Aktualności

Nietrzeźwa kierująca przewoziła kilkuletnie dziecko

Data publikacji 27.04.2022

Policjanci patrolujący gorzowskie ulice zauważyli kobietę za kierownicą fiata, która nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu. Funkcjonariusze zatrzymali ją do kontroli i mieli podejrzenie co do jej stanu trzeźwości. Okazało się, że ma w organizmie niemal dwa promile alkoholu, jej prawo jazdy jest zatrzymane i a na tylnej kanapie przewozi kilkuletnie dziecko. Kobieta za swoją jazdę usłyszy zarzuty.

Funkcjonariusze gorzowskiej drogówki patrolowali we wtorek (26 kwietnia) teren miasta. Na ulicy Narutowicza policjanci zauważyli, jak kierująca fiatem nie zatrzymała się przed przejściem, by przepuścić pieszego. Na szczęście nie doszło do potrącenia, ale policjanci zatrzymali kobietę do kontroli. Kiedy tylko podeszli do auta nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierującej. Badanie wykazało, że w organizmie ma prawie dwa promile alkoholu. Na tylnej kanapie fiata kobieta przewoziła kilkuletnie dziecko, które policjanci przekazali pod opiekę trzeźwemu opiekunowi. Pojazd został zabezpieczony na parkingu.

Po sprawdzeniu baz danych okazało się, że prawo jazdy 42-letniej kierującej zostało zatrzymane przez policjantów w styczniu 2022 roku za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kobieta na miejscu kontroli drogowej nie ułatwiała pracy mundurowych. Nie wykonywała poleceń i stawiała opór. Teraz czekają ją kolejne kłopoty. Za jazdę w stanie nietrzeźwości w najbliższych dniach usłyszy zarzuty.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony