Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Karbala i szacunek do munduru
„Reagujcie na bezsensowne wpisy na forach internetowych o polskich żołnierzach i policjantach na misjach. Nie pozwalajcie na to, żeby niektórzy pluli na mundur…. Czytajcie fakty, a nie pomówienia ” powiedział, w kinie Helios po projekcji filmu „Karbala” ppłk Grzegorz Kaliciak, Dowódca z Karbali. Po raz kolejny okazało się, że młodzież potrzebuje prawdziwych wzorców do naśladowania.
-
O sposobach zachowania się w sytuacji zagrożenia
Motywowanie do troski o własne bezpieczeństwo, sposoby radzenia sobie ze stresem w konfrontacji z napastnikiem oraz podstawowe techniki samoobrony były tematem spotkania profilaktycznego z uczennicami I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp. zorganizowanego przez Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp.
-
O misjach zagranicznych Wojska Polskiego i Policji
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z 17 Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną w Międzyrzeczu i kinem Helios w Gorzowie Wlkp., organizuje specjalny pokaz filmu „Karbala” połączony z debatą pod hasłem „POSTAWY ANTYDYSKRYMINACYJNE SPOŁECZEŃSTWA FILAREM BEZPIECZEŃSTWA”. W debacie udział weźmie ppłk. Grzegorz Kaliciak z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu, którego w filmie gra Bartłomiej Topa oraz Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Ryszard Wiśniewski.
-
Więcej wiedzy – mniej strachu – uchodźcy w Polsce
Pod takim tytułem w wydaniach papierowych największych dzienników, na stronach wiodących portali i serwisach opiniotwórczych tygodników ukazał się informator dotyczący uchodźców w Polsce, który również będzie omawiany w redakcjach radiowych i telewizyjnych.
-
Wybrano najlepsze prace
Aż 366 prac plastycznych z całego województwa lubuskiego dotarło do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. w ramach finału konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje pędzlem malowane”.
KWP Gorzów Wlkp. -
Komunikat Policji w sprawie działań w Bojadłach
Profesjonalne działanie negocjatorów i umiejętne prowadzenie działań policyjnych doprowadziło do skutecznego zakończenia sytuacji kryzysowej w jakiej znalazł się jeden z policjantów. Ta trudna sytuacja, wynikająca z osobistych problemów funkcjonariusza, mogła zakończyć się tragicznie.
-
Wojewódzki turniej klas policyjnych
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Fundacja „Contra Crimen” we współpracy z Lubuskim Kuratorem Oświaty rozpoczynają cykliczną organizację Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy i Umiejętności Uczniów Klas o Profilu Policyjnym. Zapraszamy reprezentacje lubuskich szkół prowadzących innowacje pedagogiczne o charakterze policyjnym do udziału w turnieju.
-
Gdyby starczyło rozsądku
Przesądni zwrócą uwagę na 13 dzień miesiąca, inni pomyślą że to przypadek. Lubuscy policjanci mówią jednak o faktach, a te skłaniają do poważnego zastanowienia. Podczas minionego weekendu w wyniku wypadków drogowych śmierć poniosły aż 4 osoby, 6 kolejnych zostało poważnie rannych. Lubuszanie giną na drogach w wyniku sytuacji, których gdyby wystarczyło rozsądku, prawdopodobnie mogłoby wcale nie być.
-
Uroczyste obchody Święta Polskiej Policji w Ambasadzie RP w Berlinie
9 września br. w Ambasadzie RP w Berlinie miały miejsce uroczystości związane z obchodami 96 rocznicy powołania policji Państwowej, zorganizowane przez Oficera Łącznikowego Polskiej Policji w Republice Federalnej Niemiec podinsp. Wiesława Gom.
-
Rywalizowali o miano najlepszego
Policjanci z jednostek województwa lubuskiego walczyli o tytuł najlepszego dzielnicowego naszego garnizonu. Laureaci już niedługo wyjadą do Katowic, gdzie wezmą udział w zmaganiach ogólnopolskich.
