zielona Góra -
Mężczyzna podawał się za hydraulika, seniorka straciła oszczędności. Bądźmy ostrożni w kontaktach z obcymi osobami
Przestrzegamy wszystkich, a w szczególności osoby starsze, przed wpuszczaniem osób obcych do domów. Przypominamy o ostrożności w kontaktach z osobami obcymi, bo nigdy nie możemy mieć pewności czy mają wobec nas uczciwe zamiary. Niestety policjanci znowu otrzymali zgłoszenie o kradzieży, w wyniku której starsza kobieta została okradziona przez mężczyznę podającego się za hydraulika.
KMP Zielona Góra -
48-latek próbował wprowadzić w błąd policjantów - okazało się, że ma orzeczony sądowy zakaz
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego citroenem jadącego ulicą Wrocławską. Powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości, a skończy się dodatkowo zarzutami za przestępstwo i naruszenie innych przepisów. Mężczyzna podczas kontroli podał dane brata, bo jak się okazało sam ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2024 roku.
KMP Zielona Góra -
Skuteczna akcja poszukiwawcza policjantów i strażaków – odnaleziona 66-letnia kobieta
Zielonogórscy policjanci zorganizowali działania poszukiwawcze zaginionej 66-latki, która pojechała rowerem do lasu. W akcji poszukiwawczej brało udział kilkadziesiąt osób – policjantów, strażaków z psami tropiącymi i mieszkańców. Kobietę odnaleźli w nocy, w trudnodostępnym terenie, strażacy ochotnicy z Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Jarogniewic.
KMP Zielona Góra -
Kradzież koparki… w częściach – 41-latek zatrzymany przez sulechowskich policjantów
Kryminalni z Sulechowa ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież koparki, którą zdemontował na części, a następnie sprzedał w punkcie skupu złomu. Za skradziony sprzęt warty co najmniej 25 tysięcy złotych otrzymał zaledwie 3 tysiące. Podejrzany usłyszał już zarzuty kradzieży – grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Działania drogówki z wykorzystaniem drona – cel? Zapewnić bezpieczeństwo pieszym!
Policjanci ruchu drogowego wspomagani przez kolegów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji prowadzili działania na drogach powiatu zielonogórskiego. Kontrolowana była trzeźwość kierujących, a także ich zachowanie w okolicach przejść dla pieszych. Mundurowi dzięki wykorzystaniu drona mogli dokładnie obserwować ruch pojazdów i reagować w przypadku łamania prawa.
KMP Zielona Góra -
Kolejne niebezpieczne potrącenie rowerzysty – nagranie ku przestrodze…
W Zielonej Górze na rondzie PCK doszło do kolejnego do potrącenia rowerzysty na przejeździe dla rowerów. Niebezpieczne zdarzenie z udziałem „niechronionego uczestnika ruchu drogowego” zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Kierowcy i rowerzyści - prosimy o ostrożność na drogach, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.
KMP Zielona Góra -
Pirat drogowy zatrzymany po pościgu. Pędził nawet 250 km/h
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego działający w specjalnej grupie SPEED zatrzymali po pościgu młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania, a uciekając przed policjantami popełnił także 30 innych wykroczeń. 20-letni kierujący jechał miejscami nawet 250 kilometrów na godzinę. Został zatrzymany.
KMP Zielona Góra -
Bądź czujny, nie daj się oszukać w Sieci!
Ciągły postęp cywilizacyjny zmusza nas do zwiększenia aktywności w świecie wirtualnym, chociażby poprzez wygodne zakupy internetowe, poszukiwanie i wymianę niezbędnych informacji, korzystanie z ułatwień jakie daje nam instalacja różnych aplikacji czy też dostęp do naszych oszczędności i wykonywanie płatności poprzez bankowość elektroniczną. Niestety w świecie wirtualnym podobnie jak i w świecie realnym narażeni jesteśmy na różne niebezpieczeństwa, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Możemy stracić wszystkie oszczędności, które posiadamy na koncie. Sprawcy mogą również zaciągnąć kredyty na nasze dane.
KMP Zielona Góra -
Potrącenie rowerzystki na przejeździe – niebezpieczne zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu
W Zielonej Górze, w poniedziałek (2 sierpnia) po raz kolejny w te wakacje doszło do potrącenia na przejeździe dla rowerzystów. Niebezpieczną sytuację z udziałem „niechronionego uczestnika ruchu drogowego” zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego. Po raz kolejny prosimy o ostrożność na drogach, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.
KMP Zielona Góra -
Ponad 100 km/h przez miejscowość, ucieczka i jazda po pijanemu. Skuteczny pościg za nietrzeźwym kierowcą
Policjanci z zielonogórskiej drogówki zatrzymali po pościgu 44-letniego mężczyznę, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Dodatkowo okazało się, że kierujący był nietrzeźwy – miał ponad promil alkoholu w organizmie.
KMP Zielona Góra -
Policjant odnalazł właściciela zgubionych pieniędzy
Uczciwa mieszkanka Cigacic znalazła na ulicy pieniądze w kwocie ponad dwóch tysięcy złotych i przekazała je policjantom, a mundurowi z komisariatu w Sulechowie odnaleźli ich właściciela zanim ten zorientował się, że je zgubił. Właściciel pieniędzy był na terenie powiatu zielonogórskiego w celach turystycznych, a przyjechał aż z Rzeszowa.
KMP Zielona Góra -
Okradła pacjenta w szpitalu – kobieta zatrzymana przez policjantów
Zielonogórscy policjanci zatrzymali kobietę, która okradła pacjenta na jednym z oddziałów Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Podejrzana zabrała śpiącemu pacjentowi torbę pieniędzmi oraz dokumentami i kartami bankomatowymi. Tuż po kradzieży przy pomocy jednej z kart zrobiła jeszcze zakupy.
KMP Zielona Góra -
Od barierki do barierki drogą S3 z trzema promilami. Przed tragedią innych kierowców uchronił policjant poza służbą
Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze komisarz Sławomir Wojsa jadąc na służbę doprowadził do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Gdy mężczyzna wysiadł z samochodu nie mógł utrzymać się na nogach. Badanie wykazało, że kierował mając trzy promile alkoholu w organizmie. Wcześniej jechał drogą ekspresową od jednej bariery energochłonnej do drugiej, cudem unikając zderzenia z innymi pojazdami.
KMP Zielona Góra -
Kilogram amfetaminy nie trafi na rynek – policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej
Zielonogórscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, w którego mieszkaniu znaleźli ponad kilogram amfetaminy. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to ponad 45 tysięcy złotych. Podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został aresztowany na trzy miesiące.
KMP Zielona Góra
