Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Miał problem z wyjściem z kabiny– prowadził cysternę wypełnioną gazem mając ponad trzy promile

  Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca cysterny, która w nocy przemieszczała się po jednej z głównych ulic Świebodzina. Ze względu na wypity alkohol 32- latek miał problemy z samodzielnym wyjściem z pojazdu. W tym czasie jako ładunek mężczyzna przewoził 22 tony gazu. W przypadku gdyby doszło do zdarzenia jego skutki mogłyby być katastrofalne. Kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Utraci on również uprawnienia na okres minimum 3 lat co wiąże się w jego przypadku z utratą pracy jako kierowca.

 2. ROZBITA GRUPA „ZIELA”

  Policjanci CBŚP wspólnie z poznańską Prokuraturą Krajową rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o przestępstwa narkotykowe i akcyzowe. Do sprawy zatrzymano 13 osób, zabezpieczając przy tym m.in. anaboliki, papierosy bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniową oraz odzyskano samochód poszukiwany w Niemczech. W akcji brało udział blisko 200 funkcjonariuszy z CBŚP, SG, KAS i SPAP KWP w Gorzowie Wlkp.

 3. Komunikat Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli

  Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli ustala okoliczności śmierci noworodka płci męskiej, urodzonego w 8 miesiącu ciąży oraz tożsamość jego matki. Każdy sygnał w tej sprawie może przyczynić się do wyjaśnienia przyczyn zdarzenia oraz dotarciu do osób mogących mieć z nim związek.

 4. Łobuz kocha najbardziej? Atak na kierowcę piaskarki

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który rzucił się na przejeżdżającą piaskarkę, a następnie na pracownika Miejskiego Zakładu Gospodarki komunalnej i uszkodził obsługiwaną przez niego maszynę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Odpowie za atak na pracownika i uszkodzenie pojazdu. Straty przez niego spowodowane wyceniono na co najmniej 3 tys. zł. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu

 5. Uroczyste wprowadzenie Komendanta w Żarach

  W środę (5 grudnia) odbyła się uroczystość wprowadzenia Komendanta Powiatowego Policji w Żarach. Został nim dotychczas pełniący obowiązki podinspektor Armand Pisarczyk-Łyczywek. Rozkaz o powołaniu na stanowisko wręczyła przełożonemu żarskich policjantów Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. nadinspektor Helena Michalak.

 6. Pościg za zbiegłym cudzoziemcem i blokady dróg -ćwiczenia sztabowe

  Policjanci przyjęli komunikat o ucieczce mężczyzny doprowadzanego do ośrodka dla cudzoziemców. Pojazd, którym się poruszał wraz z dwiema zamaskowanymi i uzbrojonymi osobami, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Natychmiast rozstawiono posterunek blokadowy, wykorzystując w tym celu kolczatkę. Policjanci przerwali ucieczkę i zatrzymali zbiegów. To scenariusz ćwiczeń dowódczo -sztabowych realizowany przez funkcjonariuszy z żarskiej komendy.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Niechronieni i ich bezpieczeństwo na drodze

  Pora jesienno-zimowa to szczególny czas, w którym ze względu na zmienne warunki atmosferyczne i szybko zapadający zmrok, dużo mówi się o konieczności noszenia odblasków przez pieszych oraz o zachowaniu ostrożności podczas przejścia przez jezdnię, a w przypadku kierowców podczas dojazdów do przejść. To także czas, w którym policjanci szczególną uwagę kierują na relacje kierowca-niechroniony, sprawdzając w jakim zakresie respektują oni obowiązujące przepisy.

 2. „Twoje światła - twoje bezpieczeństwo” z Polikołajem Radia Eska

  Policjanci z żarskiej komendy wspólnie z Polikołajem z radia „Eska” w ramach akcji pn. „Twoje światła - twoje bezpieczeństwo” sprawdzali, czy kierowcy stosują się do przepisów i włączają w swoich samochodach światła mijania. Zachęcali także do sprawdzenia prawidłowego ich ustawienia, co odgrywa bardzo dużą rolę szczególnie podczas jazdy nocą. Polikołaj wręczał rózgi i prezenty.

 3. Kierowco zachowaj ostrożność na drodze!

  Jak ważne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, przekonał się kierowca fiata, który doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Niestety nie było to jedyne zdarzenie odnotowane w ostatnim czasie w powiecie krośnieńskim. Przypominamy, że o tej porze roku warunki jazdy są bardzo zmienne i trudne, wymagające od kierowców dużych umiejętności. Apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożność na drodze.

 4. Dbając o oświetlenie w pojeździe masz wpływ na bezpieczeństwo na drodze

  Trwa ogólnopolska akcja policyjna „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”, w której udział biorą także policjanci powiatu krośnieńskiego. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych zwracają szczególną uwagę na oświetlenie w autach przypominając jednocześnie kierowcom, iż prawidłowe działanie świateł zapewnia większy zasięg pola oświetlonego przez reflektory, a tym samym pozwala wcześniej zauważyć napotkaną na drodze przeszkodę. W kampanię włączyły się również stacje diagnostyczne, których pracownicy bezpłatnie sprawdzą prawidłowość oświetlenia.

 5. „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”- briefing Lubuskiej Policji

  Prawidłowe oświetlenie pojazdów ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach. Dlatego już po raz trzeci Policja wychodzi z inicjatywą, która ma podkreślić ten aspekt i zachęcić kierowców do sprawdzania jego poprawności. W działania te włączają się lubuscy policjanci, którzy informują kierowców o możliwości bezpłatnych sprawdzeń świateł w określonych stacjach kontroli pojazdów. Te możliwe będą przez najbliższe cztery soboty.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
Imprezy sportowe
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"