Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Na rowerze warto bezpiecznie
Coraz ładniejsza pogoda za oknem powoduje, że na gorzowskich ulicach przybywa rowerzystów. Są oni takimi samymi uczestnikami ruchu drogowego jak kierujący pojazdami czy osoby piesze. Aby uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń podczas jazdy na rowerze warto przypomnieć sobie najważniejsze przepisy i zasady bezpiecznego korzystania z rowerów.
KWP Gorzów Wlkp. -
DOSKONALILI SIĘ Z PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE
W czwartek, 19 maja 2016 r., Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. w sali konferencyjnej KWP w Gorzowie Wlkp. zorganizował odprawę szkoleniową koordynatorów procedury „Niebieskie Karty” komend miejskich, powiatowych i komisariatów Policji woj. lubuskiego.
KWP Gorzów Wlkp. -
Napadli na bank. Kolejny napastnik jest już w rękach gorzowskich policjantów
W ubiegły piątek /13 maja/ policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. przy wsparciu policyjnych antyterrorystów zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o napad na bank w Nowej Soli. Poszukiwany listem gończym napastnik, ukrywał się w jednej z nadmorskich miejscowości.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci odzyskali skradzione auto na „TRASIE E-30”
Lubuscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami pozostałych służb przeprowadzili międzynarodowe działania pn. TRASA E-30. Pod lupą znalazła się międzynarodowa trasa biegnąca przez Holandię, Niemcy i Polskę. Efektem było m.in. odzyskanie, przez policjantów z sulęcińskiej drogówki, skradzionego w Niemczech samochodu.
KWP Gorzów Wlkp. -
„Policjant służby kryminalnej roku 2016” – najlepsi w lubuskim
9 – 10 maja w siedzibie lubuskiej policji wyłoniono najlepszych policjantów służby kryminalnej. Podczas zawodów policjanci musieli zmierzyć się z testem wiedzy oraz zadaniem praktycznym – oględzinami miejsca zdarzenia i kazusem prawnym. Zwyciężyli policjanci z Nowej Soli, którzy będą reprezentować lubuski garnizon w finale ogólnopolskim konkursu w Szkole Policji w Pile.
KWP Gorzów Wlkp. -
Silny młody człowiek
Młodzi ludzie w trudnym okresie podejmowania decyzji, wsparcie otoczenia, brak stygmatyzacji osób z rodzin dysfunkcyjnych - to wszystko i aż tyle w 45 minutowej debacie po filmie „Rozumiemy się bez słów” w reż. Erica Lartigau w gorzowskim kinie Helios. To przedostatni seans w ramach VI edycji Projektu pn. „Obejrzałem Problem”.
KWP Gorzów Wlkp. -
"Lupo" ma już 15 lat
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji miała dziś miejsce uroczystość związana z finałem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mój Przyjaciel Lupo”. To już 15 lat, od kiedy maskotka ta jest symbolem wielu inicjatyw profilaktycznych skierowanych do dzieci. Patronat nad konkursem objął Wojewoda Lubuskie, Pan Władysław Dajczak.
KWP Gorzów Wlkp. -
„Policjant czy wnuczek? - Seniorze nie daj się oszukać"
16 maja br. w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyło się spotkanie edukacyjno¬ - informacyjne dla seniorów w ramach programu "Policjant czy Wnuczek? - Seniorze nie daj się oszukać" przygotowanego przez Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. W spotkaniu udział wzięło około 50 osób z południowej części naszego województwa.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zatrzymane dwa prawa jazdy w tej samej chwili
Zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drodze lubuskiej drogówki zatrzymał prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy w Zielonej Górze w tym samym momencie znacznie przekroczyli prędkość.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zrozumieć problem = zrozumieć CZŁOWIEKA
Doświadczenia zbierane za młodu tworzą zupełnie nowego człowieka. Trudności jak poligon hartują młode charaktery. O przeciwnościach losu i stawianiu im czoła porozmawiają z młodzieżą eksperci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. po filmie „Rozumiemy się bez słów” w reż. Erica Lartigau. To przedostatni seans w ramach VI edycji Projektu pn. „Obejrzałem Problem”.
