TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM 2017
Od poniedziałku - 20 lutego 2017 r. do niedzieli - 26 lutego 2017 r., w ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” lubuska Policja uruchomi Punkty Konsultacyjne oraz numery telefonów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. W Punktach tych, na terenie całego województwa lubuskiego, dyżurować będą policjanci wraz z ekspertami.
Policja podczas „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” współpracować będzie z takimi instytucjami jak: powiatowe centra pomocy w rodzinie, ośrodki pomocy społecznej, ośrodki interwencji kryzysowej, poradnie psychologiczno – pedagogiczne, prokuratury, miejskie i gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych oraz stowarzyszenia i inne organizacje społeczne.
W ramach „Tygodnia…” Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. wraz z Pełnomocnikiem ds. Ochrony Praw Człowieka oraz z psychologiem zorganizował spotkanie edukacyjno – informacyjne dla uczniów z Zespołu Szkół nr 12 im. Jana III Sobieskiego w Gorzowie Wlkp. i Zespołu Szkół Odzieżowych w Gorzowie Wlkp. Spotkanie odbędzie się we wtorek (21 lutego 2017 r.) o godz. 9.00 w sali konferencyjnej KWP w Gorzowie Wlkp. Podczas spotkania przedstawiony zostanie temat cyberprzestępczości i przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Omówiona zostanie Polska Karta Praw Ofiary, a psycholog przedstawi psychologiczny profil ofiar przestępstw.
Natomiast Wojewódzki Punkt Konsultacyjny uruchomiony zostanie w siedzibie Komisariatu Policji II Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., przy ul. Kwiatowej 10 w Gorzowie Wlkp. 24 lutego 2017 roku (piątek) w godz. od 10.00 do 14.00, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wraz kuratorem Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp. i pracownikiem Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego - udzielą porad wszystkim osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz zainteresowanym uzyskaniem jakiejkolwiek innej pomocy lub porady.
W 2016 roku, podczas obchodów „Tygodnia…” lubuscy policjanci we współpracy z ekspertami, na terenie województwa lubuskiego, udzielili 53 porady indywidualne. W przedsięwzięciach zorganizowanych przez Policję udział wzięło 340 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Najczęściej sprawy, z którymi zgłaszały się osoby pokrzywdzone przestępstwem dotyczyły przemocy w rodzinie i procedur prawnych z tym związanych, a także otrzymania pomocy psychologicznej
lub terapeutycznej przez osoby znajdujące się w sytuacji kryzysowej.
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem to idea, która powstała jeszcze w 2000 roku, a jej celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych.
WYKAZ DYŻURÓW POLICJANTÓW I EKSPERTÓW:
Pliki do pobrania
-
PORADY DLA OFIAR PRZESTĘPSTW
92.22 KBPORADY DLA OFIAR PRZESTĘPSTW
-
DYŻURY KMP W GORZOWIE WLKP.
25.38 KBDYŻURY KMP W GORZOWIE WLKP.
-
DYŻURY KMP W ZIELONEJ GÓRZE
17.57 KBDYŻURY KMP W ZIELONEJ GÓRZE
-
DYŻURY KPP W KROŚNIE ODRZAŃSKIM
26.84 KB
-
DYŻURY KPP MIĘDZYRZECZU
11.59 KBDYŻURY KPP MIĘDZYRZECZU
-
DYŻURY KPP W NOWEJ SOLI
14.06 KBDYŻURY
-
DYŻURY KPP W SŁUBICACH
12.42 KBDYŻURY KPP W SŁUBICACH
-
DYŻURY KPP W STRZELCACH KRAJEŃSKICH
12.63 KBDYŻURY KPP W STRZELCACH KRAJEŃSKICH
-
DYŻURY KPP W SULĘCINIE
21.86 KBDYŻURY KPP W SULĘCINIE
-
DYŻURY KPP W ŚWIEBODZINIE
15.55 KBDYŻURY KPP W ŚWIEBODZINIE
-
DYŻURY KPP WE WSCHOWIE
12.48 KBDYŻURY KPP WE WSCHOWIE
-
DYŻURY KPP W ŻAGANIU
12.12 KBDYŻURY KPP W ŻAGANIU
-
DYŻURY KPP W ŻARACH
17.98 KBDYŻURY KPP W ŻARACH