Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Nowy rok, nowy rozdział. Kolejne osoby wstępują w szeregi lubuskiej Policji

  Szeregi lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa. We wtorek (7 stycznia) 24 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Dzisiejszy dzień był dla nich początkiem niezwykłej, policyjnej drogi. Po zakończeniu szkolenia podstawowego będą dumnie służyć i zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom województwa lubuskiego.

 2. Próbowali ukraść przewody na czynnym przejeździe kolejowym. Policjanci zatrzymali cztery osoby na gorącym uczynku

  Zatrzymania i zarzuty dla czterech osób, które usiłowały ukraść przewody kolejowe to finał pracy policjantów Posterunku Policji w Torzymiu. Dzięki zdobytej wiedzy, a także szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało im się uchronić pasażerów przed realnym niebezpieczeństwem.

 3. Pijany motocyklista bez kasku uciekał przed policjantami

  Nowosolska drogówka zatrzymała w pościgu 36-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli i miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo jechał bez obowiązkowego hełmu ochronnego. Podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń, czym stworzył realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 4. Śmierć na drodze w Nowy Rok. Policjanci wyjaśniają przyczyny tragedii

  Śledczy ze Strzelec Krajeńskich wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w Nowy Rok na drodze K-22 pomiędzy miejscowościami Przyłęg, a Strzelce Krajeńskie. Niestety w jego wyniku śmierć na miejscu poniósł młody mężczyzna, a dwie pozostałe osoby trafiły do szpitala. W zderzeniu uczestniczyły dwa pojazdy. Obecnie policjanci zbierają i analizują materiał dowodowy Przypominamy o zachowaniu uwagi i czujności za kierownicą.

 5. Osobom bezdomnym można pomóc - skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Mimo, że tegoroczna zima nie jest specjalnie surowa, to warto pamiętać o ludziach bezdomnych. Bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc ludziom pozbawionym dachu nad głową. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby nie doszło do tragedii policjanci również uważnie kontrolują pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w czasie zimy.

 6. Zapraszamy na trening dla kandydatów do Policji!

  Lubuscy policjanci zapraszają wszystkich zainteresowanych służbą w Policji na wspólne treningi. W Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze można będzie zmierzyć się w teście sprawności fizycznej, który jest jednym z etapów rekrutacji do Policji. Instruktorzy będą udzielać pomocy i wskazówek, aby każdy, kto zdecyduje się stanąć na linii startu toru sprawnościowego pokonał go szybko i bez trudności. A później, po ukończeniu pozostałych etapów rekrutacji złożył ślubowanie i z duma nosił policyjny mundur.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Służba Cywilna
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Ucieczka, jazda po narkotykach i bez uprawnień – Policjanci zatrzymali pirata drogowego

  Policjanci z żarskiej drogówki zatrzymali kierowcę mercedesa, który pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało 34-latek był pod wpływem narkotyków oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyźnie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

 2. Pijany motocyklista bez kasku uciekał przed policjantami

  Nowosolska drogówka zatrzymała w pościgu 36-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli i miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo jechał bez obowiązkowego hełmu ochronnego. Podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń, czym stworzył realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 3. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Po jego pojazd przyjechał kolega, który był… poszukiwany

  61-letni kierowca volkswagena, który przekroczył dopuszczalną prędkość został zatrzymany do kontroli przez policjantów gorzowskiej drogówki. Okazało się, że mężczyzna jest pijany, ma w organizmie ponad promil alkoholu i nie posiada uprawnień do kierowania. Po odbiór swojego pojazdu wezwał kolegę, który był… poszukiwany.

 4. Kierował pojazdem z cofniętym stanem licznika. Został zatrzymany przez policjantów drogówki

  W ciągu kilku dni od wejścia w życie nowelizacji przepisów z zakresu ruchu drogowego, policjanci krośnieńskiej drogówki odnotowują pierwsze uchybienia. Mundurowi podczas kontroli chryslera zgodnie z nowymi uprawnieniami, spisali także jego stan licznika. Już po chwili okazało się, że przebieg jest niższy o blisko 19 tysięcy kilometrów od wskazania drogomierza zapisanego podczas ostatniego przeglądu technicznego. Wszczęte w sprawie postępowanie wyjaśni jak doszło do powstałej różnicy i kto jest za to odpowiedzialny.

 5. Policyjny pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą. W aucie także kobieta w 6. miesiącu ciąży

  „Policyjny nos” nie zawiódł funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp., którzy po pościgu zatrzymali kierującego samochodem audi. Mężczyzna odpowie za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz prawdopodobnie także za jazdę pod wpływem środków odurzających. Wstępne badanie wykazało bowiem zawartość narkotyków w organizmie.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOBUSU
Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku
Imprezy sportowe
Wojewódzki Program Edukacyjno-Informacyjny pn. "Bezpieczna Młodość"
Lubuska Niebieska Tarcza
Narkotyki i dopalacze zabijają
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Konkurs fotograficzny dla seniorów
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
Stop agresji drogowej