Aktualności

Skradzioną kartą płacił za swoje zakupy i włamał się na konto bankowe. 41-latka zatrzymali policjanci

Data publikacji 26.04.2022

Policjanci zatrzymali 41-latka, który ukradł plecak z dokumentami. Mężczyzna przy użyciu skradzionej karty płatniczej kilkukrotnie płacił za swoje zakupy i włamywał się na konto bankowe pokrzywdzonego. Mieszkaniec Nowej Soli usłyszał już siedem zarzutów, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

W sobotę (23 kwietnia) nowosolscy policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży plecaka wraz z dokumentami. Osoba podejrzana posługując się skradzioną kartą bankomatową, sześć razy zapłaciła w sklepie za swoje zakupy - głównie za alkohol. Sprawą szybko i skutecznie zajęli się kryminalni. W wyniku działań operacyjnych i dokładnej analizy zebranych dowodów, funkcjonariusze wytypowali osobę, która może mieć związek z tym przestępstwem. Policjanci zatrzymali amatora cudzego mienia. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Nowej Soli. Mężczyźnie postawiono zarzut kradzieży oraz siedem zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Za swoje czyny podejrzany odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o pilnowaniu swojego mienia. W przypadku zagubienia kart płatniczych, właściciel powinien jak najszybciej powiadomić bank i ją zablokować.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony