Aktualności

Niejeden zawdzięcza im życie - konkurs policyjnych ratowników

Data publikacji 18.05.2017

Lubuscy policjanci wielokrotnie udowadniali, że ratowanie ludzkiego życia jest dla nich sprawą priorytetową. Dzięki udzielonej przez nich kwalifikowanej pierwszej pomocy, wiele osób może dziś cieszyć się zdrowiem i życiem. W lubuskiej komendzie funkcjonariusze rywalizowali o tytuł najlepszych policyjnych ratowników. Zwycięska para będzie reprezentować garnizon na zawodach ogólnopolskich.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbył się w środę (17 maja) konkurs o tytuł najlepszych policyjnych ratowników garnizonu lubuskiego. Celem zawodów było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, upowszechnienie idei i zasad jej udzielania, a przede wszystkim wyłonienie pary, która będzie reprezentowała lubuskich policjantów w zawodach ogólnopolskich. 

Przedstawiciele komend powiatowych i miejskich rywalizowali w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich był test wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kolejnym, zdecydowanie bardziej wymagającym etapem konkursu było zadanie praktyczne. Tu policjanci musieli wykazać się profesjonalnym, zdecydowanym i sprawnym działaniem w ratowaniu ludzkiego życia. Komisja sędziowska, w skład której wchodzili ratownicy medyczni i przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., oceniali poprawność czynności wykonywanych przez uczestników konkursu, a także ich umiejętności radzenia sobie ze stresem i presją czasu.

Po blisko trzech godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięską parę. Z konkurencjami najlepiej poradziły sobie policjantki z Zielonej Góry, które na przełomie maja i czerwca będą reprezentowały Lubuską Policję na „V Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych w Słupsku”. Drugie miejsce w konkursie zajęli przedstawiciele nowosolskiej Policji, a trzecie miejsce przypadło funkcjonariuszom ze Świebodzina.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięskiej parze życzymy powodzenia w zawodach ogólnopolskich.

 

Opracował: sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.39 MB)

Powrót na górę strony