Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zapraszamy do udziału w konkursie „Bezpieczne wakacje nad wodą”
Zespół ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. realizuje Program Działań Prewencyjnych „Bezpieczne wakacje 2017”. W celu promocji zasad bezpiecznych zachowań podczas wakacji, zaplanowano m.in. organizację konkursu plastycznego dla dzieci pn. „Bezpieczne wakacje nad wodą”. Wszystkie dzieci zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zatrzymany po pościgu
Żagańscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali po pościgu mężczyznę, który jadąc samochodem na peryferiach Żagania nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał w kierunku Żar. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuskie ma łapki na kierownicy
Lubuscy policjanci włączają się w ogólnopolską kampanię „Łapki na kierownicę”. Aby uwydatnić tę niezwykle istotną w kontekście bezpieczeństwa inicjatywę, w środę w Gorzowie Wlkp. zorganizowano briefing prasowy oraz wzmożone działania ruchu drogowego w ramach informowania kierowców o wadze zagadnienia związanego z korzystaniem z telefonów komórkowych podczas jazdy.
KWP Gorzów Wlkp. -
„Z nami bezpieczniej” – Policja i Wojewoda wspólnie o bezpiecznych wakacjach
Bezpieczeństwo odmienione przez wszystkie przypadki. Tak jednym zdaniem opisać można festyn zorganizowany przez Lubuski Urząd Wojewódki oraz służby mundurowe. W spotkanie poświęcone bezpieczeństwu dzieci podczas wakacji włączyli się także lubuscy policjanci. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach promocyjnych dla najmłodszych mieszkańców przygotowano wiele atrakcji.
KWP Gorzów Wlkp. -
Długi weekend na lubuskich drogach – podsumowanie policyjnych działań
Od środy do niedzieli (14-18 czerwca) na drogach województwa lubuskiego prowadzone były działania „Boże Ciało”. W czasie długiego weekendu lubuscy policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących, a także obsługiwali zdarzenia drogowe. Zatrzymanych zostało 32 nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie odpowiedzą przed sądem.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci zabezpieczali wizytę pielgrzymów w Rokitnie
Ponad pięć tysięcy pielgrzymów mogło liczyć na bezpieczeństwo, o które dbali policjanci z lubuskiego. Uroczystości w Rokitnie związane ze świętem Matki Bożej Rokitniańskiej przyciągnęły tłumy wiernych. Dzięki doskonałemu przygotowaniu stróżów prawa, dzisiejsze święto przebiegło nie tylko uroczyście ale i bezpiecznie.
KWP Gorzów Wlkp. -
LUBUSKI DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS. Głosowanie w etapie wojewódzkim już rozpoczęte
Lubuski Dzielnicowy Bliżej Nas to prestiżowy plebiscyt, w którym Lubuszanie wybiorą Dzielnicowego Roku - policjanta, który cieszy się ich największym zaufaniem i szacunkiem. Na zwycięzców czekają medale, nagrody finansowe oraz dyplomy. Partnerem akcji jest Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim.
KWP Gorzów Wlkp. -
Finał Turnieju Wiedzy rozstrzygnięty
Finał XVIII Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczne wakacje z Lupo” rozstrzygnięty. Młodzi ludzie z całego województwa zmierzyli się z trudnymi konkurencjami ale zwyciężyli tak naprawdę wszyscy. Patronat honorowy nad imprezą objęła Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak.
KWP Gorzów Wlkp. -
Na długi weekend jedźmy bezpiecznie
Kolejny długi weekend jest idealną okazją do rodzinnych wyjazdów poza miasto, a panujące korzystne warunki atmosferyczne z pewnością wzmogą ruch nie tylko samochodów ale także motocykli. O bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zadbają lubuscy policjanci, którzy będą widoczni zarówno na najbardziej zatłoczonych trasach, ale także tam gdzie natężenie ruchu jest mniejsze.
KWP Gorzów Wlkp. -
Turniej „Policjant Ruchu Drogowego 2017” za nami – najlepsi w lubuskim
W Gorzowie Wlkp. policjanci drogówki rywalizowali o miano najlepszego w województwie lubuskim. Mundurowi musieli wykazać się na strzelnicy, udzieleniu pierwszej pomocy, teście wiedzy, torze przeszkód oraz regulacji ruchem na skrzyżowaniu. W tegorocznej edycji konkursu bezkonkurencyjny okazał się st. sierż. Łukasz Zalewski z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. To on, wraz ze zdobywcą II miejsca, będzie reprezentował lubuski garnizon w finale ogólnopolskim, który zostanie rozegrany w Warszawie i Legionowie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Finał XVIII Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne wakacje z Lupo" przed nami
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Fundacją „Contra Crimen”, Szkołą Podstawową nr 18 w Zielonej Górze i Województwem Lubuskim organizuje Finał XVIII Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczne wakacje z Lupo”. Do Zielonej Góry przyjedzie 12 zawodników reprezentujących powiaty naszego województwa. Uczniowie klas V-VI szkół podstawowych pokonali w eliminacjach powiatowych 16 669 uczestników Turnieju. Turniej otrzymał honorowy patronat Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak i realizowany jest w ramach Wojewódzkiego Programu Prewencyjnego pn. „LUPO”.
KWP Gorzów Wlkp. -
Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii w gorzowskim Heliosie
Blisko 70 uczniów z gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii, organizowanego w kinie Helios przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji i Zespół Psychologów KWP w Gorzowie Wlkp. Debata odbyła się po filmie AMY.
KWP Gorzów Wlkp. -
Jesteśmy z Was dumni! Policjanci wyróżnieni za ratowanie życia
Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosław Janiak, wyróżnił policjantów, którzy wykazali się profesjonalizmem. Funkcjonariusze ratowali dwumiesięcznego niemowlaka i nieprzytomnego mężczyznę, który leżał przy odkręconych butlach z gazem. To kolejny przykład na wzorową postawę i zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków.
KWP Gorzów Wlkp. -
Bezpieczeństwo nad wodą – policyjni wodniacy rozpoczynają sezon
Wraz z początkiem czerwca strzeleccy policjanci zaprezentowali pełną gotowość do zabezpieczenia sezonu letniego. Policyjne służby nad wodą zainaugurował Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Kraj., mł. insp. Tomasz Zgirski, który osobiście patrolował okoliczne jeziora Lipie i Osiek. Ostatnie dni przed wakacjami to także najlepszy czas, aby amatorom wypoczynku nad wodą, miłośnikom żeglarstwa i sportów wodnych przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
KWP Gorzów Wlkp. -
Uczymy dzieci jak bezpiecznie wypoczywać
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to niezwykle istotne zagadnienie w kontekście zbliżających się wakacji. Lubuska Policja włączyła się w festyn zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Dzieci zdobywały wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym udowadniając, ze wiele zagadnień nie stanowi dla nich żadnej tajemnicy.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuska Policja przekazała historyczną broń do muzeów
Ponad 40 jednostek broni palnej pochodzącej z czasów I i II Wojny Światowej przekazała Lubuska Policja do muzeów w Kostrzynie nad Odrą i Drzonowie. Decyzję o przekazaniu historycznej broni zabezpieczonej w wyniku pracy policjantów podjęła specjalna komisja powołana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosława Janiaka.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuska Policja na IV Transgranicznej Konferencji Naukowej
W Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się IV Transgraniczna Konferencja Naukowa oraz II Polsko-Niemieckie Forum Regionalne. W konferencji, której celem była analiza naukowa wyzwań i kryzysów we współczesnej Europie, udział wzięli lubuscy policjanci.
KWP Gorzów Wlkp. -
V Konferencja Młodzieży „Wakacje bez zagrożeń”
Miejcie odwagę posługiwać się rozumem” to cytat Immanuela Kanta, który stał się hasłem przewodnim tegorocznej odsłony konferencji młodzieży „Wakacje bez zagrożeń”. Spotkanie, które adresowane jest dla młodych, ma na celu uchronienie ich przed wakacyjnymi zagrożeniami. Organizatorem imprezy jest prezes Fundacji „Czysta Woda”, radna Grażyna Wojciechowska. Lubuska Policja włącza się w te wydarzenie bardzo aktywnie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Życzenia dla wszystkich dzieci od Lubuskiej Policji
Dziś swoje święto mają wszystkie dzieci. Z tej okazji lubuscy policjanci i pracownicy Policji wszystkim pociechą życzą dużo słońca, uśmiechu, codziennej dziecięcej beztroski, spełnienia marzeń i wiele szczęścia. Niech dzień Waszego święta, ale i każdy następny będą pełne radości i zabawy, a ponad wszystko bądźcie zawsze bezpieczni!
KWP Gorzów Wlkp. -
…ŚLUBUJĘ…
O kolejnych 20. policjantów zwiększa się garnizon lubuski po przyjęciu nowych policjantów. W środę /31 maja/ funkcjonariusze ci uczestniczyli w ceremonii ślubowania na sztandar wypowiadając słowa roty. Za kilka dni trafią na szkolenie podstawowe, aby za klika miesięcy służyć wiernie narodowi. Nawet z narażeniem życia.
KWP Gorzów Wlkp.
