Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczeństwo pieszym zapewniamy także z powietrza. Policyjny dron w akcji
Lubuscy policjanci wykorzystują nowoczesnego drona by jeszcze skuteczniej czuwać nad bezpieczeństwem pieszych. Ten specjalistyczny sprzęt pozwala mundurowym dokładnie obserwować zachowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego. W przypadku zauważenia niebezpiecznych sytuacji, operatorzy drona informują o tym pobliski patrol, który może natychmiast interweniować.
KWP Gorzów Wlkp. -
CZY TWOJE DZIECKO JEST BEZPIECZNE W SIECI?
Lubuscy policjanci bezustannie prowadzą działania profilaktyczne, aby uświadomić nieletnich i ich rodziców o możliwych zagrożeniach jaką niesie ze sobą nieumiejętne surfowanie w sieci. Stworzony klip ma właśnie uświadomić jak ważne są codzienne rozmowy o tym, jak reagować na niebezpieczeństwa. To ważne tym bardziej, że w Lubuskiem już rozpoczęły się ferie, a podczas nich wiele zagrożeń. Działajmy zawczasu, aby dzieciom i młodzieży nic złego się nie stało, a najbliższe dwa tygodnie minęły pod znakiem wypoczynku, radości i bezpieczeństwa.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuscy policjanci gotowi do zapewnienia bezpieczeństwa podczas ferii zimowych
Najbliższe dwa tygodnie upłyną dla lubuskich stróżów prawa pod kątem wzmożonych działań na rzecz bezpieczeństwa młodszych i starszych uczniów szkół, bowiem od piątku (14 stycznia) rozpoczynają się ferie zimowe. Policjanci drogówki będą kontrolować autokary wyruszające na zimowiska oraz służyć pomocą wszystkim zmotoryzowanym. Profilaktycy będą natomiast odwiedzać najmłodszych podczas półkolonii i rozmawiać o bezpiecznych zachowaniach – w domu, szkole, na drodze czy w internecie. Zrobimy wszystko, aby każdy uczeń mógł cieszyć się odpoczynkiem, ale i mieć przekonanie, że jest bezpieczny. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo najmłodszych!
KWP Gorzów Wlkp. -
Rozpoczynają się działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. Gotowość Lubuskiej Policji zgłosił jej Komendant
Lubuska Policja uczestniczyła w konferencji dotyczącej rozpoczynających się właśnie ferii zimowych. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zapewnił, że każda ze służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jest gotowa do wzmożonych działań. Będzie dużo kontroli i nadzoru, aby każdy uczeń mógł cieszyć się odpoczynkiem, ale i mieć przekonanie, że jest bezpieczny. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo najmłodszych!
KWP Gorzów Wlkp. -
„Bezpiecznie w ferie” – zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim organizuje konkurs fotograficzny pod nazwą „Bezpiecznie w ferie”.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Śnieżny Dekalog”
W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celami są promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów, wystartował konkurs plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog”. Zachęcamy do wykonania pracy plastycznej lub nagrania max. 60-sekundowego spotu na zobrazowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
KWP Gorzów Wlkp. -
PAMIĘTAMY!
Dzisiaj mija 15. rocznica śmierci sierżanta sztabowego Stanisława Kaspra i starszego posterunkowego Dariusza Ziębowskiego. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci!
KWP Gorzów Wlkp. -
2,5 tysiąca mandatu. 33-letni obywatel Niemiec pędził 241 km/h
O tym, że w Polsce obowiązują już nowe przepisy przekonał się 33-letni obywatel Niemiec, który pędził lubuskim odcinkiem autostrady A2 241 km/h. To o 101km/h za dużo. Dlatego został ukarany zgodnie z nowym taryfikatorem mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Znacznie przekroczyli prędkość i już przekonali się o wyższych mandatach
Od 1 stycznia 2022 roku wszedł w życie nowy taryfikator grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych w ruchu drogowym. Mimo wysokich kwot obowiązujących za wybrane wykroczenia, kilkoro kierowców nadal nie dostosowało prędkości do ograniczeń na drogach i będzie musiało zapłacić mandaty już po dużo wyższych stawkach.
KWP Gorzów Wlkp. -
Na lubuskich drogach najbezpieczniej w historii
Rok 2021 był najbezpieczniejszym okresem w historii województwa lubuskiego. W 540 wypadkach zginęło 71 osób, a 646 zostało rannych. Tak bezpiecznie nie było jeszcze nigdy. W 2003 roku na lubuskich arteriach komunikacyjnych życie traciło nawet 180 osób. To pokazuje jak służba policjantów ruchu drogowego, połączona z rozwojem infrastruktury drogowej, przekłada się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Oby tak dalej.
