Aktualności

Policjanci odzyskali skradzione nawigacje GPS warte blisko 10 tysięcy złotych – siedem osób usłyszało zarzuty

Data publikacji 26.09.2017

Policjanci ze Świebodzina odzyskali skradzione nawigacje GPS, warte blisko10 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców powiatu świebodzińskiego, które usłyszały zarzut kradzieży. Poza nimi cztery inne osoby usłyszały zarzuty paserstwa. Odzyskany sprzęt wrócił do właściciela, a osoby odpowiedzialne za te zdarzenie odpowiedzą przed sądem.

W czasie tegorocznych wakacji świebodzińscy policjanci pracowali nad sprawą kradzieży 13 nawigacji GPS, które zostały skradzione z jednej z firm na terenie powiatu świebodzińskiego. W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych ustalono, że osobami odpowiedzialnymi za te zdarzenie są pracownicy poszkodowanej firmy. Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców powiatu świebodzińskiego, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży. W czasie kilku dni intensywnego dochodzenia policjanci finalizując czynności odzyskali cały skradziony sprzęt, którego wartość wynosi blisko 10 tysięcy złotych. Ponadto osoby, które oferowały do sprzedaży skradziony sprzęt – czterech kolejnych mężczyzn usłyszało zarzut paserstwa. Sprawa jest rozwojowa, policjanci sprawdzają czy nie doszło do kradzieży na większą skalę.

Osoby, które usłyszały zarzuty kradzieży i paserstwa odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie. Za te przestępstwa grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: sierż. sztab. Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Powrót na górę strony