-
Ruszył konkurs "Przytomni"
Nie pozwólmy dopalaczom niszczyć naszego życia! Jeśli nie tolerujesz kradzieży, bandytyzmu i kłamstwa oraz tak samo jak my nie godzisz się na dopalacze, weź udział w konkursie MSW pn. „Przytomni”. Nakręć spot, powiedz wszystkim, że „Dopalacze kradną życie” i wygraj dla swojej szkoły atrakcyjne nagrody!
-
Tu trzeźwość sprawdzisz przez całą dobę
Mieszkańcy Gorzowa i Zielonej Góry mają do swej dyspozycji dwa nowe punkty, w których przez całą dobę mogą skontrolować stan trzeźwości. Zielonogórzanie zrobią to bez przeszkód w I Komisariacie Policji na Osiedlu Pomorskim, mieszkańcy Gorzowa w I Komisariacie Policji na Osiedlu Staszica.
-
Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie wśród dzieci
Lubuscy policjanci wzięli udział w imprezie edukacyjno-rekreacyjnej pn. „Moc jest w nas – Lubuskie dzieci przeciw przemocy w rodzinie” zorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze.
-
"PaT" już w Lubuskiem
Przedstawiciele Wojewody Lubuskiego, Marszałka Województwa Lubuskiego, Lubuskiego Kuratorium Oświaty i pełnomocnicy Prezydentów miast Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry oraz lubuskich teatrów spotkali się z kierownictwem lubuskiej Policji i insp. Grzegorzem Jachem - Pełnomocnikiem Komendanta Głównego Policji, w sprawie inauguracji w woj. lubuskim Programu „Profilaktyka a TY”. W ramach Programu zawiązana zostanie Lubuska grupa „PaT” i przeszkoleni zostaną liderzy z całego województwa, którzy będą realizować Program w lokalnych społecznościach.
-
Bezpiecznie w drodze do szkoły
Lubuscy policjanci od początku roku szkolnego obecni są w okolicach szkół kontrolując ruch pojazdów i pieszych w rejonach placówek. Spotykają się również z uczniami przekazując rady związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
-
Służby sprawdziły się na autostradzie A2
Doskonalenie współdziałania służb ratowniczych podczas wypadków komunikacyjnych na drogach szybkiego ruchu to cel ćwiczeń Autostrada A2 – 2015, które odbyły się w czwartek, 3 września z udziałem przedstawicieli Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Autostrady Eksploatacja SA, Państwowej Straży Pożarnej, Państwowego Ratownictwa Medycznego i Policji.
-
Wakacje minęły bezpiecznie
Ponad 4 tys. kontroli punktów sprzedaży alkoholu, ponad 200 spotkań profilaktycznych z najmłodszymi, liczne akcje i działania prewencyjne – to efekt pracy lubuskich policjantów, którzy przez dwa letnie miesiące dbali o bezpieczeństwo najmłodszych.
-
"Bezpieczna droga" i pierwsi ukarani
Trwają policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Lubuscy policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo najmłodszych. Pod bacznym okiem Policji znaleźli się również kierujący.
-
Gdy zabrzmi pierwszy dzwonek
Chociaż promienie słońca mocno grzeją w kalendarzu już początek września. W swoją pierwszą po wakacjach drogę do szkoły wyruszyli najmłodsi. W całym regionie lubuscy policjanci towarzyszą im, dbając by była ona bezpieczna.
-
Weekend na lubuskiej S-3
Ostatnie dni sierpnia upływają na lubuskich drogach bezpiecznie. Sprzyjająca aura zachęca do spędzenia weekendu nad morzem. Lubuscy policjanci pełniąc służbę na trasie S-3 dbają o bezpieczeństwo kierowców. Poniżej zamieszczamy bezpośrednią relację z sytuacji na lubuskim odcinku ekspresówki.