Aktualności

Kierowca dachował w centrum miasta- zatrzymał go policjant po służbie

Data publikacji 27.09.2017

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego będąc poza służbą zatrzymał kierowcę, któremu postawiono zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 31-latek nie zapanował nad swoim autem, uderzył w zaparkowane auto i w konsekwencji dachował. Po całym zdarzeniu chciał iść do domu. Zatrzymał go policjant.

Do zdarzenia doszło w Nowym Miasteczku. Kierujący samochodem marki Audi A3 nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego citroena. W wyniku uderzenia kierujący audi dachował. Głośne hałasy usłyszał mieszkający nieopodal policjant Wydziału Ruchu Drogowego. Od razu wybiegł z domu i zauważył leżący na dachu samochód, z którego wydobywał się dym. Funkcjonariusz natychmiast podbiegł do pojazdu, aby sprawdzić czy nikt nie potrzebuje pomocy. Zauważył kierowcę próbującego wydostać się zza kierownicy. 31-latek podróżował sam. Oświadczył, że nie potrzebuje pomocy i idzie do domu. Policjant wyczuwał woń alkoholu, więc przypuszczał, że mężczyzna chce się oddalić z miejsca zdarzenia, aby uniknąć odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusz zawiadomił Policję oraz Straż Pożarną. Sprawca odmówił badania na zawartość alkoholu przybyłym policjantom, więc mężczyźnie została pobrana krew, aby sprawdzić stan trzeźwości. Kierujący mieszkaniec powiatu żagańskiego nie odniósł poważniejszych obrażeń. Funkcjonariusze z nowosolskiej drogówki zatrzymali 31-latkowi prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz może mu grozić wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

 

st. sierż. Justyna Sęczkowska

KPP Nowa Sól

Powrót na górę strony