Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Działamy przeciwko dopalaczom
W listopadzie 2017r. rozpoczęliśmy cykl spotkań o charakterze edukacyjnym dla młodzieży w ramach Wojewódzkiego Programu Antydopalaczowego pn. “DOPALAM się SOBĄ”. Program realizowany był we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w wybranych klasach.
KWP Gorzów Wlkp. -
Radosne wakacje to... bezpieczne wakacje – służby RAZEM dla najmłodszych
Policjanci, strażacy, żołnierze oraz przedstawiciele pozostałych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami Gorzowa Wlkp. na zorganizowanym przez Lubuski Urząd Wojewódzki festynie, aby wspólnie porozmawiać o nadchodzących wakacjach. Pokazy sprzętu policyjnego, tresury psów służbowych czy symulacji wypadku drogowego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Słowo „bezpieczeństwo” odmieniane było przez wszystkie przypadki. Tak, aby za dwa miesiące wszyscy szczęśliwie powrócili do ław szkolnych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Czujni po służbie - policjanci zatrzymali nietrzeźwego ojca, który przewoził dwoje małych dzieci
Naczelnik Sztabu Policji KWP w Gorzowie Wlkp. podinsp. Dariusz Maciejewski wraz ze swoim zastępcą kom. Piotrem Psiukiem byli po służbie, gdy zauważyli osobowego volkswagena, którego styl jazdy wskazywał, że jego kierowca może być pod działaniem alkoholu. Nie czekając ani chwili zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu gorzowskiego, który jak się później okazało miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Co gorsza, mężczyzna przewoził samochodem dwójkę swoich małych dzieci. Czujność i profesjonalizm naczelników zapobiegły nieszczęściu na drodze, a oni sami udowodnili, że policjantem jest się cały czas.
KWP Gorzów Wlkp. -
„MISTRZOWIE DWÓCH KÓŁEK II”- kolejny międzynarodowy projekt w drodze
Umowa o finansowanie drugiej części projektu „Mistrzowie dwóch kółek II” z podpisami Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie oraz Dyrektora Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina”. Wszystko po to, aby promować bezpieczeństwo motocyklistów i motorowerzystów.
KWP Gorzów Wlkp. -
LUBUSKA POLICJA - DOŁĄCZ DO NAS
Praca w Policji nie bez kozery nazywana jest służbą. Wymaga wielu wyrzeczeń, poświęceń i trudów. Ale wielu właśnie w Policji odnajduje główną rolę swego zawodowego życia. To swego rodzaju misja, na wykonanie której nie wszystkich stać. Ale Ci co wstępują do tej formacji, to osoby bezgranicznie oddane innym, gotowi podać pomocną dłoń nawet wówczas, kiedy ich życie jest zagrożone.
KWP Gorzów Wlkp. -
TRZEŹWOŚĆ DO KONTROLI NA A2
Lubuski odcinek autostrady A2 był w środę /13 czerwca/ wnikliwie obsadzony przez policjantów. Powodem tego były działania, których głównym celem jest sprawdzanie stanu trzeźwości kierowców, zwłaszcza tych jadących pojazdami ciężarowymi. Wszystko po to, aby każdy zmotoryzowany miał przekonanie, że innym autem podróżuje trzeźwa osoba.
KWP Gorzów Wlkp. -
DERBY ZIEMI LUBUSKIEJ- SPOKOJNE I BEZPIECZNE
Po raz kolejny w tym sezonie, w odstępie dwóch tygodni ekipy z Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry zmierzyły się w Derbach Ziemi Lubuskiej na żużlu. Duże zainteresowanie tą imprezą ściągnęły na „Jancarza” komplet widzów. Dzięki zaangażowaniu policjantów oraz spokojnym zachowaniu kibiców kolejne rozgrywki przechodzą do historii jako spokojne i bezpieczne.
KWP Gorzów Wlkp. -
Obozy harcerskie pod okiem profesjonalistów- konferencja prasowa lubuskich służb
Funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Lasów Państwowych, przedstawiciele organizacji harcerskich, kuratorium oświaty oraz Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego to uczestnicy konferencji, na której przygotowywano się do zabezpieczenia wypoczynku dzieci i młodzieży podczas zbliżających się wakacji. Tragiczne wydarzenia sprzed roku, które miały miejsce w kraju, jeszcze bardziej mobilizują służby do intensywnych działań, aby nikomu z wypoczywających nic złego się nie stało.
KWP Gorzów Wlkp. -
Ratują życie na co dzień ale wciąż doskonalą swoje umiejętności
Ratowanie osób wypoczywających nad wodą – do tego doskonale przygotowani są policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Mundurowi pod okiem ekspertów przeszli szkolenie z zakresu udzielania pomocy nad akwenami. Kiedy zagrożone będzie ludzkie życie, policjanci w zdecydowany i profesjonalny sposób ruszą na ratunek.
KWP Gorzów Wlkp. -
Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie – klasa mundurowa w Lubuskiej Policji
Klasa mundurowa z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Rzepinie gościła w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Młodzież, dla której tajniki pracy służb mundurowych nie są czymś obcym, zgłębiali swoją wiedzę podczas spotkania z policyjnymi specjalistami. Specjalistami, którymi sami już niebawem będą mogli zostać.
KWP Gorzów Wlkp. -
Pożary składowisk odpadów. Wspólne działania organów ścigania
Z informacji przekazanych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że w ostatnim czasie pojawiło się wiele pożarów w miejscach składowania lub magazynowania odpadów. W tym roku było ich ponad trzykrotnie więcej niż w latach ubiegłych. Lubuska Policja wspólnie z innymi służbami mundurowymi oraz WIOŚ działają, aby skrupulatnie badać i monitorować takie sytuacje w naszym regionie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Korytarz życia na drodze S3 – w lubuskim to działa
W niedzielne popołudnie (3 czerwca) na lubuskim odcinku drogi S3 doszło do pożaru samochodu osobowego. Na wyróżnienie zasługuje reakcja kierowców jadących tą drogą, którzy zjeżdżając na bok stworzyli tzw. „korytarz życia”, dzięki czemu służby ratunkowe dojechały szybko na miejsce zdarzenia. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Ta sytuacja pokazuje jak ważna jest pomoc i ułatwienie służbom ratunkowym w sprawnym dotarciu do osób, które będą potrzebować pomocy – kierowcy w lubuskim wiedzą jak się zachować.
KWP Gorzów Wlkp. -
Bezpieczny długi weekend na lubuskich drogach
Bardzo bezpiecznie przebiegł ostatni, długi weekend na lubuskich arteriach komunikacyjnych. Większa mobilizacja policyjnych sił wynikała z działań „Boże Ciało”, które prowadzone były w całym kraju. Dzięki staraniom policjantów oraz odpowiedzialnej jeździe kierowców, możemy mówić o tym, co celem nadrzędnym- zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim zmotoryzowanym- to zostało zrealizowane.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuscy policjanci „kręcą kilometry” o powrót do zdrowia dla łódzkich funkcjonariuszy
Dwie żółte bransoletki – symbol akcji„Mundur na rowerze” dotarły do województwa lubuskiego. Lubuscy policjanci przekażą je dalej, aż do samej Łodzi, która w tym roku jest metą rowerowej, charytatywnej sztafety. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitacje dla Marcina i Arka – policjanta i strażaka, którzy ucierpieli w wyniku interwencji podczas której doszło do wybuchu substancji pirotechnicznej. W akcji biorą udział policjanci, strażacy, żołnierze oraz przedstawiciele innych służb mundurowych.
KWP Gorzów Wlkp. -
AKCJA „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO…NAD WODĄ” W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM
Lubuscy policjanci rozpoczęli działania w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjant zareagował po służbie. Zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
W czasie wolnym od służby funkcjonariusz słubickiej komendy spędzał popołudnie na festynie w Górzycy. Zauważył, że mężczyzna, który wcześniej spożywał alkohol wsiada za kierownicę samochodu. Policjant pobiegł i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.
KWP Gorzów Wlkp. -
Uśmiech dziecka to największa wyróżnienie. Policjanci oddziałów prewencji spotkali się z najmłodszymi
Drużyna policjantów Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli w festynie zorganizowanym dla niepełnosprawnych dzieci. Mundurowi zaprezentowali najmłodszym policyjny sprzęt – mundur, wyposażenie, które policjanci wykorzystują w służbie oraz radiowóz. Same dzieci rozmawiały z policjantami o bezpieczeństwie – w domu, w szkole i na podwórku.
KWP Gorzów Wlkp. -
Kolejny długi weekend. Lubuska Policja gotowa do działań
Policjanci z województwa lubskiego włączają się w ogólnopolskie działania związane z „Bożym Ciałem”. Kolejny długi weekend to dla mundurowych ponowna mobilizacja, aby każdy kto zdecyduje się spędzić go z dala od domu, mógł na drodze czuć się bezpiecznie. Ale kluczowe będzie tutaj zachowanie zmotoryzowanych. Uważajmy. Noga z gazu!
KWP Gorzów Wlkp. -
Elita lubuskiej drogówki walczyła o miano najlepszego
Lubuscy Policjanci odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze rywalizowali o tytuł najlepszego. W Zielonej Górze w turnieju, który patronatem objął Wojewoda Lubuski, wzięło udział 14 funkcjonariuszy drogówki z komend miejskich i powiatowych. Po zaciekłej walce wyłoniono zwycięzcę, który wraz ze zdobywcą drugiego miejsca będzie reprezentował Lubuską Policję na finale ogólnopolskim.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuscy antyterroryści – mistrzowie w biegu, profesjonaliści w boju
W Gubinie (Polska) i Guben (Niemcy) miała miejsce międzynarodowa impreza sportowa – 23 Marsz Nadodrzański. W trudnym, ponad 15-kilometrowym biegu z przeszkodami wzięli udział przedstawiciele policji, wojska, a także szkół oficerskich z Polski i Niemiec. Spośród 51 drużyn najlepsi okazali się lubuscy antyterroryści, którzy najsprawniej pokonali wszystkie konkurencje i jako pierwsi dotarli do mety, zdobywając puchar przechodni i medale.
KWP Gorzów Wlkp.