KWP Gorzów Wlkp. -
NIECH EMOCJE I ALKOHOL NIE GÓRUJĄ NAD ROZSĄDKIEM - ODPALAJ FAJERWERKI BEZPIECZNIE I NA TRZEŹWO
Już za dwa dni będziemy hucznie żegnać stary rok i witać nowy. Jak pokazuje doświadczenie z lat poprzednich wielu sięgnie po różnego rodzaju środki pirotechniczne. Warto pamiętać, że w rękach, nietrzeźwych, nieodpowiedzialnych i cynicznych osób, mogą się one stać olbrzymim zagrożeniem. Lubuska Policja przypomina, by podczas odpalania fajerwerków i petard nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o trzeźwości- także umysłu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Świąteczny weekend bezpieczny na lubuskich drogach
Bardzo bezpiecznie było na lubuskich trasach w miniony, świąteczny weekend. Trudne warunki atmosferyczne spowodowały, że kierowcy jeździli ostrożnie i odpowiedzialnie. To w połączeniu ze wzmożonymi działaniami lubuskich policjantów zaowocowało tym, że na drogach naszego województwa nikt nie zginął. To jedne z najbezpieczniejszych świąt w historii.
KWP Gorzów Wlkp. -
Pomoc policjantowi, który uległ poważnemu wypadkowi
Nasz kolega Bartek, funkcjonariusz z jednego z komisariatów podległych Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, 22 listopada 2021 roku uległ w domu poważnemu wypadkowi, w wyniku którego doznał urazu kręgosłupa szyjnego, co poskutkowało czterokończynowym porażeniem. Bartek natychmiast został poddany operacji, lecz do odzyskania pełnej sprawności i władzy w kończynach konieczna jest długa i kosztowna rehabilitacja.
KWP Gorzów Wlkp. -
LUBUSCY POLICJANCI ZADBAJĄ O ŚWIĄTECZNE WYJAZDY
Przed lubuskimi policjantami duże wyzwanie. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim tym, którzy tegoroczne Święta Bożego Narodzenia zdecydowali się spędzić z dala od miejsca zamieszkania. W bezpiecznym i spokojnym dojeździe do swych rodzin, krewnych i znajomych z pewnością pomogą mundurowi, którzy już strzegą bezpieczeństwa na lubuskich arteriach komunikacyjnych. Zatem szerokości, spokojnej podróży i wesołych świąt.
KWP Gorzów Wlkp. -
Życzenia świąteczne Komendanta Głównego Policji
"... składam najserdeczniejsze życzenia nieustającego zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Niech nadchodzące Święta tchną optymizmem, przyniosą harmonię, pogodę ducha oraz wytchnienie od codziennych trosk, a nowy 2022 rok — same pozytywne zmiany."
KWP Gorzów Wlkp. -
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Kamiński złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
KWP Gorzów Wlkp. -
„Kolęda od policjantów"
Kolejny raz ziemia kończy odwieczną wędrówkę po nieboskłonie, dodając następny rok do naszego życia. Trudnych 365 dni. Do uciążliwej i bolesnej sytuacji epidemiologicznej doszła skomplikowana i odpowiedzialna obrona naszych granic przez służby mundurowe, w tym także Policję. W kilku tysiącach policyjnych rodzin zabraknie podczas wieczerzy wigilijnej i Świąt Bożego Narodzenia ojców, braci, sióstr, synów i córek. Będą strzec naszej granicy, świętego miejsca dla każdego Polaka po to, by rodacy mogli spokojnie dzielić się opłatkiem.
KWP Gorzów Wlkp. -
BĄDŹ OSTROŻNY PODCZAS PRZEDŚWIĄTECZNYCH ZAKUPÓW W INTERNECIE
Święta zbliżają się wielkimi krokami. Jednak od lat zakupy w sieci biorą górę nad tymi tradycyjnymi. Nie bez znaczenia jest również panującą w Polsce i na świecie pandemia koronawirusa. Między innymi dlatego coraz więcej osób decyduje się kupić wymarzone prezenty przez Internet. Niestety, tak jak w realnym świecie, tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszustów. Lubuscy policjanci radzą, co zrobić, aby nie paść ofiarą przestępców internetowych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Podziękowania Komendanta Głównego Policji dla policjantek i policjantów pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej
Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk dziękuje policjantkom i policjantom pełniącym obowiązki na granicy Polski i Białorusi za poświęcenie i oddanie służbie. - Życzę Wam zdrowia, wytrwałości oraz spokojnej służby, pozwalającej spojrzeć w przyszłość z nadzieją i optymizmem.
KWP Gorzów Wlkp. -
Jedno kliknięcie może "wyczyścić" konto. Policjanci ostrzegają
Na ostatniej prostej przed świętami wielu z nas poszukuje jeszcze prezentów dla najbliższych. To czas przeglądania portali sprzedażowych i sklepów internetowych. Wykorzystują to oszuści, którzy podsyłają wiadomości, w których sugerują problemy z przesyłką. W pośpiechu klikamy w linki zawarte w smsach. To prosta droga do utraty pieniędzy z konta. Policjanci ostrzegają, by dokładnie sprawdzać przesyłane nam linki.
KWP Gorzów Wlkp.

