Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Dowódca, który mówił „Za mną", a nie „Naprzód". Człowiek - ikona, kończy swoją policyjną misję

  28 lat w policyjnym mundurze, które stworzyły niezwykłą historię. Historię, z której płynie wyraźny sygnał dla społeczeństwa, że może liczyć na stróżów prawa oraz tę wewnątrz policyjnej rodziny, dla której mł. insp. Sławomir Łukaszewicz zawsze kojarzyć się będzie z profesjonalizmem, charyzmą i skutecznością. Teraz cechy te wykorzystane będą poza służbą.

 2. Samochód „widmo” potrącił kobietę na deptaku. Z pomocą ruszyli mieszkańcy

  We wtorek (9 października) miejski monitoring na zielonogórskim deptaku zarejestrował bardzo niebezpieczną sytuację. Osobowy ford pozostawiony przez nieostrożnego kierowcę stoczył się na zielonogórzankę, która odpoczywała przy jednej z ławek.

 3. Pościg strzeleckich policjantów. 30-latek z zarzutami

  Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który nie zatrzymywał się do policyjnej kontroli. Mężczyzna próbując uniknąć odpowiedzialności uciekał przez las i pole. Zatrzymał się dopiero w momencie, kiedy rozbił auto uderzając w inny pojazd. Do zdarzenia doszło w czwartek /4 października/, po tym jak osobowy mercedes nie zatrzymał się do kontroli na jednej z ulic w Strzelcach Krajeńskich. Powód dla jakiego uciekał przed policjantami 30-latek, to brak uprawnień do kierowania.

 4. Telewizory warte 200 tysięcy złotych odzyskane przez policjantów

  Policjanci podejrzewali, że kierowca ciężarówki może być nietrzeźwy, gdy ten gwałtownie zwolnił na widok radiowozu i jechał bardzo wolno na lubuskim odcinku S-3. Jednak okazało się, że nie alkohol był powodem jego „podejrzanego” zachowania, a przewożony ładunek pochodzący z kradzieży. Na pokładzie było 450 telewizorów wartych blisko 200 tys.zł. Kierowca usłyszał zarzuty i został już aresztowany.

 5. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście sztuk broni palnej pochodzącej z czasów II Wojny Światowej

  Policjanci z Posterunku Policji w Cybince odkryli w mieszkaniu 33-letniego mężczyzny 17 sztuk broni palnej oraz elementy broni. Funkcjonariusze ustalają jak mężczyzna wszedł w posiadanie arsenału oraz jakie było jego przeznaczenie. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 6. SŁUŻYĆ - TO OFIAROWAĆ SIEBIE DLA INNYCH. ŚLUBOWALI NA SZTANDAR

  Szeregi Lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. We wtorek (2 października) 25 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Już za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Nietrzeźwa matka wiozła roczne dziecko. Zatrzymana dzięki skutecznej koordynacji działań Policji

  Nawet 2 lata pozbawienia wolności grozi 28-latce, która wiozła swoją roczną córeczkę mimo, że znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Została zatrzymana dzięki wzorowo przeprowadzonej i skoordynowanej interwencji policjantów ze Strzelec Krajeńskich i Gorzowa Wielkopolskiego. Jak się okazało kobieta jechała wspólnie ze swoją siostrą i roczną córeczką. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło podejrzenia mundurowych – nieodpowiedzialna matka była nietrzeźwa, miała promil alkoholu w organizmie.

 2. Mieszkańcy zgłaszają, policjanci reagują, drogowi piraci tracą prawa jazdy

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to skuteczne narzędzie, które oprócz numeru alarmowego, służy mieszkańcom do zgłaszania niepokojących sytuacji. W podgorzowskim Wawrowie kilkadziesiąt razy zgłosili przekraczanie prędkości. Tylko w ciągu dwóch ostatnich miesięcy funkcjonariusze zatrzymali tam kilkanaście praw jazdy.

 3. 80-latka leżała na jezdni. Kobiecie pomogli policjanci

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie patrolu Nowego Miasteczka zauważyli kobietę, która leżała przy przejściu dla pieszych. Poszkodowana przewróciła się i nie miała siły się podnieść. Policjanci szybko i skutecznie udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali Panią załodze karetki pogotowia. Na szczęście życiu 80-latki już nic nie zagraża.

 4. Samochód „widmo” potrącił kobietę na deptaku. Z pomocą ruszyli mieszkańcy

  We wtorek (9 października) miejski monitoring na zielonogórskim deptaku zarejestrował bardzo niebezpieczną sytuację. Osobowy ford pozostawiony przez nieostrożnego kierowcę stoczył się na zielonogórzankę, która odpoczywała przy jednej z ławek.

 5. Niebezpieczne wyprzedzanie ciężarówką - bez uprawnień i z nadmierną prędkością

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy w porę przerwali niebezpieczną jazdę kierowcy samochodu ciężarowego. 28-latek bardzo się spieszył: wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej i na skrzyżowaniu. Zbagatelizował również ograniczenie prędkości. Mężczyzna nie powinien w ogóle wsiąść za kierownicę kilkudziesięciotonowego pojazdu, bo nie miał uprawnień do kierowania tego typu zestawem. Wszystko nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
Imprezy sportowe
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"