Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Lubuszanie będą na bieżąco informowani o działaniach oszustów!
Przeciwdziałając oszustwom, w których pokrzywdzonymi są seniorzy, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim nawiązał współpracę z Lubuskim Urzędem Wojewódzkim. W efekcie, poprzez Regionalny System Ostrzegania (RSO), Lubuszanie będą na bieżąco informowani o przypadkach oszustw metodą na wnuczka czy policjanta. RSO jest darmową aplikacją na telefony, dzięki której w porę możemy zostać powiadomieni o zagrożeniu. Informacje dostępne będą także na pasku w telewizji TVP3 Gorzów.
KWP Gorzów Wlkp. -
LUBUSKA POLICJA - DOŁĄCZ DO NAS
Lubuska Policja przypomina, że w każdym momencie można rozpocząć proces rekrutacyjny, a po jego skutecznym zakończeniu dołączyć do Lubuskiej Policji. Tu z pewnością każdy znajdzie miejsce dla siebie wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, aby realizować nasze główne hasło #POMAGAMYICHRONIMY. Co trzeba zrobić, aby zostać policjantem? Wejdź na naszą stronę i dowiedz się więcej. Dołącz do naszej drużyny. Zasil szeregi Lubuskiej Policji.
KWP Gorzów Wlkp. -
NARADA ROCZNA LUBUSKIEJ POLICJI W TRYBIE WIDEOKONFERENCJI
W piątek (22 stycznia) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim miała miejsce narada roczna, podczas której podsumowano działania lubuskich policjantów w 2020 roku. Mimo bardzo trudnego roku, który upłynął pod znakiem walki z pandemią, lubuscy stróże prawa zdali egzamin z odpowiedzialności. Przy wielu dodatkowych obowiązkach, dzięki determinacji i profesjonalnej postawie sprawili, że Lubuszanie czuli się i byli bezpieczni.
KWP Gorzów Wlkp. -
Życzenia i porady od lubuskich policjantów dla babci i dziadka
Z okazji Dnia Babci i Dziadka lubuscy policjanci składają wszystkim seniorom serdeczne życzenia pomyślności, dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień. Jednocześnie w trosce o poprawę bezpieczeństwa osób starszych policjanci przypominają o zagrożeniach związanych z próbami oszustw przez fałszywych wnuczków, inkasentów czy pracowników administracji. Aby uniknąć tych wszystkich zagrożeń przygotowane zostały materiały profilaktyczne, mające na celu ograniczenie liczby tego rodzaju przestępstw w woj. lubuskim, tj.: ulotki „SENIORA NIE OSZUKASZ” i plakaty „UWAGA!!! POLICJA INFORMUJE”.
KWP Gorzów Wlkp. -
Na lubuskich drogach coraz bezpieczniej
Mimo wielu ograniczeń podyktowanych pandemią, działania lubuskiej drogówki w minionym roku były bardzo intensywne. Dzięki temu możemy mówić o dużo większym bezpieczeństwie na drogach regionu niż w roku 2019. Policjanci odnotowali dużo mniej wypadków i, co najważniejsze, mniej ofiar śmiertelnych. To wszystko było kosztem wielu policyjnych działań, które polegały właśnie na tym, aby każdy kierowca czy pieszy bezpiecznie dotarł do celu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Rozbita grupa „cyberprzestępców” - 60 osób podejrzanych
Wspólne działania policjantów zwalczających cyberprzestępczość z KWP w Katowicach, CBŚP, KWP w Łodzi i Gorzowie Wlkp., a także KSP, we współpracy z CERT Polska, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie doprowadziły do ustalenia 60 osób podejrzanych o działalność „cyberprzestępczą”. W sprawie tymczasowo aresztowano 28 osób, a przedstawione zarzuty obejmują między innymi kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy, oszustwa komputerowe, kradzież z włamaniem na konta bankowe oraz hacking.
KWP Gorzów Wlkp. -
Pamiętamy!
Dzisiaj mija 14. rocznica śmierci sierżanta sztabowego Stanisława Kaspra i starszego posterunkowego Dariusz Ziębowskiego. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci!
KWP Gorzów Wlkp. -
Czujny na i po służbie – Policjant w czasie wolnym zatrzymał złodzieja
Podkomisarz Mariusz Strzępek - Kierownik Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który ukradł artykuły spożywcze w jednym ze sklepów. Funkcjonariusz robiąc zakupy z synem zauważył dziwne zachowanie klienta, który opuścił sklep nie płacą za produkty. Dzięki interwencji policjanta mężczyzna poniósł konsekwencje prawne, a skradzione przedmioty wróciły na półki.
