Policja Lubuska

Połącz pasję ze służbą

Ważna informacja

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS

Najczęściej czytane

 1. Podinsp. Szymon Sędzik z powierzeniem obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp.

  Komendant Główny Policji powierzył obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. podinsp. Szymonowi Sędzikowi. Rozkaz wręczył pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Pasterski.

 2. Przejażdżka, która mogła zakończyć się tragedią. Na wozie małe dzieci

  Mieszkaniec powiatu żarskiego poruszał się traktorem bez ważnych badań technicznych, jechał drogą krajową K-12, na której panuje duży ruch. Mężczyzna na wozie przewoził dwoje małych wnucząt i żonę. Funkcjonariusze zatrzymali mu dowód rejestracyjny i prawo jazdy, a do sądu skierują wniosek o ukaranie w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym.

 3. Insp. Jerzy Głąbowski żegna się z policyjną formacją. Dziękujemy za piękną i skuteczną służbę

  19 czerwca był ostatnim dniem służby w Policji insp. Jerzego Głąbowskiego, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Po 28 latach ten doświadczony policjant przechodzi na emeryturę. To był piękny czas głównie dla Lubuskiej Policji, która dzięki jego doświadczeniu, zaangażowaniu oraz wiedzy bardzo skutecznie zwalczała przestępczość, zwłaszcza w obszarze kryminalnym.

 4. Brutalny napad mógł zakończyć się śmiercią

  Nowosolscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał brutalnego rozboju na jednej ze stacji paliw w Nowym Miasteczku. Ranny sprzedawca z poważnymi urazami głowy trafił do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzuty rozboju. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 5. Uprowadził 19-latków i kazał kopać im grób. Szybko ustalony i zatrzymany przez policjantów

  Zielonogórscy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za uprowadzenie dwójki 19-latków. Śledczy zebrali dowody i przedstawili zarzuty uprowadzenia ze szczególnym udręczeniem, dzięki czemu sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Śledztwo w sprawie zbrodni prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

 6. LUBUSCY POLICJANCI W CHARYTATYWNEJ AKCJI #GASZYNCHALLENGE

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. podjęli wyzwanie i dołączyli do akcji #GaszynChallenge, wspierając dzieci chore na SMA- Zosię i Franka. To ważne, aby z naszej strony płynął wyraźny sygnał do pomocy wszystkim potrzebującym. Tym bardziej, kiedy pomocy tej potrzebują mali wojownicy.

Zostań policantem
Unia Europejska
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Służba Cywilna
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. W wakacje nie pojadą. 76 praw jazdy zatrzymanych przez drogówkę

  Gorzowscy policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład grupy SPEED niemal codziennie zatrzymują prawa jazdy kierowców, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekraczają prędkość. Swoją pracą wpływają na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Tylko w czerwcu funkcjonariusze zatrzymali 76 praw jazdy za zbyt szybką jazdę. Ci, którzy stracili uprawnienia, w wakacje muszą przesiąść się na miejsce pasażera.

 2. SPEED w walce z drogowymi piratami. Kierowca jechał aż 82 km/h za szybko

  Gorzowscy policjanci grupy SPEED codziennie pracują nad poprawą bezpieczeństwa na drogach. W nowoczesnych i nieoznakowanych radiowozach zatrzymują kierowców, którzy za nic mają przepisy. O skuteczności funkcjonariuszy przekonał się kierujący oplem, który w terenie zabudowanym jechał aż 82 km/h za szybko. Od razu stracił prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu.

 3. Gnał na złamanie karku. 171 km/h w obszarze zabudowanym, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i na pasach

  Grupa „Speed” po raz kolejny pokazała swoją skuteczność. Tym razem policjanci z gorzowskiej drogówki wyeliminowali z ruchu 28-latka, który passatem gnał 171 km/h. Podczas jazdy wyprzedzał kolumnę aut. Manewr ten był bardzo niebezpieczny zwłaszcza, że miał miejsce na podwójnej linii ciągłej oraz na przejściu dla pieszych. Kierujący stracił prawo jazdy, a sprawa trafi do Sądu.

 4. Miało być szybko i brawurowo. Wyścigi młodych kierowców na drogach Gorzowa w porę przerwali policjanci

  Ponad 300 osób, 200 stuningowanych pojazdów z lubuskiego i zachodniopomorskiego oraz pełna gotowość do pokazów driftów i wyścigów na drogach publicznych. To miało być wydarzenie, które zakładało ryzykowną zabawę oraz pokaz umiejętności adeptów motoryzacji. Większość z nich to młode osoby, które posiadały świeżo wydane dopiero prawa jazdy. Jednak nim zdążyli dobrze rozgrzać maszyny, policjanci byli już na miejscu i ostudzili zapały, które mogły zakończyć się nieszczęściem.

 5. SEZON NA MOTO – SEZON NA BEZPIECZEŃSTWO

  Policjanci z drogówki wsiadają na motocykle i ruszają w patrol. Policyjne jednoślady możemy zobaczyć już również na drogach w powiecie strzelecko - drezdeneckim. Dzięki nowoczesnym i świetnie wyposażonym motocyklom policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza motocyklistów.

Polecane strony

Stop agresji drogowej
ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOBUSU
1% dla FPWISPPP
KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK PRZY KWP W GORZOWIE WLKP.
E-Porady
Konkurs fotograficzny LUBUSKA POLICJANTKA W OBIEKTYWIE
Imprezy sportowe
Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pn. "Bezpieczna Młodość"
Bezpieczne wakacje 2020
Quiz cyberprzemoc
Narkotyki i dopalacze zabijają
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"