Aktualności

Rozpoczynamy działania „Sierpniowy weekend”

Data publikacji 12.08.2016

W najbliższy weekend, który z uwagi na przypadające w poniedziałek święto będzie dłuższy, ruch na lubuskich drogach będzie z pewnością wzmożony. Nad bezpieczeństwem kierowców czuwać będą policjanci, którzy widoczni będą na wielu arteriach komunikacyjnych regionu. Apelujemy o rozwagę, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później cały i zdrowy powrócił do swego domu.

Kolejny zbieg dni wolnych zachęci wielu do spędzenia ich z dala od domu. Jak wskazuje doświadczenie policjantów, drogi lubuskiego w tym czasie oblegane są przez zmotoryzowanych, którzy licznie pragną spędzić ten okres m.in. nad morzem. Duża koncentracja pojazdów w wakacyjne dni, szczególnie w weekendy, to dla lubuskich policjantów sporo pracy. Dbamy o to, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później spokojnie powrócić do miejsca zamieszkania. Ważne, aby każdy zmotoryzowany do podróży podszedł poważnie i odpowiednio się do niej przygotował. Pamiętajmy o sytuacjach, które mogą nas zaskoczyć, aby być na nie przygotowanym. Znajomość dróg alternatywnych, stacje obsługi pojazdów, zjazdy z dróg, miejsca, gdzie występują utrudnienia w ruchu spowodowane chociażby robotami drogowymi,  to wiedza, która może okazać się kluczowa. Nie możemy zapominać oczywiście o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zatem ściąganie nogi z gazu, rezygnacja z ryzykownych manewrów, trzeźwość, zapinanie pasów i wyposażenie najmłodszych podróżnych w foteliki oraz koncentracja i ostrożność to zachowania, które pomogą w bezpiecznym dotarciu do celu.

Do dyspozycji kierowców będą policjanci, którzy bacznie przyglądać się będą zachowaniom zmotoryzowanych. Będą gotowi do cennych wskazówek i pomocy ale w sytuacjach, kiedy kierowcy będą wykazywać się nieodpowiedzialnością, reakcja z ich strony będzie natychmiastowa i proporcjonalna do zawinienia. Apelujemy zatem o rozsądek i spokojną jazdę. Niech będzie bezpiecznie!

 

Zdarzenia drogowe podczas długiego sierpniowego weekendu w poprzednich latach:

rok

wypadki

zabici

ranni

kolizje

2013

13

1

23

107

2014

10

0

14

104

2015

8

1

7

78

 

 

 

 

 

 

 

Opracował: kom. Marcin Maludy

Powrót na górę strony