Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Komunikat Policji w sprawie odnalezienia zwłok
W nawiązaniu do licznych spekulacji środków masowego przekazu na temat odnalezionych zwłok mężczyzny w jednym z mieszkań w Drezdenku i ewentualnych przyczyn jego śmierci, informujemy iż wstępne wyniki sekcji zwłok wykluczyły udział osób trzecich w zaistniałym zdarzeniu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Jeśli dziecku dzieje się krzywda… a Ty to widzisz lub o tym wiesz
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze wspólnie z Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wydał poradnik postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy pn. „Dzieciństwo nie boli - wspólna lubuska sprawa”.
KWP Gorzów Wlkp. -
Narada kadry kierowniczej Lubuskiej Policji
W środę /1 lutego/ w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie odbyła się narada kadry kierowniczej garnizonu lubuskiego. Podczas spotkania szef lubuskich stróżów prawa, insp. Jarosław Janiak przedstawił główne założenia, plany i priorytety działań na 2017 rok, które omówione zostały na wcześniejszej odprawie centralnej z udziałem Ministrów Spraw Wewnętrznych, Komendanta Głównego Policji, nadinsp. dr Jarosława Szymczyka oraz Komendantów Wojewódzkich Policji.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci zabezpieczali wizytę Prezydenta RP
Zapewnienie bezpieczeństwa Prezydentowi RP podczas wizyty w Żaganiu było głównym zadaniem lubuskich policjantów. Po raz kolejny służby wykazały się pełnym profesjonalizmem. Dzięki współpracy policjantów z Biurem Ochrony Rządu, wizyta głowy państwa przebiegła bez żadnych zakłóceń.
KWP Gorzów Wlkp. -
Kolej na ferie - wspólnie dbamy, aby były bezpieczne
Gorzowscy policjanci razem z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej pełnią wspólne służby na rzecz bezpieczeństwa podczas ferii szkolnych. Miejscem dzisiejszych działań były tereny gorzowskiego dworca kolejowego, gdzie sprawdzano czy dzieci i młodzież nie bawi się w miejscach niebezpiecznych – na torach i bocznicach kolejowych. Mundurowi przekazywali dzieciom także elementy odblaskowe, aby jeszcze lepiej byli widoczni po zmroku.
KWP Gorzów Wlkp. -
Bezpieczne ferie z Lubuską Policją
W lubuskiem rozpoczynają się ferie zimowe. To czas zabawy, rozrywki i odpoczynku od obowiązków szkolnych. Ale to także czas odpowiedzialności ze strony rodziców i opiekunów aby każdy mógł ten okres spędzić bezpiecznie. Dlatego Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wspólnie z przedstawicielami służb zespolonych spotkał się z dziennikarzami na briefingu prasowym, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa właśnie w tym czasie. Lubuską Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji- insp. Krzysztof Sidorowicz.
KWP Gorzów Wlkp. -
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2017
Od połowy stycznia lubuscy policjanci przygotowują dzieci i młodzież do bezpiecznych ferii, które zaczynają się już w najbliższy poniedziałek (30 stycznia 2017 r.). Funkcjonariusze przeprowadzają w szkołach spotkania profilaktyczne, oraz odwiedzą zimowiska i półkolonie na terenie naszego województwa
KWP Gorzów Wlkp. -
Ogólnopolska Konferencja „Dzielnicowy bliżej nas”- Minister docenił zielonogórskiego policjanta
„Dzielnicowy bliżej nas” to jeden z podstawowych programów realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami. Nawet najlepiej wyposażona policja nie będzie dobrze wykonywała swoich zadań jeśli mieszkańcy nie będą jej ufali – mówił podczas Ogólnopolskiej Konferencji „Dzielnicowy bliżej nas” minister Mariusz Błaszczak. Dzielnicowy to wizytówka policji, policjant pierwszego kontaktu podkreślił Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk. Na spotkaniu uczestniczył mł. asp. Damian Krupa- dzielnicowy z Zielonej Góry, który dwukrotnie w ostatnim czasie zapobiegał tragedii.
