Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Doskonalimy przyszłych policjantów
Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. była inicjatorem doskonalenia umiejętności sprawnościowych dla wszystkich tych, którzy wiążą swą przyszłość z Policją. W auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. policyjni instruktorzy demonstrowali prawidłowe pokonanie toru przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuscy policjanci też „Kręcą dla Marcina”
Przez cały miniony weekend charytatywna sztafeta o zdrowie dla chorego policjanta z Rzeszowa przemierzała Ziemię Lubuską. Policjanci, ale również przedstawiciele innych służb „kręcą” kilometry na rowerach, przekazując sobie żółtą bransoletkę – symbol sztafetowej pałeczki. W poniedziałek mundurowi z Gorzowa Wlkp. przekażą ją swoim zachodniopomorskim kolegom.
KWP Gorzów Wlkp. -
„Droga to nie tor wyścigowy. Bądź Mistrzem Dwóch Kółek”
Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. wraz z partnerem niemieckim - Dyrekcją Policji Wschód realizuje projekt unijny pn.: „MISTRZOWIE DWÓCH KÓŁEK”. Projekt jest realizowany z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA dla Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia - Polska.
KWP Gorzów Wlkp. -
Premier RP i szef MSWiA podziękowali służbom za działania w czasie orkanu Ksawery
W Zielonej Górze odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego, dotyczącego skutków orkanu Ksawery, który nawiedził województwa zachodniej i południowej Polski. Obecna na nim Premier RP, Beata Szydło oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak podziękowali strażakom, policjantom i innym służbom za ogromne zaangażowanie i profesjonalne działania na rzecz społeczeństwa w usuwaniu skutków wczorajszej nawałnicy. Lubuscy policjanci przez całą noc i poranek pracowali nad zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom województwa lubuskiego dotkniętych skutkami niszczycielskiego wiatru.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zachowajmy ostrożność - Utrudnienia na drogach spowodowane przez Orkan Ksawery
W województwie lubuskim wiele dróg zostało zablokowanych w wyniku silnie wiejącego wiatru. Powalone drzewa usuwane są systematycznie przez strażaków, a policjanci kierują podróżujących na objazdy. Mundurowi apelują do mieszkańców, aby w miarę możliwości pozostać w domach, natomiast do kierowców aby nie utrudniać dojazdu i pracy służbom ratunkowym.
KWP Gorzów Wlkp. -
By stawać się bardziej doskonałym w służbie społeczeństwu
Społeczeństwo wymaga aby działania Policji i innych służby były profesjonalne i co najważniejsze skuteczne. Szczególnie w sytuacjach kiedy zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie. Dlatego też niezbędne są ćwiczenia i szkolenia, podczas których mundurowi doskonalą swoje umiejętności. Takie ćwiczenia przeprowadzili gorzowscy policjanci w czwartek (5 października) w Bogdańcu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Desperat zaatakował port lotniczy – ćwiczenia lubuskich służb
W sobotę (30 września) na teren Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście wtargnął napastnik. Desperat trzymając przedmiot przypominający broń palną oraz podejrzaną torbę, wziął jako zakładniczkę jedną z pracownic portu i chciał dostać się do samolotu. Do akcji wkroczyli funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Lotniska, Straży Pożarnej oraz medycy. Swe umiejętności zaprezentowali także antyterroryści. Na szczęście ta groźnie wyglądająca sytuacja to tylko ćwiczenia lubuskich służb.
KWP Gorzów Wlkp. -
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO ORGANIZOWANEGO PRZEZ LUBUSKĄ POLICJĘ
Blisko 160 prac plastycznych zostało nadesłanych na konkurs pn. „Bezpieczne wakacje nad wodą”, który adresowany był do dzieci i młodzieży szkolnej. Komisja konkursowa po długiej naradzie wybrała najlepsze prace. Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy, nagrody i gadżety policyjne. Konkurs zorganizowano w ramach Akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, która objęta jest patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.
KWP Gorzów Wlkp. -
Do Holandii z promilami. Zatrzymani pijani kierowcy
Żagańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kolejne działania „Trzeźwy Kierowca”. Podczas porannych kontroli policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy byli jeszcze pod wpływem alkoholu. Mężczyźni byli w drodze do Holandii i do Niemiec.
KWP Gorzów Wlkp. -
Nie tylko zabezpieczenie meczów. Policjanci oddziałów prewencji u przedszkolaków.
Policjanci z gorzowskich pododdziałów prewencji odwiedzili przedszkolaki w Baczynie. Zaskoczenia ze strony mundurowych nie było – dzieci znają już podstawy bezpieczeństwa. Najwięcej radości najmłodsi mieli z oglądania i przymierzania policyjnego sprzętu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Kierowca dachował w centrum miasta- zatrzymał go policjant po służbie
Policjant Wydziału Ruchu Drogowego będąc poza służbą zatrzymał kierowcę, któremu postawiono zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 31-latek nie zapanował nad swoim autem, uderzył w zaparkowane auto i w konsekwencji dachował. Po całym zdarzeniu chciał iść do domu. Zatrzymał go policjant.
KWP Gorzów Wlkp. -
Będą podwyżki dla najmniej zarabiających funkcjonariuszy służb podległych MSWiA. Wzrośnie też dodatek stołeczny.
We wtorek rząd zatwierdził podwyżki dla najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy służb podległych MSWiA. Na ten cel zostanie przeznaczona kwota w wysokości 150 mln złotych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Przekazanie walizek edukacyjnych do działań profilaktycznych zakupionych w ramach projektu polskiej i niemieckiej Policji - „Nie dla narkotyków…”
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się przekazanie materiałów edukacyjnych policjantom, którzy na terenach przygranicznych realizować będą działania profilaktyczne, w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej, skierowane do młodzieży jak i osób dorosłych. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Policji dolnośląskiej, lubuskiej, a po stronie niemieckiej Policji w Görlitz. Materiały edukacyjne zakupione zostały w ramach projektu „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko - niemieckim”.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci odzyskali skradzione nawigacje GPS warte blisko 10 tysięcy złotych – siedem osób usłyszało zarzuty
Policjanci ze Świebodzina odzyskali skradzione nawigacje GPS, warte blisko10 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców powiatu świebodzińskiego, które usłyszały zarzut kradzieży. Poza nimi cztery inne osoby usłyszały zarzuty paserstwa. Odzyskany sprzęt wrócił do właściciela, a osoby odpowiedzialne za te zdarzenie odpowiedzą przed sądem.
KWP Gorzów Wlkp. -
Gest gorzowskiego WORD-u na rzecz bezpieczeństwa
Dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Lubuska Policja wzbogaca się o kolejne urządzenia służące do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Ten wspaniały gest od darczyńcy pozwoli na jeszcze bardziej skuteczną walkę z kierowcami, którzy prowadzą samochody pod działaniem alkoholu. Choć dzięki częstym kontrolom jest ich na szczęście coraz mniej.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuscy policjanci włączają się w Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach
EDWARD - European Day Without A Road Death czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych. Pod tą nazwą kryją się działania promujące wizję ZERO, - ZERO śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie. 21 września br. europejscy policjanci wspólnie zadbają, aby założenia działań stały się faktem.
KWP Gorzów Wlkp. -
56 osób zatrzymanych, 45 aresztowanych, 228 zarzutów - to efekt współpracy CBŚP i Policji z Niemiec
Rozbicie międzynarodowej grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami paneli fotowoltaicznych w Niemczech, to wynik intensywnych, wspólnych działań policjantów CBŚP z Zielonej Góry i Niemiec. Dzięki współpracy służb policyjnych zatrzymano 2 osoby podejrzane o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz 54 członków grup, z czego 45 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Łącznie śledczy przedstawili 228 zarzutów i odzyskali mienie warte blisko 2 mln złotych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Ugodzili nożem podczas bójki. Szybko ustaleni przez policjantów
Policjanci z Kostrzyna nad Odrą bardzo szybko ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn odpowiedzialnych za udział w bójce i pobiciu z użyciem noża. Konsekwencją tego był uraz ręki 26-latka, który ostatecznie trafił do szpitala w Szczecinie. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
KWP Gorzów Wlkp. -
ĆWICZENIA EGIDA-17 W LUBUSKIEM
80 osób planowanych, jako uzupełnienie kadr policyjnych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa, brało udział w czterech lubuskich komendach w ćwiczeniu pod kryptonimem „Egida-17”. Przez cały dzień /17 września/ rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę dotyczącą m. in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji, czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Całość koordynował Główny Sztab Komendy Głównej Policji.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci zabezpieczali żużlowe derby- było spokojnie i bezpiecznie
Lubuscy policjanci już po raz trzeci w tym roku zabezpieczali derby Ziemi Lubuskiej. Cel? Zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkim miłośnikom czarnego sportu, którzy zechcieli na żywo obejrzeć wzmagania czołowych drużyn w kraju. Dzięki służbie policjantów możemy powiedzieć, że zawody te przechodzą do historii jako spokojne i bezpieczne.
KWP Gorzów Wlkp.