KWP Gorzów Wlkp. -
Świąteczny weekend bezpieczny na lubuskich drogach
Żadna osoba nie zginęła na lubuskich drogach podczas długiego, świątecznego weekendu. To zasługa zarówno policjantów czuwających nad bezpieczeństwem podróżnych, jak i kierujących, którzy odpowiedzialnie podeszli do jazdy samochodem. Od 24 do 27 grudnia doszło do 5 wypadków, w których rannych zostało 5 osób. Policjanci zatrzymali także 30 kierujących, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu.
KWP Gorzów Wlkp. -
„Kolęda od policjantów"
To już prawie tradycja, bo po raz siódmy „Kolęda od policjantów” gościć będzie w domach i sercach ich rodzin. Wsparta olbrzymim autorytetem i profesjonalizmem nieżyjącego Romualda Lipko, lidera Budki Suflera, kierowana słowami policjantki Anny Zielińskiej-Brudek ma nadać należną rangę pracy policjantów. ”Na baczność i spocznij służyć człowiekowi”- to jej przesłanie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuscy policjanci eskortowali busa ze szczepionkami przeciw COVID-19
Pierwsza partia szczepionki przeciw wirusowi COVID-19 dotarła już do Polski. Swój wkład z transport tego ważnego dla zdrowia i życia ludzi leku mieli także lubuscy policjanci, którzy przeprowadzili jego konwój od polsko-niemieckiej granicy do województwa wielkopolskiego. Doświadczeni w tego typu działaniach policjanci ruchu drogowego pomogli sprawnie i bezpiecznie przejechać przez województwo lubuskie busowi ze szczepionkami, który zmierzał do Agencji Rezerw Materiałowych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Życzenia Komendanta Głównego Policji
Komendant Główny Policji składa świąteczne życzenia i dziękuje za niezwykłe poświęcenie i wierne wypełnianie słów roty ślubowania w tym niezwykle trudnym czasie. Żywi również ogromną nadzieję, że zbliżające się święta przebiegną w zdrowiu, spokoju i przyniosą choć na chwilę wytchnienie od codziennych trosk, a ten szczególny czas doda wszystkim sił i nadziei na nowy, lepszy rok.
KWP Gorzów Wlkp. -
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. z okazji Świąt Bożego Narodzenia
KWP Gorzów Wlkp. -
Życzenia Prezydenta RP
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda skierował list do funkcjonariuszek, funkcjonariuszy i pracowników Policji z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
KWP Gorzów Wlkp. -
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Kamiński złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
KWP Gorzów Wlkp. -
Program 3 Polskiego Radia zaprasza słuchaczy do licytacji na rzecz rodzin poległych policjantów.
W niedzielę 20 grudnia antena Programu 3 Polskiego Radia zamieni się w wielki, świąteczny dom aukcyjny. W trakcie specjalnej, organizowanej co roku, licytacji charytatywnej słuchacze będą mogli zdobyć wiele cennych i atrakcyjnych przedmiotów i usług. Całkowity dochód z licytacji wesprze Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
KWP Gorzów Wlkp. -
List Komendanta Głównego Policji do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych polskiej Policji
Dziękuję za ogromny trud, wysiłek i poświęcenie. Za Wasze zaangażowanie i oddanie służbie mimo częstej krytyki, zarówno politycznej, jak i medialnej, oraz za odporność na płynący w naszą stronę hejt. Dziękuję po prostu za to, że jak zawsze liczyć mogą na Was Polska i Polacy.
KWP Gorzów Wlkp. -
Mistrz Mowy Polskiej
Niezmiernie miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji "Mistrz Mowy Polskiej 2020" Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk został Mistrzem Mowy Polskiej Vox Populi, ex aequo z Aleksandrą Buszta-Bąk. Jest to wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie dla wszystkich policjantów i pracowników polskiej Policji.
KWP Gorzów Wlkp. -
SERCA LUBUSKICH POLICJANTÓW OTWARTE NA POTRZEBUJĄCYCH
Z ogromnym zaangażowaniem podeszli lubuscy policjanci do corocznego wyzwania, które jednocześnie stanowi radość i przyjemność. Dlatego kolejna edycja akcji ”Torby pełne miłosierdzia” organizowane przez Caritas ukazała piękną twarz i otwarte serca funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Lubuskiej Policji. Dobra wola przełożyła się w obfitą zbiórkę niezbędnych na święta produktów, które za chwilę trafią do potrzebujących.
KWP Gorzów Wlkp. -
Konkurs fotograficzny „Bezpieczne ferie”- zapraszamy do udziału
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. realizując program działań prewencyjnych „Bezpieczne Ferie 2021”, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn.: „Bezpiecznie w ferie”. Konkurs kierowany jest do uczniów klas od IV do VIII szkół podstawowych województwa lubuskiego.
KWP Gorzów Wlkp.