KWP Gorzów Wlkp. -
Minister Mariusz Błaszczak z wizytą w Krośnie Odrzańskim
Przyjmując zaproszenie Wojewody Lubuskiego Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak 13 maja odwiedził Nadodrzański Oddział Straży Granicznej. Minister uczestniczył w spotkaniu roboczym z szefami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym województwie. Lubuską Policję reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. mł. insp. Jarosław Janiak.
KWP Gorzów Wlkp. -
Komendanci na wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka
W sobotę (14 maja) w Gorzowie Wlkp. odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. W mszy świętej w Katedrze Gorzowskiej oraz uroczystościach na Placu Katedralnym wzięli udział komendanci lubuskiej Policji i poczet sztandarowy KWP w Gorzowie Wlkp.
KWP Gorzów Wlkp. -
KASKADA na lubuskich drogach
Policjanci drogówki na terenie całego województwa lubuskiego prowadzili działania „KASKADA”. Polegały one na licznym umiejscowieniu patroli policyjnych na konkretnym odcinku drogi. Mundurowi sprawdzali prędkość, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.
KWP Gorzów Wlkp. -
Szef lubuskich policjantów spotkał się z Witniczanami
Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. mł. insp. Jarosław Janiak wiele dodatkowego czasu poświęca na wsłuchiwanie się w głos społeczeństwa. Świadczą o tym liczne spotkania z przedstawicielami instytucji państwowych, organizacji pozarządowych, przedstawicielami samorządów czy lokalnych stowarzyszeń. Tym razem szef lubuskich policjantów spotkał się z osobami związanymi z Towarzystwem Przyjaciół Witnicy.
KWP Gorzów Wlkp. -
Szkolenie techników kryminalistyki
W Niesulicach odbyło się szkolenie techników kryminalistyki i pracowników Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gorzowie Wlkp. Przez dwa dni funkcjonariusze i pracownicy policji poszerzali swoją wiedzę w zakresie daktyloskopii, mechanoskopii, badań poligraficznych oraz zabezpieczania śladów związanych z cyberprzestępczością.
KWP Gorzów Wlkp. -
Przedstawiciele lubuskich służb i instytucji na konferencji poświęconej bezpieczeństwu
I Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. inspektor Krzysztof Sidorowicz reprezentował lubuską Policję w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pn. „BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE POLSKI. ZAGROŻENIA I DETERMINANTY ZMIAN”. Konferencja odbyła się w czwartek /12 maja/ w PWSZ im. Jakuba Paradyża w Gorzowie Wlkp. Tematem była analiza problematyki bezpieczeństwa państwa w wymiarze wewnętrznym.
KWP Gorzów Wlkp. -
Szkolenie lubuskich dyżurnych
W Gorzowie Wlkp. zakończył się pierwszy etap szkoleń obsady stanowisk kierowania komend miejskich i powiatowych województwa lubuskiego. Dyżurni w czasie trzydniowego doskonalenia pogłębiali swoją wiedzę z zakresu obsługi systemów policyjnych (w tym SWD i KSIP), sytuacji kryzysowych, a także odbyli warsztaty praktyczne z psychologiem.
KWP Gorzów Wlkp. -
„Policjant czy wnuczek? - Seniorze nie daj się oszukać” - trwa program lubuskiej Policji
„Policjant czy wnuczek? - Seniorze nie daj się oszukać” - to nazwa programu realizowanego przez Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp., a poświęconego osobom, które są najbardziej narażone na oszustwa. W jego trakcie mundurowi przypominają jak postępować, aby nie stać się ofiarą przestępców. Na potrzeby programu lubuscy policjanci przygotowali film, ukazujący jedną z metod stosowanych przez oszustów oraz ulotkę informacyjną.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zawsze gotowi do niesienia pomocy – policyjni ratownicy
W piątek (6 maja) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbył się finał wojewódzki zawodów policyjnych ratowników. Z testem wiedzy i zadaniem praktycznym najlepiej poradzili sobie policjanci ze Wschowy. Będą oni reprezentować lubuskich garnizon w finale ogólnopolskim, który już niebawem odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zapraszamy seniorów na spotkanie
10 maja 2016 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zostanie przeprowadzone spotkanie informacyjno – edukacyjne z seniorami pn. „Dni otwarte dla seniora”, na które zaprasza Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
KWP Gorzów Wlkp.
