Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Konferencja graniczna potwierdzeniem współpracy Policji z Polski i Niemiec

  W przygranicznym Kostrzynie nad Odrą spotkali się policjanci z Polski i Niemiec. Zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp. i Prezydium Policji Landu Brandenburgia konferencja graniczna „Współpraca bez granic” była forum podsumowania wspólnych inicjatyw i partnerstwa w zapewnianiu bezpieczeństwa regionalnego w kończącym się roku.

 2. Briefing „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”

  Istota prawidłowego oświetlenia pojazdów i jego przełożenie na bezpieczeństwo na drodze to główny temat briefingu, na którym zainaugurowano kampanię „Twoje Światła – Twoje Bezpieczeństwo”. Podobnie jak w ubiegłym roku każdy kierowca może bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia swojego auta, udając się na wyznaczoną stację kontroli pojazdów. Kilkuminutowe badanie da nam pewność, że podczas jazdy nie będziemy oślepiać światłami innych kierowców, co przyczyni się do poprawy naszego bezpieczeństwa na drodze.

 3. W uznaniu za profesjonalizm i zaangażowanie

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. wyróżnili nagrodami i awansami policjantów, którzy w ostatnim czasie wykazali się profesjonalizmem i zaangażowaniem w służbie. Wykonywane przez nich zadania skutkowały rozwikłaniem trudnych i skomplikowanych spraw, zatrzymaniem osób poszukiwanych oraz ratowaniem ludzkiego życia.

 4. Od nich wszystko się zaczyna – dyżurni doskonalą swe umiejętności

  W siedzibie Lubuskiej Policji swoje umiejętności doskonalili oficerowie dyżurni z komend miejskich i powiatowych garnizonu lubuskiego. Policjanci na co dzień przyjmujący zgłoszenia i prośby o pomoc, podczas czterodniowego szkolenia pogłębiali swoją wiedzę z zakresu obsługi systemów policyjnych, sytuacji kryzysowych, współpracy z operatorami numeru „112”, a także uczestniczyli w warsztatach praktycznych z psychologiem. Wszystko po to aby sprawnie i profesjonalnie służyć pomocą mieszkańcom.

 5. Przyszli kandydaci trenowali pod okiem policyjnych instruktorów

  Lubuska Policja w środę (29 listopada) zorganizowała kolejny trening dla przyszłych kandydatów do służby w Policji. Osoby, które wiążą swą przyszłość z mundurem miały okazję pod okiem policyjnych instruktorów sprawdzić się na torze przeszkód i poprawić ewentualne błędy. Spotkanie było także świetną okazją aby porozmawiać z funkcjonariuszami o tym jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne oraz służba w Policji.

 6. Załóż odblask i bądź bezpieczny

  W tym roku policyjna akcja „Dzień Odblasków 2017” przypada na 6 grudnia – Mikołajki. I to właśnie dzisiaj policjanci drogówki będą rozdawać elementy odblaskowe i apelować do pieszych, aby o nich nie zapominali, zwłaszcza po zmroku, poza terenem zabudowanym. Dzięki odblaskom piesi są widoczni dla kierowców ze znacznie większej odległości, a przez to bezpieczniejsi na drodze.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Utrudnienia w ruchu drogowym w okolicach przejść granicznych

  Komenda Powiatowa Policji w Słubicach informuje, że do 22 grudnia 2017 roku może dojść do utrudnień w ruchu drogowym w okolicach przejść granicznych. Powodem problemów jest remont mostu w Świecku i częściowe zamknięcie autostrady po stronie niemieckiej.

 2. „Dzień odblasków” powinien być codziennie

  W całej Polsce prowadzona była akcja „DZIEŃ ODBLASKÓW”, w którą włączyli się także gorzowscy policjanci. Od wczesnych godzin rannych oraz w godzinach popołudniowo-nocnych mundurowi w białych czapkach zachęcali pieszych do noszenia odblasków. Policjanci rozdawali im różnego rodzaju elementy odblaskowe, aby uświadomić i pokazać, że są one kluczowym elementem bezpiecznego korzystania z dróg.

 3. Działania „Smog” zielonogórskiej drogówki

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania „Smog”, podczas których kontrolują poziom emisji spalin do atmosfery, a także stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach powiatu zielonogórskiego. Szczególną uwagę mundurowi zwracają na sprawność układu wydechowego, a w działaniach wykorzystują specjalistyczny sprzęt tzw. dymomierz i analizator spalin.

 4. Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę osobówki. 35-latek mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu przyjechał samochodem marki Renault do lokalnego sklepu, by zakupić kolejny alkohol. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

 5. Skuteczny pościg za nietrzeźwym kierującym

  Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli, stosowanie przemocy w celu zmuszenia do zaniechania czynności przez policjanta, usiłowanie naruszenia nietykalności – takie zarzuty usłyszał w Prokuraturze Rejonowej ze Świebodzina mężczyzna, który uciekał swoim pojazdem przed Policją. Za jego czyny grozi mu nawet pięć lat więzienia, utrata prawa jazdy na trzy lata oraz wysoka grzywna.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
LUPAT
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Konkurs pn. „Antynarkotyczny MEM”
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"