KWP Gorzów Wlkp. -
Dzielnicowi – ogniwo łączące Policję ze społeczeństwem
Dzielnicowy czyli policjant „pierwszego kontaktu” to funkcjonariusz dbający o bezpieczeństwo mieszkańców swojego rewiru, osoba którą każdy może poprosić o pomoc i poradę prawną. To także przedstawiciel Policji, który wspólnie pomoże nam stawić czoła problemom i znaleźć na nie rozwiązanie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Docenieni za profesjonalną służbę
Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak kolejny raz docenia służbę swoich podwładnych. Profesjonalnie wykonywane przez policjantów zadania skutkują rozwikłaniem trudnych i skomplikowanych spraw oraz przyczyniają się do ratowania najwyższych wartości- życia. To niezwykle istotne, aby funkcjonariusze którzy wykazują się ponadprzeciętną skutecznością, byli dostrzegani przez najwyższych przełożonych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Dzielnicowi uratowali życia desperatów
Zaangażowaniem i profesjonalizmem wykazali się dzielnicowi ze Świebodzina oraz Wschowy, których zdecydowane działania uratowały życie dwóch mężczyzn. Świebodzińscy policjanci udzielili pierwszej pomocy okaleczającemu się 51-latkowi. Wnikliwość dzielnicowego ze Wschowy doprowadziła do odnalezienia zdesperowanego 17-latka.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuska Policja podsumowuje rok
W poniedziałek lubuscy policjanci podsumowali swe działania w 2016 roku. Aktywność i skuteczność służb funkcjonariuszy garnizonu lubuskiego oceniła Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Helena Michalak. Lubuszanie mogą czuć się bezpiecznie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuska Policja zabezpieczała wizytę Premier RP w Żaganiu
Funkcjonariusze z województwa lubuskiego wspólnie z innymi służbami zabezpieczali wizytę Prezesa Rady Ministrów w Żaganiu. Współpraca policjantów z Biurem Ochrony Rządu oraz Żandarmerią Wojskową po raz kolejny stała na wysokim poziomie. Służby potwierdziły swój profesjonalizm. Było spokojnie i bezpiecznie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Kontrolujemy ,,gimbusy” – dbamy o bezpieczeństwo dzieci
Kontrole stanu technicznego pojazdów, sprawdzanie trzeźwości kierowców i posiadanych przez nich uprawnień to czynności, których nie mogło zabraknąć podczas działań ,,GIMBUS” lubuskiej drogówki. Policjanci w białych czapkach, dbając o bezpieczne podróżowanie najmłodszych uczestników ruchu drogowego, sprawdzali czy wśród przewodników zachowane są niezbędne środki bezpieczeństwa.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuska Policja w trosce o bezdomnych
Za oknem zima. Słupek rtęci coraz częściej osiąga wartość kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu stopni poniżej zera. Taka aura to zmora dla wszystkich tych, którzy pozbawieni są dachu nad głową. Dla bezdomnych każda doba to trudna walka o to, aby przeżyć. Dlatego lubuscy policjanci wspomagani przez przedstawicieli ośrodków pomocy oraz Caritasu dokładnie sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni, okazując im niezbędną pomoc.
KWP Gorzów Wlkp. -
Uważajmy na drogach – wywrócona ciężarówka na A2
Niezachowanie bezpiecznej odległości podczas wyprzedzania to przyczyna, groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło na 19 km autostrady A2. Kierowca ciężarówki jechał zbyt blisko wyprzedzanego pojazdu specjalnego tzw. ,,solanki”, w efekcie czego doszło do zderzenia pojazdów. Na szczęście na miejscu zdarzenia nikt nie poniósł poważniejszych obrażeń. Z uwagi na zniszczenia, droga była zablokowana przez trzy godziny.
KWP Gorzów Wlkp. -
Karambol ciężarówek na K-18- uważajmy na drogach
Zderzenie trzech samochodów ciężarowych na drodze krajowej nr 18, na trasie w kierunku Wrocławia, to konsekwencja niedostosowania prędkości do bardzo trudnych warunków panujących obecnie na drogach nie tylko regionu ale i całego kraju. Ponownie apelujemy o bardzo ostrożną jazdę. Nie wszyscy kierowcy radzą sobie z warunkami spowodowanymi niżem atmosferycznym Axel. Lubuska drogówka w licznych patrolach pilnuje, aby na drogach było bezpiecznie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Z nowym rokiem w policyjnym mundurze
25. funkcjonariuszy zasiliło szeregi Lubuskiej Policji. Uroczyste słowa roty ślubowania powtórzyły cztery policjantki i 21 policjantów. Już niebawem czeka ich szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Pile, aby za kilka miesięcy być przygotowanym do zapewnienia bezpieczeństwa społeczeństwu. Podczas uroczystości ślubowania 11. doświadczonych lubuskich policjantów zostało także uhonorowanych odznakami „ZASŁUŻONY POLICJANT”.
KWP Gorzów Wlkp. -
Sylwestrowa noc przebiegła spokojnie - pracowali nad tym lubuscy policjanci
Sylwester 2016 w województwie lubuskim przebiegł spokojnie. Nad bezpieczeństwem bawiących się mieszkańców naszego regionu czuwało kilkuset policjantów. Nie odnotowano poważnych zdarzeń – nie oznacza to jednak, że policjantom brakowało pracy. Większość interwencji dotyczyła głośnych, sylwestrowych zabaw oraz nietrzeźwych osób zakłócających porządek publiczny.
KWP Gorzów Wlkp. -
Przed nami sylwestrowa noc – warto, aby była bezpieczna
Trwają przygotowania do ostatniej nocy kończącego się roku. Przed nami zabawa sylwestrowa i huczne świętowanie Nowego Roku. Ważne jednak, aby beztroska czy bezmyślna zabawa nie zepsuły nam tak długo wyczekiwanej nocy. Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu, zwłaszcza tych bawiących się „pod chmurką”, będą czuwać lubuscy policjanci.
KWP Gorzów Wlkp.
