Aktualności

Dzień otwartych drzwi. Dzieci z wizytą w Komendzie Wojewódzkiej Policji.

Data publikacji 26.05.2017

Jakie tajemnice kryją się za zamkniętymi drzwiami gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji? Czym zajmuje się stanowisko kierowania Sztabu Policji? W jaki sposób rozwiązać najbardziej złożoną zagadkę kryminalną? Czy dziewczynka też może zostać policjantem? O tym wszystkim mogły dowiedzieć się dzieci, które odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp.

Ponad 250 przedszkolaków złożyło wizytę funkcjonariuszom i pracownikom Komendy Wojewódzkiej Policji. Zwiedzający zapoznali się z pracą Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, Laboratorium Kryminalistycznego oraz Sztabu Policji. Spotkania były doskonałą okazją do rozmów o zasadach bezpieczeństwa. Lubuscy policjanci przygotowali dla najmłodszych szereg atrakcji. Każde dziecko miało okazję zobaczyć, jak zbierane są ślady z miejsca zdarzenia i pozostawić po sobie pamiątkę – odcisk palca. Przedszkolaki odwiedziły także serce każdej jednostki Policji, czyli stanowisko kierowania. Mogły także usiąść za kierownicą radiowozu, poćwiczyć bezpieczne przechodzenie przez jezdnię w Miasteczku Ruchu Drogowego czy przymierzyć hełm prawdziwego antyterrorysty. Pytaniom i zachwytom nie było końca. Dzieci dociekały, ile waży kamizelka kuloodporna, czy antyterrorysta lata helikopterem, dlaczego nie wszyscy policjanci mogą pokazywać twarz oraz czy prezentowany karabin to zabawka. Nie zabrakło również chętnych na stanowisko zastępcy dyżurnego czy technika kryminalistyki.

Dni Otwarte to już tradycja w całym garnizonie lubuskim. W tym roku Komendy Miejskie i Powiatowe Policji do 23 czerwca będą gościły dzieci i młodzież, które zobaczą pracę policjantów od kuchni. To niecodzienne wydarzenie, zorganizowane przez Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Gorzowie Wlkp., ma na celu edukację oraz promowanie pozytywnych postaw i zachowań.

 

oprac. Magdalena Dudlej

Wydział Komunikacji Społecznej

KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony