Aktualności

Nie tylko zabezpieczenie meczów. Policjanci oddziałów prewencji u przedszkolaków.

Data publikacji 27.09.2017

Policjanci z gorzowskich pododdziałów prewencji odwiedzili przedszkolaki w Baczynie. Zaskoczenia ze strony mundurowych nie było – dzieci znają już podstawy bezpieczeństwa. Najwięcej radości najmłodsi mieli z oglądania i przymierzania policyjnego sprzętu.

Wizyta policjantów w przedszkolu w Baczynie była wyczekiwana przez dzieci. Funkcjonariusze z IV plutonu Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. oprócz kilku dobrych rad dotyczących bezpieczeństwa, zabrali ze sobą sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby. Nie było tajemnicą, że kask, ochraniacze czy radiostacja będą cieszyć się największym zainteresowaniem.

Policjanci spotkanie rozpoczęli od przedstawienia specyfiki swojej pracy i kilku pytań z podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieci odpowiadały bez problemu. Wiedziały już jak należy przechodzić przez jezdnię i co trzeba zrobić, gdy spotkają obcą im osobę. Zaprezentowanie pozycji bezpiecznej przy spotkaniu agresywnego psa też nie stanowiło dla dzieci większego wyzwania. Najbardziej wyczekiwanym momentem było przymierzanie policyjnego sprzętu. Policyjny kask, czapkę, ochraniacze czy kamizelkę dzieci przekazywały między sobą. Każdy chciał zobaczyć jeden z elementów wyposażenia. W podziękowaniu za wizytę dzieci przekazały funkcjonariuszom laurkę. Dziękowali też policjanci: za ciepłe przyjęcie i mnóstwo uśmiechów.

Na koniec wszyscy mogli zasiąść za kierownicą radiowozu. Dzieci włączały policyjne sygnały i podawały kom unikaty przez radiostację jak doświadczeni policjanci. Wśród nich było już słychać deklaracje wstąpienia w szeregi policji. Kilkulatki na taką możliwość będą jeszcze musiały nieco poczekać.

 

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony