Aktualności

Na majowy weekend jedźmy bezpiecznie

Data publikacji 28.04.2017

Pierwszy tegoroczny długi weekend w połączeniu z dobrą pogodą może oznaczać jedno – wzmożony ruch na drogach. Lubuscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – kierowców i pieszych. Liczne policyjne kontrole, które będą prowadzone na lubuskich drogach mają jeden, główny cel – aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierają się na „majówkę”, wrócili z niej tylko z pozytywnymi wrażeniami – bezpiecznie, cało i zdrowo.

Pierwszy w tym roku długi weekend, połączony z dobrą pogodą z pewnością zachęci nas do spędzenia wolnego czasu poza domem. Wiąże się to z licznymi wyjazdami i podróżami, w czasie których najczęściej będziemy korzystać z samochodu. Dlatego w najbliższe dni ruch na drogach może być wzmożony. Geograficzne położenie województwa lubuskiego sprawia, że wystarczy kilka godzin spokojnej jazdy aby, dojechać nad morze czy w góry. Do każdej podróży – krótszej i dłuższej – warto się odpowiednio przygotować. Nie zapominajmy o sprawdzeniu stanu technicznego naszego pojazdu, który ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze. Skontrolujmy oświetlenie, płyny eksploatacyjne, opony, zadbajmy o prawidłowe zabezpieczenie naszego bagażu. Poświęcenie tych kilku minut sprawi, że na drodze będziemy czuć się pewniej. Za kierownicę wsiadajmy wypoczęci i zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi. Przypominamy, że w każdej chwili możemy sprawdzić stan trzeźwości w każdej jednostce Policji. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze, spowodowanych budową czy zdarzeniem drogowym będzie mogli pojechać inną drogą.

Nad bezpieczeństwem wszystkich zmotoryzowanych będą czuwać lubuscy policjanci. Dla nich majowy weekend to przede wszystkim czas wytężonej służby. Służby na rzecz bezpieczeństwa – tak, aby każdy powracający z majowych wyjazdów przywoził ze sobą tylko pozytywne wspomnienia, a co najważniej wrócił do domu cało i zdrowo. Policjanci lubuskiej drogówki będą na bieżąco monitorowali sytuacje na drogach. Będziemy służyli radą i pomocą wszystkim uczestnikom ruchu – kierującym i pieszym. Jednak w przypadku ujawniania nieodpowiedzialnych i zagrażających bezpieczeństwu sytuacji na drodze policjanci będą reagować na nie natychmiastowo, z całą paletą konsekwencji prawnych. Apelujemy o rozsądną, spokojną jazdę, a każdy bezpiecznie dojedzie do celu. Przyjemnej majówki!

 

Opracował: st. sierż. Maciej Kimet   

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.35 MB)

Powrót na górę strony